جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی

دریاچه مارمیشو ارومیه
یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و بی نظیر شهر ارومیه دریاچه ناشناخته ای به نام دریاچه مارمیشو می باشد که در بین کوهستان ها قرار گرفته است.
تخت سلیمان

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی تخت سلیمان + تصاویر

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تخت سلیمان با استناد به باورها محل تولد زرتشت و از مهم ترین معابد زمان خود بوده که در دره ای وسیع و سبز قرار گرفته و همچنین دریاچه ای زیبا را در خود جای داده است.
قره کلیسا

“قره کلیسا” در کجای ایران قرار دارد ؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
“قره کلیسا” در20 کیلومتری شمال شرقی چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده است که از آثار تاریخی استان آذربایجان غربی می باشد.
غارسهولان

جاذبه گردشگری “غار سهولان” مهاباد

زمان مطالعه : 9 دقیقه
“غارسهولان” در روستای سهولان، 42 کیلومتری جنوب شرقی شهر مهاباد میان مهاباد-بوکان و همچنین در 28 کیلومتری شهر بوکان در استان آذربایجان غربی واقع شده است. ارتفاع سقف غار تا سطح دریاچه آن به 50 متر می رسد
مراکان

منطقه حفاظت شده “مراکان” + تصاویر

زمان مطالعه : 8 دقیقه
مراکان، روستایی است از توابع بخش ایواوغلی و در شهرستان خوی استان آذربایجان غربی ایران.منطقه حفاظت شده “مراکان” با 7/103983هکتار وسعت تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی قرار دارد.
شهرستان سلماس

راهنمای گردشگری در شهرستان سلماس

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر قصد مسافرت به شهرستان سلماس را دارید این مطلب یک راهنمای کامل درباره شهرستان سلماس برای شماست.
روستای سهولان

جاذبه های گردشگری روستای سهولان در آذربایجان غربی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روستای سهولان با دارا بودن جاذبه های تفریحی ارزشمند و زیبا گرچه تا حدی زیرساخت های لازم را دارد اما هنوز جای پیشرفت بسیاری را می توان برای آن تصور کرد. با ما در معرفی این روستای زیبا همراه باشید.
جهنم دره

“جهنم دره” در آذربایجان غربی! + تصاویر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
جهنم دره نام منطقۀ گردشگری است که به دلیل دور بودن و صعب العبور بودن این نام را به خود گرفته است “جهنم دره” منطقه ای منفور و خطرناک است.