نوزاد

شیرخشک
بعد از تولد اگر تغذیه نوزاد با شیرخشک باشد، انتخاب نوع شیرخشک و نحوه استفاده از آن می تواند برای مادران کمی دردسرساز باشد.در این مطلب به همه سوالات در مورد شیرخشک پاسخ خواهیم داد.
علت ریزش پوست سر نوزاد

علت ریزش پوست سر نوزاد و راه حل آن چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نوزاد تا 3 ماه ریزش پوست سر را دارد اما در بعضی ها ممکن است تا دوسال طول بکشد و این مسئله ی نگران کننده ای نیست زیرا با روش های ساده خانگی به راحتی درمان می شود.
40 روزگی نوزاد

نکات و دانستنی های مهم 40 روزگی نوزاد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
نگهداری و مراقبت از نوزاد تازه متولد شده تا 40 روزگی کمی سخت و حساس تر است و والدین باید در این چهل روز نکاتی را برای سلامت کودک رعایت کنند.
افت قند خون در نوزادان

از کجا متوجه افت قند خون نوزاد بشیم ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افت قند خون بعد از تولد یکی از مشکلاتی است که برخی از نوزادان به آن مبتلا می شوند و در صورتی که تشخیص داده نشده و درمان نشود خطرات جبران ناپذیری به وجود می آورد.
علت خنده نوزاد

خنده نوزاد از چندماهگی معنا دار می شود؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خنده به رشد اجتماعی و عاطفی کودک و نوزادتان بسیار کمک می کند پس چه بهتر که تا می توانید با روش های مختلفی مانند قلقلک و حمام باعث لبخند زدنش شوید.
نوزاد

نوزاد تازه متولد شده اطراف خود را چگونه می بیند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای اغلب والدین این موضوع سوال است که نوزاد تازه متولد شده اطراف خود را چطور می بیند، در ادامه متوجه خواهید شد که نوزادان تازه متولد شده جهان را چگونه می بینند.
پستانک برای نوزاد

فواید و مضرات پستانک برای نوزاد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پستانک دادن به کودک بیش از نیاز ، یک عادت محسوب می شود و مزایا و معایبی برای نوزاد یا کودک دارد ، با مزایا و معایب پستانک برای نوزاد آشنا شوید.
وزن و رشد نوزاد در دو ماهگی

وزن و رشد نوزاد دو ماهه باید چقدر باشه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در ماه دوم بعد از زایمان ، قد و وزن نوزاد دوماهه بررسی می شود . نوزاد شما اگر سریعتر یا آرامتر از دیگر نوزادان رشد می کند جای نگرانی نیست مگر اینکه مغایر با استاندارهای رشد طبیعی تعیین شده باشد.
مشکل چشم نوزاد

نشانه ی مهم وجود مشکل در چشمان نوزاد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
انواع مشکلات چشم نوزادان از بدو تولد با علائمی که دارند تشخیص داده می شوند که اگر والدین بدانند می توانند مشکل بینایی فرزندشان را زودتر درمان کنند.
نوزادان نارس

تغذیه نوزادان نارس چگونه باید باشد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نوزادانی که قبل از هفته 37 بارداری به دنیا می آیند نوزادان نارس نامیده می شوند، این نوزادان کم وزن هستند و تمامی نیازهای خود را از بدن مادر دریافت نکرده اند.
عوارض استفاده از رورئک

بالاخره استفاده از روروک خوبه یا بد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی پدر و مادرها از رورئک استفاده می کنند تا علاوه بر کمک به راه افتادن سریعتر کودک ، او را سرگرم نگه دارند.اما استفاده از روروئک ،آسیب زیادی به رشد جسمی و ذهنی کودک وارد می کند.
نوزاد تازه متولد شده

10 چیز عجیب اما طبیعی درباره نوزاد تازه متولد شده

زمان مطالعه : 9 دقیقه
نوزاد تازه متولد شده مطمئنا چیزهای عجیبی در خود دارد که باعث نگرانی شما خواهد شد مانند سینه بزرگ، شکل عجیب سر و جوش های زیاد و پوسته پوسته شدن بدنش.
روز نوزاد نارس

جزئیات 17 نوامبر ؛ روز جهانی نوزادان نارس

زمان مطالعه : 2 دقیقه
نوزاد نارس به نوزادی گفته می شود که به دلایل مختلف زودتر از موعد به دنیا می آید و در روز 17 نوامبر که روز جهانی نوزاد نارس می باشد این روز را جشن می گیرند.
وزن گرفتن نوزاد

وزن گرفتن استاندارد نوزاد از هفته ی اول تا 6 ماهگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
وزن گرفتن نوزاد از مسائل پر اهمیتی برای والدین است باید بدانید که نوزاد با توجه به جنسیت در ماه های مختلف به چه اندازه باید وزن اضافه کند.
حمام نوزاد

چرا حمام کردن نوزاد بلافاصله بعد تولد اشتباهه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نوزاد تازه متولد شده را نباید بلافاصله بعد زایمان حمام کرد زیرا مایعی روی بدن نوزاد وجود دارد که از ایجاد عفونت و باکتری جلوگیری می کند.
صفحه 1 از 11