جنین

غربالگری جنین

غربالگری جنین دقیقا چیست ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از مهم ترین آزمایشات دوران بارداری تست غربالگری جنین می باشد که نقص های جنین را نشان می دهد و بین هفته های 15 تا 20 بارداری انجام می شود.
هوش جنین

10 راهکار مهم برای باهوش شدن جنین در شکم مادر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای باهوش شدن جنین باید در طول بارداری مادران نکاتی را در تغذیه و مراقبت های لازم از نوزاد انجام دهند تا کودک سالم و باهوش داشته باشند.
چرخش جنین

راه حل چرخش جنین در ماه نهم چیست؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
چرخش جنین در هفته های اخر و ماه نهم دوران بارداری مشکلی است که ایجاد آن زایمان را با مشکل مواجه خواهد کرد.
جنین در بارداری

اندازه و شکل جنین در هفته های مختلف بارداری

زمان مطالعه : 15 دقیقه
وضعیت جنین و مادر در دوران بارداری از نظر تغییرات اندازه و شکل هفته به هفته می باشد و می توانند هر هفته اندازه جنین خود را با تشبیه به میوه و سبزیجات بدانند.
تکان خوردن جنین

تکان خوردن جنین در شب نگران کننده است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جنین ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز شروع به تکان خوردن و لگد زدن کند این حرکات را می توان با آواز خواندن و موزیک و لالایی کاهش داد.
ارتباط با جنین

راه برقراری ارتباط مادر و پدر با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
برای ارتباط برقرار کردن با جنین درون شکمتان کافیست با او حرف بزنید و شکمتان را نوازش کنید او از هفته 23 به بعد صدای شما را می شنود.
تاثیر گریه مادر بر جنین

تاثیر باورنکردنی گریه مادر بر جنین + عکس واکنش جنین

زمان مطالعه : 9 دقیقه
زنان و مادران باردار به علل گوناگونی ممکن است دچار غم شوند و به گریه بیفتند این گریه و افسردگی های مادر تاثیراتی بر رشد جنین می گذارد.
حرف زدن با جنین

روش تاثیرگذار حرف زدن با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شاید فکر کنید حرف زدن با جنین کاری بیهوده و بی تاثیر است اما بچه ها عاشق شنیدن صدای مادرشان هستند صدای شما باعث آرامش جنینتان می شود.
حرکت جنین

نکات جالب در مورد حرکت جنین در شکم مادر

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از احساسات خوشایند در دوران بارداری تکان خوردن جنین در شکم مادر است و اولین حرکت جنین مانند دلپیچه و ضربه یا چرخش می باشد که به مرور واضح تر می شوند.
تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین با چاقی و لاغری مردان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعیین جنسیت جنین پیش از تولد دغدغه خیلی از والدین امروزی است پس بهتر است بدانید یکی از روش های تعیین جنسیت چاقی و لاغر والدین می باشد.
سن بارداری

این سن بارداری برابر است با باهوش شدن جنین

زمان مطالعه : 4 دقیقه
باهوش شدن جنین و نوزاد با سلامت و سن بارداری مادر ارتباط مستقیمی دارد و مادرانی که در این سن باردار هستند کودکان باهوش تری خواهند داشت.
استامینوفن

تاثیر استامینوفن روی جنسیت جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشمندان به زنان هشدار داده اند که هنگام بارداری در مورد مصرف استامینوفن احتیاط کنند زیرا این مسکن رایج ممکن است بر روی توان باروری کودکان پسر تاثیر منفی بگذارد.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین با کمک طب سنتی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از والدین بنابر دلایل مختلفی دوست دارند که قبل از بارداری نسبت به تعیین جنسیت نوزاد خود اقدام کنند. طب سنتی روشی جالب و آسان را برای این کار در نظر گرفته است.
سیگار کشیدن در بارداری

فاجعه ای که در شکم مادر سیگاری برای جنین رخ می دهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
صفحه 1 از 5