آموزش کاشت و پرورش گیاهان

گیاه کالاتیا
گیاه کالاتیا انواع مختلفی با نام، رنگ و اندازه های متفاوت دارد و یکی از بهترین گیاهان برای پرورش و نگهداری در آپارتمان می باشد.
گل فیلودندرون

روش مراقبت ازگل زیبای فیلودندرون یا گوش گرگی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
به راحتی میتوان گل فیلودندرون را پرورش داد و به خاطر برگهای زیبایشان به عنوان گیاه اپارتمانی استفاده کرد.برگ های سبز و زیبای این گیاه دلیل مناسبی برای محبوبیت آن است.
ضدعفونی کردن بذر

بذر رو هم میشه ضدعفونی کرد اما چطوری ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در ضدعفونی کردن بذرها قبل از کاشت باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشت، به دلیل اینکه برای داشتن سبزیجات سالم و تازه در خانه تمیز کردن و ضدعفونی بذرها بسیار مهم و حائز اهمیت است.
نگهداری گل ارکیده

بهترین روش برای نگهداری گل ارکیده و پرورش آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
گل های ارکیده با توجه به رنگ ها، اندازه و تنوع فراوانی که دارند، در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و بسیاری از افراد علاقه زیادی به نگهداری این گیاه در محیط خانه دارند.
نگهداری گیاه ژینورا

روش نگهداری گیاه شیک ژینورا در آپارتمان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گیاه ژینورا یا شب تاب، از گیاهان بسیار زیبا با برگ های سبز و پرزهای مخملی است که روش کاشت و پرورش ساده‌ای برای نگهداری در منزل دارد.
پرورش درخت میوه

میوه هایی که میشه داخل گلدون هم پرورش داد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
این روزها بسیاری از افراد به دلیل زندگی در آپارتمان از داشتن باغچه و پرورش گیاهان محروم هستند اما برخی میوه ها را میتوان به راحتی داخل گلدان پرورش داد.
نگهداری کاکتوس

از کجا بفهمیم کاکتوس نور بیشتری میخواد؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کاکتوس یکی از گیاه هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. اگر میخواهید در منزلتان گلدان کاکتوس داشته باشید باید چند نکته راجع به مراقبت از این گیاه بدانید.
گل آپارتمانی کالانکوا

اصول نگهداری گل آپارتمانی کالانکوا زیبا در خانه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گل آپارتمانی کالانکوا انواع مختلفی در رنگ های صورتی، قرمز، زرد و سفید دارد و به دلیل تنوع بسیار زیاد و زیبا از محبوب ترین گیاهان خانگی است.
تمر هندی

روش صحیح پرورش گیاه تمر هندی+ شرایط لازم

زمان مطالعه : 12 دقیقه
تمر هندی درختی است با میوه خوراکی مفید و بسیار خوشمزه که طرفداران زیادی دارد. با آشنایی با روش کاشت و نگهداری از این درخت میتوانید به راحتی آن را پرورش دهید.
گل خوشه آویز

مراقبت صحیح از گل خوشه آویز یا ارکیده مالزیایی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گل خوشه آویز یا ارکیده مالزیایی از گیاهان زیبایی است دارای انواع بسیار متنوعی است و البته تفاوت های بسیاری در گونه های مختلف آن مشاهده می شود.
آبیاری گیاه

کدوم گیاها رو باید از پایین آبیاری کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آبیاری گیاه اصلی ترین نکته در مراقبت از آن است. روش جدید آبیاری گیاه از پایین در سالم و شاداب ماند گیاه بسیار موثر است اما باید روش صحیح و نوع گیاه را بشناسید.
کاکتوس انجیر تیغی

آموزش نگهداری و پرورش کاکتوس انجیر تیغی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اپونتیا با نام های کاکتوس انجیر تیغی ،انجیر هندی و گلابی خار دار نیز شناخته می شود، همچنین گفتنی است که انجیر تیغی یکی از معروف ترین گونه های کاکتوس می باشد.
سنبل

آموزش کامل کاشت و پرورش سنبل های رنگی

زمان مطالعه : 10 دقیقه
سنبل گل معروف روزهای عید است و کاشت آن از قدیم بین ایرانیان مرسوم بوده است. با رعایت نکات پرورش آن می توانید گل سنبل را به راحتی در منزل خود بکارید.
زرد شدن بامبو

دلیل اصلی زرد شدن برگهای بامبو

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بامبوها ممکن است به مرور زمان به دلیل نگهداری در شرایط نامناسب ساقه ها و برگ هایشان زرد شوند با بررسی علت اصلی از زردشدن این گیاه جلوگیری کنید.
گیاه بگونیا

راهنمای کامل پرورش و نگهداری گیاه بگونیا

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بگونیا نوعی از گیاهان است که بالغ بر 2000 نوع مختلف داشته و به خاطر ریبایی خیره کننده و همشه سبز بودن آن محبوبیت خاصی دارد.
صفحه 1 از 7