دین اسلام

سن ازدواج در اسلام
ازدواج در اسلام و قرآن به شدت سفارش شده است خداوند سن خاصی را برای ازدواج تعیین نکرده اما پایین ترین سن ممکن را در قرآن بیان فرموده اند.
زمان زیارت اهل قبور

بهترین زمان زیارت اهل قبور در روایات

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زیارت اهل قبور باعث شادی روح آن ها می شود. در روایات بسیار برخی از روزهای هفته بهترین زمان برای زیارت اهل قبور و درگذشتگان ذکر شده و زمانی از روز را مکروه دانسته اند.
رفتار با غیر مسلمانان

توصیه اسلام درباره رفتار با غیر مسلمانان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
انتخاب دین یک امر اختیاری می باشد و می توان گفت که در همه جوامع اسلامی افراد غیرمسلمان وجود دارد، اما توصیه اسلام درباره رفتار با غیرمسلمانان چگونه است و حقوق افراد غیر مسلمان در اسلام چیست؟
هفته وحدت

تاریخ و ماجرای نامگذاری هفته وحدت

زمان مطالعه : 8 دقیقه
هفته وحدت نشان دهنده اتحاد میان مسلمانان شیعه و اهل سنت است که با برگزاری مراسم های باشکوه موجب تحکیم وحدت و اخوت اسلامی در سرتاسر جهان می شود.
احکام رهن خانه

احکام شرعی رهن خانه از نظر مراجع تقلید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در فصل نقل و انتقالات منازل برای برخی از افراد این موضوع سوال است که احکام رهن خانه چیست و آیا رهن کامل خانه اشکال دارد؟ مراجع تقلید نظرات خود را درباره تمام این سوالان بیان کرده اند.
شکستن دل

احادیث تکان دهنده در مورد عاقبت شکستن دل

زمان مطالعه : 6 دقیقه
احکام و کفاره شکستن دل کسی در قرآن و احادیث معصومین گفته شده است که طبق آنها اگر دل کسی را شکستی حتی اگر دنیا را هم به او ببخشی گناه تو کم نمی شود.
هاروت و ماروت

رازهای جالب از هاروت و ماروت ؛ فرشتگان سحر و جادو

زمان مطالعه : 12 دقیقه
هاروت و ماروت دو فرشته الهی بودند که خداوند آن ها را برای آموزش سحر و جادو و باطل کردن سحر آن ها به مردم ، به زمین فرستاد.
بسم الله الرحمن الرحيم

رازهایی حیرت انگیز از بسم الله الرحمن الرحیم

زمان مطالعه : 11 دقیقه
بسم الله الرحمن الرحیم جمله ای است که دارای خواص و فضایل زیادی می باشد و در ابتدای تمام سوره های قرآن کریم غیر از سوره توبه آمده است.
صله رحم

معجزات صله رحم در زندگی

زمان مطالعه : 9 دقیقه
صله رحم و حفظ روابط خویشاوندی در اسلام بسیار تاکید شده است که از آثار و برکات آن می توان افزایش رزق و روزی و افزایش طول عمر را نام برد.
آیت الله و حجت الاسلام

فرق ثقة الاسلام ، آیت الله و حجت الاسلام در چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
القاب روحانیون مانند ثقة الاسلام، آیت الله و حجت الاسلام با یکدیگر متفاوت هستند و لقب هر کدام از آن ها بر اساس میزان تحصیلات به آن ها اطلاق می شود.
ظهور اسلام

فلسفه و علت ظهور اسلام در عربستان چیست؟

زمان مطالعه : 13 دقیقه
چرا اسلام در عربستان ظهور کرد و پیامبر تبلیغ اسلام را از این سرزمین شروع کرد؟در این مطلب ما را همراهی کنید تا پاسخ این سوال را بیابید.
شهید هادی ثنایی

پیکر شهید هادی ثنایی مقدم کجاست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیکر شهید هادی ثنایی مقدم هنوز بازنگسته است و معلوم نیست که پیکر او کجاست اما مادر این شهید تصویر پسرش را در نمایشگاه عکاسی دیده است!
دختران چادری

دختران چادری چطور آرایش میکنند؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دختران چادری چگونه آرایش میکنند؟ وقتی این سوال را از یک دختر چادری پرسیدند جواب بسیار جالبی داد.
حاکم شرع

منظور از حاکم شرع چیست؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
منظور از حاکم شرع یعنی مجتهد جامع الشرایط که بر اساس موازین شرعی حکم صادر میکند که مصداق بارز آن مرجع تقلید هر فرد می باشد. لذا برای دستیابی به حکم حاکم شرع می توانیم به نمایندگان مرجع تقلید خود مراجعه کنیم.
جایگاه زنان

آشنایی با جایگاه زنان در اسلام

زمان مطالعه : 13 دقیقه
زنان در اسلام جایگاه ویژه ای دارند و این واقعیت است که زن در کنار مرد در تمدّن بشری مستقیم و غیر مستقیم نقش آفرین بوده است.
صفحه 1 از 4