غذاهای ایتالیایی

مرغ گریل شده

طرز تهیه مرغ گریل شده تاسکنی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مرغ گریل شده تاسکنی یک روش پخت مخصوص برای ایتالیایی ها است. با یکبار امتحان این غذای لذیذ از طرفداران همیشگی این غذا خواهید بود.
مارینارای مرغ

طرز تهیه “مارینارای مرغ”

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سس گوجه‎ای با بوی ریحان و سیر که به نام ماریناراشناخته شده و به مرغ طعم بسیار خوبی می دهد. زمان آماده سازی مواد برای “مارینارای مرغ” 5 دقیقه و زمان پخت آن 35 دقیقه است.
پاستا با مرغ

طرز تهیه پاستا با مرغ و کلم بروکلی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
با درست کردن این پاستای خوش طعم می توانید یک طعم جدید را تجربه نمایید و از آن لذت ببرید..
استراتای پنیر (Cheese Strata)

طرز تهیه “استراتای پنیر” (Cheese Strata) برای طرفدارن غذای فست فودی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
استراتا پنیر شبیه به پودینگ است. این غذا پس از اینکه در قالب یا ظرف نچسب فر قرار گرفت، نیاز دارد 6 ساعت تا 1 شب در یخچال بماند تا مواد آن به خوبی جا بیفتند.
پاستا پريماورا

طرز تهیه پاستا پریماورا ، بهار ایتالیایی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پریماورا در زبان ایتالیایی به معنای بهار است و پاستای پریماورا ترکیبی است از پاستا (خمیر) در کنار انواع سبزیجات که در فصل بهار به وفور یافت می شود. اگر با سبزیجات میانه خوبی دارید، این پاستا به طور کامل تمام آنچه را که از یک غذای کامل می خواهید برآورده می کند.
تیمپانو ایتالیایی

طرز تهیه تیمپانو ایتالیایی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
این خوراک ایتالیایی بهترین راه حله برای خونه هایی که سر ته دیگ ماکارونی کار به دعوا میکشه. این غذا به این شکل درست میشه که داخل کاسه یا ظرف مناسب فر رو چرب و خمیر پهن می کنند مواد مختلفی را لایه لایه می چینند بعد اضافه های خمیر رو برمی گردونند.
فریتاتای پیاز و سیب زمینی

طرز تهیه “فریتاتای پیاز و سیب زمینی” ، غذایی ساده و بسیار خوشمزه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در این مطلب طرز تهیه فریتای پنیر و سیب زمینی را که غذایی ساده و بسیار خوشمزه است را به شما آموزش می دهیم. این غذا در مدت 45 دقیقه آماده می شود.
ریسوتو با مارچوبه لیمویی

طرز تهیه “ریسوتو با مارچوبه لیمویی”

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ریسوتو نوعی برنج دانه تپل مخصوص نواحی شمال ایتالیاست که به صورت دمی تهیه می شود و در کلیه فروشگاه ها معتبر توزیع می شود، همچنین به جای آن از برنج نیمه دانه می توان استفاده کرد.طرز تهیه “ریسوتو با مارچوبه لیمویی” را در آشپزخانه نمناک ببینید.
فریتاتا مارچوبه و ژامبون

طرز تهیه “فریتاتا مارچوبه و ژامبون”

زمان مطالعه : 1 دقیقه
این غذا شامل تخم مرغ، ژامبون، گوجه فرنگی است یعنی تقریبا تمامی اجزای یک صبحانه ی کلاسیک را دارد. اما با پِستوی ریحان (نوعی سس ماکارونی) و سبزیجات تازه ی فصلی مخلوط می شود.
پاستا با آووکادو

طرز تهیه “پاستا با آووکادو”

زمان مطالعه : 1 دقیقه
چرا این دستور آشپزی را دوست داریم؟ چون سریع، تازه و خیلی راحت است. وقت گیر ترین قسمت این دستور آشپزی پختن پاستاست. سس آووکادو واقعاً ظرف چند دقیقه آماده می شود.
شیاچیاتای پیاز

آموزش درست کردن “شیاچیاتای پیاز”

زمان مطالعه : 2 دقیقه
درتاسکنیِ ایتالیا شیاچیاتا به نانی گفته می شود که از لحاظ ظاهری شبیه به خمیر پیتزای ضخیم است و به صورت شیرین و شور تهیه می شود و روی آن انواع ادویه، سبزیجات و ... می ریزند. به شیاچیاتا، فوکاچیا نیز گفته می شود.
راویولی چغندر

طرز تهیه راویولی چغندر با کره به روش ایتالیایی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
راویولی از غذاهای خوشمزه ی آشپزهای ایتالیایی است که در این مطلب طرز تهیه راویولی چغندر به همراه کره را آموزش خواهیم داد.
فریتاتای انگشتی کدو و هویج

طرز تهیه “فریتاتای انگشتی کدو و هویج”

زمان مطالعه : 1 دقیقه
“فریتاتای انگشتی کدو و هویج” پیشنهاد غذای گیاهی امروز ما است که طرز تهیه آن را در این مطلب از آشپزخانه نمناک آموزش خواهیم داد.همراه ما باشید.
کالزون بروکلی

آموزش پخت “کالزون بروکلی” ایتالیایی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کالزون یکی از غذاهای ایتالیایی می باشد که با ذائقه ی ایرانی ها نیز سازگار می باشد.در ادامه مطلب در آشپزخانه نمناک طرز تهیه “کالزون بروکلی” را آموزش خواهیم داد.
خوراک پارمسان

طرز تهیه “خوراک پارمسان” بسیار لذیذ با مرغ

زمان مطالعه : 1 دقیقه
“خوراک پارمسان” یک غذای بسیار لذیذ با مرغ است که با یکبار امتحان آن عاشق طعم آن خواهید شد.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
صفحه 1 از 6