ناشنوایی

تنبلی گوش
تنبلی گوش یا کم شنوایی کودکان می تواند در توانایی های دیگر کودک تاثیر گذار باشد پس با تشخیص و درمان سریع از ایجاد مشکلات دیگر پیشگیری کنید.
داروهای مضر برای گوش

دارویی مضر برای شنوایی که زیاد مصرف میکنیم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
همانطور که میدانید بسیاری از عوامل مثل صدای بلند به شنوایی شما آسیب میرساند پس آنهارا انجام نمی دهید، ولی بعضی از عادت ها ناخواسته به گوش شما آسیب میرساند.
کاشت حلزون گوش

کاشت حلزون گوش مناسب چه کسانی است ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کاشت حلزون گوش روشی مناسب برای تحریک عصب شنیداری گوش است و می تواند به مرور زمان کیفیت زندگی افراد ناشنوا یا کم شنوا را بهبود ببخشد.
جلوگیری از ناشنوایی

جلوگیری از ناشنوایی با نسخه ای کاملا گیاهی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ناشنوایی با عوارضی مانند افسردگی و اضطراب همراه است اگر شما صحبت دیگران را به صورت زمزمه می شنوید و مدام درخواست تکرار حرفشان را دارید باید به فکر جلوگیری از ناشنوایی باشید.
روز جهانی ناشنوایان

تبریک روز جهانی ناشنوایان با پیام های زیبا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
30 سپتامبر مصادف با 8 مهرماه روز جهانی ناشنوایان نامگذاری شده است. این روز خاص را با جملات و پیامک های جدید و زیبا به افراد ناشنوا تبریک بگویید.
انواع ناشنوایی

عواملی که در درمان ناشنوایی دخیل هستند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ناشنوایی یا کم شنوایی علل و انواع مختلفی دارند که برای درمان آن ها ابتدا باید نوع آن را مشخص کنید سپس با روشی مناسب آن را درمان کنید.
سمعک

راهنمای خرید سمعک

زمان مطالعه : 9 دقیقه
یکی از عوامل مهم در انتخاب و خرید سمعک ، قیمت آن می باشد. فاکتورهای مختلفی بر قیمت سمعک تاثیر می گذارند که می توان به نوع و میزان کم شنوایی، نوع مدار پردازشی سمعک، سطح تکنولوژی سمعک، سبک زندگی و نیازهای فردی ویژه، سن و مهارت های بینایی و دستی افراد اشاره کرد.
اتواسکلروز

علائمی که خبر از اوتواسکلروز در گوش میدهند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اتواسکلروز به رشد غیر طبیعی استخوان در گوش گفته می شود که باعث کاهش شنوایی می شود که در اغلب مواقع با یک عمل جراحی بهبود می یابد.
درمان کم شنوایی

درمان کم شنوایی با استفاده از شقایق دریایی !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
طبق تحقیقات انجام شده شقایق دریایی حاوی نوعی پروتئین است که از آن می توان برای ترمیم سلول های شنوایی و درمان کم شنوایی پستانداران استفاده کرد.
کر شدن با هدفون

پایان تلخ خوابیدن با هدفون روی گوش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پسری که هر شب با گوش دادن به موسیقی با هدفون به خواب میرفت ناگهان در یک شب با انجام این عادت ناشنوا شد.
سر و صدا

خطر ناشنوایی در اثر سر و صداهای روزمره

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ناشنوایی یکی از عمده ترین معلولیت های جسمی می باشد و گوش دادن به سر و صداهای بلند، به ویژه در یک دوره طولانی می تواند سبب کاهش شنوایی افراد گردد.
درمان ناشنوایی مادرزادی

ناشنوایی مادرزادی و ارثی قابل درمان است؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ناشنوایی مادرزادی بر دو بخش تقسیم می شود ژنتیکی و یا وراثتی که از همان آغاز تولد قابل تشخیص است و امروزه راه های مختلفی برای درمان آنها به وجود آمده.
دستکش ناشنوایان

دستکش سخنگو برای ناشنوایان + تصاویر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشمندان دستکش هوشمندی را ابداع کرده اند که به ناشنوایان اجازه می دهد تا با سایرین که اطلاعی از زبان اشاره (حرکات و دست ها) ندارند به سادگی ارتباط برقرار کنند.