بیهوشی

عوارض بیهوشی
برخلاف تصورات که می گویند مغز در بیهوشی خاموش است باید بدانید که مغز در این زمان فعال تر می شود فقط آن زمان از حافظه فرد پاک می شود.
کمک های اولیه غش

برای کمک به فردی که غش کرده چه کنیم؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای کمک به فردی که غش کرده است چه کارهایی باید انجام دهیم؟ داشتن اطلاعات کافی در رابطه با کمک های اولیه غش، سنکوب و بیهوشی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
متخصص آنستزی

پزشک متخصص آنستزی کیست؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
متخصص آنستزی یا همان بیهوشی که شاخه ای از علم پزشکی است که در آن متخصص بیهوشی با توجه به سنجش وضعیت بیمار بهترین نوع بیهوشی را برای فرد انتخاب می کند.
عوارض بیهوشی

عوارض بیهوشی عمومی کمتر است یا موضعی؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بیهوشی عمومی و موضعی هردو فواید و عوارضی دارند. افرادی که عمل جراحی دارند باید قبل از انجام آن اطلاعات کافی در مورد هر کدام را داشته باشند.
دارو قبل جراحی

قرصی که قبل جراحی نباید بخوریم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اکثر بزرگسالان از دارو ها و مکمل های زیادی در زندگی روزمره استفاده می کنند ولی قبل از انجام هر جراحی باید تداخلات مکمل های مصرفی با داروی بیهوشی را بشناسید.
هالوتان

عوارض و حساسیت های هالوتان + موارد مصرف هالوتان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
از داروی هالوتان به عنوان بیهوش کننده برای القا و ادامه بیهوشی مصرف می شود.
جراحی جمجمه

جراحی جمجمه بدون بیهوشی در روسیه!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
محققان تعدادی جمجمه سر انسان را در جنوب روسیه یافته اند که علائمی از جراحی در آن ها دیده میشود، این جمجمه ها متعلق به عصر مفرغ میباشد.
زایمان با بی حسی یا بیهوشی

زایمان با بی حسی یا بیهوشی؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زایمان با بی حسی یا بیهوشی کدام بهتر است؟ کدام کم عارضه تر است؟ کدام روش از این نوع زایمان برای نوزاد و مادر کم خطر تر است؟ زایمان با بی حسی نخاعی و سزارین چه مزایا و معایبی دارد؟