جنین

براي قد بلند شدن جنين
یکی از عوامل اصلی که قد نوزاد شما را تعیین می‌کند عوامل وراثتی است؛ اما با تغذیه مناسب در بارداری نیز می‌توانید بر رشد قد جنین تاثیر مثبت بگذارید.
حرف زدن با جنین

روش تاثیرگذار حرف زدن با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شاید فکر کنید حرف زدن با جنین کاری بیهوده و بی تاثیر است اما بچه ها عاشق شنیدن صدای مادرشان هستند صدای شما باعث آرامش جنینتان می شود.
تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

با جوش شیرین چجوری جنسیت جنین رو تشخیص میدن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
جوش شیرین علاوه بر خواص جالب خود می تواند در تعیین جنسیت جنین داخل شکم مادر نیز موثر باشد و دختر یا پسر بودن بچه را قبل از سونوگرافی مشخص کند.
سن بارداری

این سن بارداری برابر است با باهوش شدن جنین

زمان مطالعه : 4 دقیقه
باهوش شدن جنین و نوزاد با سلامت و سن بارداری مادر ارتباط مستقیمی دارد و مادرانی که در این سن باردار هستند کودکان باهوش تری خواهند داشت.
مواد غذایی رشد جنین

لیست مواد غذایی مفید و مهم برای رشد جنین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
یکی از مهم ترین عوامل رشد جنین تغذیه مناسب و خوردن مواد غذایی سالم در دوران بارداری می باشد که مادران باردار باید حتما برای سلامت کودک رعایت کنند.
تشکیل قلب جنین

قلب جنین هفته چندم و چطور تشکیل می شود؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
قلب جنین از اولین اعضای بدن جنین است که رشد می کند و از روز اولی که قلب تشکیل می شود ضربان دارد و خون را به بدن جنین در حال رشد پمپاژ می کند.
هوش جنین

10 راهکار مهم برای باهوش شدن جنین در شکم مادر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای باهوش شدن جنین باید در طول بارداری مادران نکاتی را در تغذیه و مراقبت های لازم از نوزاد انجام دهند تا کودک سالم و باهوش داشته باشند.
جفت جنین

جفت جنین دقیقا چیه که این روزها اینقدر مهم شده؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
جفت عضو جدید از بدن مادران باردار است که فقط در زمان بارداری تشکیل می شود، اما چیزهای مهم زیادی وجود دارد که مادران باردار باید برای سلامت جفت بداند.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
سیگار کشیدن در بارداری

فاجعه ای که در شکم مادر سیگاری برای جنین رخ می دهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
حس چشایی جنین

تنها مزه ای که جنین می فهمه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
غدد چشایی جنین در دو ماهه اول بارداری تشکیل می شود بنابراین جنین در رحم مادر می تواند طعم و مزه غذاها را بچشد.
یادگیری جنین در شکم مادر

یادگیری عجیب جنین در شکم مادر

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شاید برایتان عجیب باشد اما در واقع یادگیری انسان از دوران جنینی در شکم مادر شروع می شود. مادرها می توانند برخی چیزها را در این دوران به فرزندشان آموزش دهند.
جنین در بارداری

اندازه و شکل جنین در هفته های مختلف بارداری

زمان مطالعه : 15 دقیقه
وضعیت جنین و مادر در دوران بارداری از نظر تغییرات اندازه و شکل هفته به هفته می باشد و می توانند هر هفته اندازه جنین خود را با تشبیه به میوه و سبزیجات بدانند.
تکان خوردن جنین

تکان خوردن جنین در شب نگران کننده است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جنین ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز شروع به تکان خوردن و لگد زدن کند این حرکات را می توان با آواز خواندن و موزیک و لالایی کاهش داد.
خارج کردن جنین

جنینی که از مغز یک زن بیرون آمد !

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پزشکان در حالی برای تومور مغزی خانم جوان "یامینی کارانام" اقدام به عمل جراحی کردند که متوجه چیز بسیار عجیب و باورنکردنی شدند!
صفحه 1 از 5