سبز شدن برگ زرد
زرد شدن برگها از مشکلات رایج گیاهان آپارتمانی می باشد اما سوال افرادی که از این گیاهان نگهداری می کنند این که برگ های زرد می توانند دوباره سبز شوند.

برگ های زرد گیاه تان سبز می شود؟

شاید هنگامی که برگ ها کم کم زرد می شوند، ندانید که باید چه کار کنید اما در این قسمت از نمناک ایده هایی برای این مسئله در اختیار شما قرار می دهیم.

در پاسخ به سوال رایج شما در مورد اینکه آیا برگهای زرد شده گیاهان آپارتمانی، مجدد قابلیت سبز شدن دارند یا نه باید بگوییم که برگ های زرد نمی توانند دوباره سبز شوند اما اگر رنگ زرد برگ ها بسیار کم باشد و به دلیل کمبود مواد مغذی و آب دادن نامناسب یا فشار به گیاه باشد، امکان درمان برگ وجود دارد.

چگونه می توانیم بگوییم که برگ پیر شده یا گیاه مرده است؟

برگ زرد ممکن است به دلیل قدیمی شدن گیاه یا به خاطر آب دادن بیش از حد زرد شده باشد. در این قسمت نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید.

برگ های پیر معمولاً در قسمت پایین گیاه هستند و اندازه کوچک تری دارند اما گیاهانی که آب زیادی به آن ها داده شده است، شبیه برگ پیر نیستند.

ممکن است یک برگ بزرگ داخل گیاه مرده باشد که به خاطر فشار زیاد آب بوده است.

برگی که پیر باشد، پررنگ تر است و حتی ممکن است رنگ آن از زرد به نارنجی و قهوه ای برسد.

برای جلوگیری از زرد شدن برگهای گیاهان آپارتمانی باید دلیل را بدانیم، دلایلی که در مطلب پیشنهادی زیر کامل عنوان شده است.

چرا برگهای گیاه آپارتمانی من زرد میشه؟

زنده کردن گیاه مرده

اگر علت زرد شدن برگ ها رو پیدا کنم، آیا می توانم دوباره آن را سبز کنم؟

احتمالاً خیر! البته نمی خواهیم قطعی به شما بگوییم. شاید اگر زود اقدام کنید، بتوانید دوباره مقداری کلروفیل را به برگ برگردانید اما معمولاً انجام این کار سخت و گاهی اوقات غیر ممکن است.

در بعضی از موارد کمبود نیتروژن باعث این اتفاق می شود که شما با بازیابی نیتروژن می توانید این آسیب را جبران کنید؛ اگر که زود اقدام کرده باشید.

همچنین با تشخیص مشکل و بر طرف کردن آن، می توانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

گیاه سعی می کند که همیشه بهتر شود، شما فقط باید به او کمک کنید.

بعضی از گیاهان در قسمت نوک برگ دچار زردی می شوند یا شاید فقط یکی از برگ های آن ها زرد شود که نشان دهنده این است که گیاه سالم بوده و در حال رشد جدید است.

دوباره سبز شدن برگ زرد

چگونه می توان از زرد شدن برگ ها جلوگیری کرد؟

قطعا شما اطلاعات زیادی در مورد چرخه طبیعی زندگی گیاهان ندارید. رنگ بعضی از برگ ها به زرد تبدیل می شوند، سپس برگ می میرد و می افتد. شما باید در طول رشد و پرورش گیاه سعی کنید آن را قوی و سالم نگه دارید که در ادامه راهکار هایی به شما معرفی می کنیم:

  • مراقب رطوبت باشید و زمانی به گیاه آب بدهید که به آن نیاز دارد. حداقل یک بار در هفته گیاه خود را چک کنید. ترجیحا می توانید دوباره این کار را انجام دهید تا هر چه سریع تر متوجه مشکل گیاه باشید.
  • آبی که به گیاه می دهید، باید با محیط خانه دمای یکسان داشته باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که میزان رطوبت و نوری که گیاه دریافت می کند مناسب است ، حتی می توانید از نور مصنوعی و یا مرطوب کننده ها و دستگاه های بخور استفاده کنید.
  • مراقب باشید که گیاه آلوده نشود، یعنی به طور منظم آن را گردگیری کنید.

نکته:

اگر می خواهید به گیاه کمک کنید، باید به محلی که آن را قرار داده اید توجه کنید.

شاید اگر گیاه را به مکان بهتری ببرید، وضعیتش بهبود پیدا کند.

اگر از آب شیر استفاده می کنید، می توانید قبل از آب دادن، مقداری آن را بنوشید. صبر کنید تا خنک شود و به گیاه آب تمیز بدهید.

برگ زرد گیاه آپارتمانی، میتواند دوباره سبز شود؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی