نوزاد

قطره آهن نوزاد
کودکان تمام مواد مورد نیاز خورد را نمی توانند با شیر مادر تامین کنند و در این موارد برای نوزادان قطره از مکمل های ویتامینی مهم است.
دندان نوزاد

چرا بعضی از نوزادان زود دندان در می آورند؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دندان نوزادان معمولا از سن 7 تا 13 ماهگی در حال رویش است اما در برخی موارد دندان ها دیر یا زودتر از این زمان درمی آیند که دلایل مختلفی دارد.
نوزاد دختر

چیزهای مهمی که والدین نوزاد دختر باید بدانند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نوزادان دختر و پسر در ابتدا به یک شکل دیده می شوند اما بعد از مدتی روند رشد و تربیت این دو باهم تفاوت هایی دارد که والدین نوزادان دختر نکاتی را باید بدانند.
دمای مناسب اتاق نوزاد

نکته ای مهم در مورد دمای اتاق نوزاد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گرم بودن بیش از اندازه دمای اتاق نوزاد خطراتی همچون مرگ ناگهانی نوزاد را موجب می شود پس قبل از خوابانیدن نوزاد باید ابتدا دمای مناسبی را برای اتاق او در نظر بگیرید.
مدفوع سبز نوزاد

مدفوع سبز نوزاد یعنی مشکل و بیماری ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدفوع نوزاد هر رنگی که باشد علتی پشت آن نهفته است که گاه طبیعی است و گاه نگران کننده، اولین مدفوع نوزاد نیز به رنگ سبز تیره و چسبناک می باشد.
بوی نوزاد

بوی خوش نوزاد تازه متولد شده از چیه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بدن نوزادان و خصوصا سر آنها بوی حیرت انگیزی دارد که سبب برقراری رابطه عاطفی عمیق بین نوزاد و اطرافیان خصوصا والدین می شود به نظر شما این بو از کجا نشأت می گیرد؟
عوارض استفاده از رورئک

بالاخره استفاده از روروک خوبه یا بد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی پدر و مادرها از رورئک استفاده می کنند تا علاوه بر کمک به راه افتادن سریعتر کودک ، او را سرگرم نگه دارند.اما استفاده از روروئک ،آسیب زیادی به رشد جسمی و ذهنی کودک وارد می کند.
ورزش های مخصوص نوزادان

ورزشی برای تقویت جسم و هوش نوزادتان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای تقویت اندام نوزادان می توان از ورزشهای مخصوص ماههای اول تولد تا سنین بالاتر استفاده کرد تا علاوه بر کنترل بیشتر عضلات احساس ، لذت و رضایت به آنها بخشید.
ضربان قلب نوزاد

چرا ضربان قلب نوزادم بالاست ؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
ضربان قلب نوزاد و کودک بسیار مهم و حائز اهمیت است که والدین باید از تعداد ضربان قلب نرمال نوزاد، دلایل کاهش و افزایش ضربان قلب نوزاد و کودک اطلاع کافی داشته باشند.
علت خنده نوزاد

خنده نوزاد از چندماهگی معنا دار می شود؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خنده به رشد اجتماعی و عاطفی کودک و نوزادتان بسیار کمک می کند پس چه بهتر که تا می توانید با روش های مختلفی مانند قلقلک و حمام باعث لبخند زدنش شوید.
نوزادان نارس

تغذیه نوزادان نارس چگونه باید باشد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نوزادانی که قبل از هفته 37 بارداری به دنیا می آیند نوزادان نارس نامیده می شوند، این نوزادان کم وزن هستند و تمامی نیازهای خود را از بدن مادر دریافت نکرده اند.
وزن و رشد نوزاد در دو ماهگی

وزن و رشد نوزاد دو ماهه باید چقدر باشه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در ماه دوم بعد از زایمان ، قد و وزن نوزاد دوماهه بررسی می شود . نوزاد شما اگر سریعتر یا آرامتر از دیگر نوزادان رشد می کند جای نگرانی نیست مگر اینکه مغایر با استاندارهای رشد طبیعی تعیین شده باشد.
40 روزگی نوزاد

نکات و دانستنی های مهم 40 روزگی نوزاد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
نگهداری و مراقبت از نوزاد تازه متولد شده تا 40 روزگی کمی سخت و حساس تر است و والدین باید در این چهل روز نکاتی را برای سلامت کودک رعایت کنند.
عکس گرفتن از نوزاد

آموزش عکاسی حرفه ای از نوزاد در خانه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گرفتن عکس از نوزاد کار آسانی نیست زیرا آنها لبخند نمی زنند و نمی توانند ژست بگیرند اما روش هایی وجود دارد که می توانید عکس های زیبایی از فرزندتان ثبت کنید.
تب و تشنج کودکان

اگر کودک از تب تشنج کرد چه کنیم؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تب کردن کودکان همیشه یکی از مسایل نگران کننده برای والدین است.ترس از تشنج و خطرات بعد از آن پدر و مادرها را وادار به یادگیری راههای اولیه پیشگیری و درمان تب زیاد می کند.
صفحه 1 از 11