آموزش کاشت و پرورش گیاهان

جابجایی گیاه

هشت گیاهی که نباید جابه جا کنی

تاریخ انتشار : 11 مهر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شماهم به پرورش و جا به جایی گیاهان علاقه دارید باید نکاتی را قبل از جابه جایی گلدان رعایت کنید تا گیاهانتان دچار مشکلات نشوند.
مراقبت از گیاهان در پاییز

مراقبت های واجب از گیاهان آپارتمانی در پاییز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با تغییر فصل و شروع فصل پاییز، سبک مراقبتی گیاهان آپارتمانی هم باید تغییر کند. برای نگهداری گیاهان آپارتمانی در فصل پاییز نکات خاصی را باید بدانید.
کاشت آناناس در خانه

با این روش شما هم میتونید آناناس پرورش بدید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آناناس میوه ای بسیار مفید ولی گران است، که شما میتوانید به راحتی آن را در منزل و داخل گلدان بکارید پرورش دهید و از میوه این گیاه استفاده کنید.
گیاه آپارتمانی

مرگ گیاه آپارتمانی به دلیل این 4 اشتباهه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر در منزل یا محل کارتان از گیاهان آپارتمانی استفاده می کنید باید اشتباهاتی که منجربه مرگ گیاهان آپارتمانی می شوند را بدانید تا آسیبی به آنها وارد نشود.
سدوم مورگانیانوم

اصول نگهداری گیاه زینتی سدوم مورگانیانوم در آپارتمان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گیاه زیبای سدوم مورگانیانوم یا دم الاغی دارای ساقه های بلند و پر پشتی می باشد و در زیر نور آفتاب شدید به خوبی رشد و نمو می کند.
نحوه نگهداری از پیچک انگلیسی

روش کاشت، پرورش و مراقبت از پیچک انگلیسی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گیاه پیچک انگلیسی گیاهی است که در اکثر فصل ها سبز است و رشد خوبی دارد، اگر میخواهید این گیاه را در منزل نگهداری کنید باید روش های مراقبت از این گیاه را بدانید.
کاکتوس انجیر تیغی

آموزش نگهداری و پرورش کاکتوس انجیر تیغی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اپونتیا با نام های کاکتوس انجیر تیغی ،انجیر هندی و گلابی خار دار نیز شناخته می شود، همچنین گفتنی است که انجیر تیغی یکی از معروف ترین گونه های کاکتوس می باشد.
گیاه عنکبوتی

کاشت و مراقبت از گیاه زیبای عنکبوتی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
گیاه عنکبوتی از گیاهان آپارتمانی است که باعث زیبا تر شدن خانه میشود درصورتی که اطلاعات کافی از روش های نگهداری از این گیاه را داشته باشید.
آرالیا دروغین

روش مراقبت از گیاه آپارتمانی متفاوت آرالیا دروغین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آرالیا دروغین یا دیزیگتکا گیاهی با شاخ و برگ های زیباست که برای رشد نیازی به نور مسقیم ندارد بنابراین یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی می باشد.
درختچه فیکوس الاستیکا

روش صحیح نگهداری درختچه فیکوس الاستیکا در خانه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
درختچه زیبای فیکوس الاستیکا در محیط گلخانه ای و آپارتمان ها نگهداری می شود و برگهای آن به رنگهای سبز و ابلق دیده می شود.
گل یاس رازقی

اصول پرورش و نگهداری گل یاس رازقی زیبا در خانه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گل یاس رازقی گیاهی است بالارونده با گل های سفید و کوچک که بسیار معطرند. این گیاه فوق العاده زیبا و خوشبو را می توانید در باغچه کوچک خانه تان بکارید و یا در گلدانی در محیط بیرون قرار دهید.
شاه پسند

محیط و شرایط لازم برای نگهداری گیاه شاه پسند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گیاه شاه پسند از گیاهان زینتی پرطرفدار است که انواع مختلفی در رنگ های متفاوت و زیبا دارد و می توانید این گیاه را در باغچه یا گلدان نگهداری و پرورش دهید.
پرورش گوجه فرنگی در خانه

اصول کاشت و پرورش گوجه فرنگی در خانه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گوجه فرنگی از سبزی های پر خاصیت و پرمصرف همه خانواده های ایرانی است، در صورت علاقه داشتن به گوجه فرنگی می توانید آن را حتی در خانه پرورش دهید.
زامیفولیا

کاشت ، تکثیر و مراقبت از گل زیبای زامیفولیا

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گیاه زامیفولیا یا جواهر زنگبار با برگ های براق و زیبا یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی است که شرایط کاشت و نگهداری بسیار ساده ای دارد.
گیاه آپارتمانی

کاری که تو هوای گرم، باید واسه گیاه آپارتمانی انجام داد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
با گرم تر شدن هوا گیاهان نیاز بیشتری به مراقبت دارند تا دچار مشکل نشوند، اگر میخواهید گلدان هایتان در فصل تابستان و گرما شاداب بمانند باید نکاتی را رعایت کنید.
صفحه 1 از 7