سلامت مغز

مشغله ذهنی
بعضی افراد فکر می کنند که مشغله ذهنی زیاد باعث کهولت مغز می شود در صورتیکه اینطور نیست و مشغله های فکری باعث تقویت عملکرد مغز می شوند.
متخصص نورولوژی

برای کدام بیماری ها باید به نورولوژیست مراجعه کرد ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
متخصص نورولوژی یا همان متخصص مغز اعصاب که در تشخیص و معالجه شرایطی که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد تخصص دارد.
فواید شکلات داغ

شکلات داغ با فوایدی شیرین و عوارضی تلخ

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نوشیدن شکلات داغ یا همان هات چاکلت فواید مناسبی برای سلامت بدن به همراه دارد، البته زیاده روی در مصرف شکلات داغ عوارض و مضرات جدی دارد.
خواص قارچ صدفی

خواصی که قارچ صدفی را دوست داشتنی تر می کند

زمان مطالعه : 8 دقیقه
قارچ صدفی جز خوراکی های عالی است که معمولا در تمام جهان یافت می شود که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است، مصرف قارچ های صدفی خواص بسیاری هم برای سلامت بدن و درمان ببماری ها به همراه دارد.
عمر طولانی

راز مشترک افرادی که عمر طولانی دارند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
داشتن عمر طولانی و زندگی سالم شاید بعید و غیر قابل باور به نظر برسد اما با رعایت برخی نکات می توان به این مهم دست یافت، عادت های مشترکی هم بین افرادی که عمر طولانی داشته اند وجود دارد.
ورزش مغز

1 تیر و 2 نشان ؛ ورزشی برای جسم ولی به نفع مغز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از روش ها برای تقویت مغز و تمرکز ذهن ورزش می باشد با بهترین و تاثیرگذارترین ورزش هایی که علاوه بر جسم، ذهن شما را دچار چالش می کنند آشنا شوید.
روغن برای مغز

روغن گیاهی که حال مغز را خوب میکند

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روغن های گیاهی برای بهبود قدرت مغز بسیار مفید هستند و افرادی که به دنبال شرایط بهتر سلامتی خود هستند باید بصورت اصولی بدانند که چه روغن های گیاهی مفیدند و روش صحیح استفاده شان به چه صورت است؟
فواید دریا برای انسان

اتفاق خوبی که با نگاه کردن به دریا در مغز می افتد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فواید دریا برای انسان زیاد است مخصوصا از لحاظ روحی و روانی تاثیر مثبت زیاد و باور نکردنی بر بدن انسان دارد و به انسان حس آرامش را القا می کند.
مه مغزی

علائمی که ثابت می کند دچار مه مغزی شده اید

زمان مطالعه : 13 دقیقه
مه مغزی اختلالی است که علائمی مانند فراموشی یا عدم تمرکز دارد و به دلیل سبک زندگی نامناسب یا رژیم غذایی ناسالم ایجاد می شود.
تغییر مغز

کاری که شکل و ظاهر مغزتان را تغییر میدهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر میخواهید تغییراتی در ذهن و مغز خود ایجاد کنید و سطح عملکرد مغز خود را افزایش دهید فقط کافیست چند نکته ساده را در رفتار خود رعایت کنید.
ضربه مغزی

از کجا بفهمیم فردی ضربه مغزی شده ؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
ضربه مغزی باعث می شود که مغز به عقب و جلوی جمجه حرکت کند، اما علائم و نشانه های ضربه مغزی چیست و چگونه می توان ضربه مغزی را تشخیص داد.
صبحانه مغز

صبحانه ای که موتور مغز را روشن می کند

زمان مطالعه : 9 دقیقه
خوردن صبحانه به داشتن انرژی در طول روز کمک می کند همچنین می توانید با انتخاب چند مواد غذایی مغذی در وعده صبحانه مغزتان را فعال تر از همیشه کنید.
جوان ماندن مغز

چه بخوریم تا مغزمان قوی و جوان بماند ؟

زمان مطالعه : 11 دقیقه
برای جوان ماندن مغز باید تغذیه خود را اصلاح کنید و تمریناتی مانند مدیتیشن انجام دهید همچنین ذهنتان را با بازی ها تحریک کنید و مغزتان را فعال نگاه دارید.
خیال پردازی

فواید و مزایای باورنکردنی خیال پردازی که نمی دانید!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از افراد احتمال دارد در طول روز مدت زمانی را به خیال پردازی و تخیل بپردازند، بهتر است بدانید که خیال پردازی مزایای باورنکردنی را برای کودکان و بزرگسالان دارد.
آنتی بیوتیک برای مغز

می دانید آنتی بیوتیک ها با مغز انسان چه می کنند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دستگاه گوارش با مغز ارتباط خاصی دارد و مصرف طولانی مدت داروهای آنتی بیوتیک می تواند اثرات مخربی روی عملکرد مغز و حافظه داشته باشد.
صفحه 1 از 5