سلامت مغز

تاثیر قهوه بر مغز

حال و روز مغز بعد خوردن قهوه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
طبق تحقیقات انجام شده مصرف روزانه قهوه علاوه بر افزایش انرژی شما، اثرات فوق العاده ای بر مغز دارد. در این قسمت می توانید با فواید قهوه برای مغز آشنا شوید.
عفونت مغزی

علامتی که ثابت میکنه مغز عفونت کرده

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گرچه غفونت مغزی جزء بیماری های نادر به شمار میاید اما بسیار خطرناک است و با شناخت علائم و دلایل بروز این بیماری میتوانید از عفونت مغزی جلوگیری کنید.
تاثیر غذا بر مغز

رژیمی که فکر و مغز رو بهم میریزه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
رژیم غذایی و تغذیه ای که دارید علاوه بر بدن، بر سلامت مغز و فکر شما تاثیر می گذارد بنابراین رژیمی که بر ذهن و مغزتان اثرات مخربی می گذارد را بشناسید.
مشغله ذهنی

تاثیر مشغله ذهنی بیشتر در سلامت مغز !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بعضی افراد فکر می کنند که مشغله ذهنی زیاد باعث کهولت مغز می شود در صورتیکه اینطور نیست و مشغله های فکری باعث تقویت عملکرد مغز می شوند.
صبحانه مغز

صبحانه ای که موتور مغز را روشن می کند

زمان مطالعه : 9 دقیقه
خوردن صبحانه به داشتن انرژی در طول روز کمک می کند همچنین می توانید با انتخاب چند مواد غذایی مغذی در وعده صبحانه مغزتان را فعال تر از همیشه کنید.
خواب بعد از ظهر

واسه قوی شدن مغزت، این ساعت روز یه چرت بزن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خواب کوتاه بعد از ظهر تاثیر قابل توجهی بر قوی تر شدن مغز دارد اما باید در ساعت خاصی از روز بخوابید تا این نتیجه را بگیرید.
تغییرات مغز

تو سن شما، مغز چه تغییری میکنه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
رشد و تغییر مغز هیچوقت متوقف نمی شود. مغر از دوران جنینی تا پیری با فعالیت های مختلف، شبکه های عصبی جدید ایجاد می کند و تغییرات جالبی در هر سنی دارد.
تناسب اندام مغز

برنامه فوق العاده فیتنس و تناسب اندام مغز!!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
انجام چندین ایده مناسب راز فیتنس و تناسب اندام مغز می باشد، پیروی از این ایده ها در زندگی به تناسب اندام مغز برای باهوش شدن کمک فوق العاده ای می کند.
مصرف آجیل

آجیلی که واسه مغز ضرر داره

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ما میدانیم که مصرف آجیل برای سلامت بدن و مغز بسیار مفید و لازم است اما مصرف آجیل نکاتی دارد که در صورت رعایت نکردن ممکن است به مغز آسیب برساند.
ادویه برای تقویت حافظه

ادویه های مفید برای تقویت مغز و حافظه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای تقویت حافظه بجز بازی ها و مواردی این چنین می توان از تغذیه نیز بهره برد، برای مثال دمنوش ها و ادویه های متنوعی وجود دارد.
عمر طولانی

راز مشترک افرادی که عمر طولانی دارند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افرادی که دارای عمر طولانی هستند معمولا رازها و عادت های مشترکی دارند که دانستن آنها برای رسیدن به این مهم خالی از لطف نیست.
فواید شکلات داغ

شکلات داغ با فوایدی شیرین و عوارضی تلخ

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نوشیدن شکلات داغ یا همان هات چاکلت فواید مناسبی برای سلامت بدن به همراه دارد، البته زیاده روی در مصرف شکلات داغ عوارض و مضرات جدی دارد.
تاثیر سردرد بر مغز

وقتی سردرد داریم مغزمون درد می گیره ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سردردها علل و انواع مختلفی دارند و همه افراد فکر می کنند سردرد از مغز می آید و زمانی که سردرد دارند مغز آن ها هم درد را حس می کند اما این تصور کاملا اشتباه است.
بهترین ورزش مغز

ورزشی که برای تقویت مغز بهترین است

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشمندان اخیرا کشف کرده اند که ورزش علاوه بر سلامت جسمی برای مغز نیز مفید می باشد و با آزمایش هایی که انجام داده اند “بهترین ورزش مغز” را یافته و فواید آن را منتشر کرده اند.
مه مغزی

علائمی که ثابت می کند دچار مه مغزی شده اید

زمان مطالعه : 13 دقیقه
مه مغزی اختلالی است که علائمی مانند فراموشی یا عدم تمرکز دارد و به دلیل سبک زندگی نامناسب یا رژیم غذایی ناسالم ایجاد می شود.
صفحه 1 از 7