زخم

تزریق هیدروکورتیزون
هیدروکورتیزون که با نام کورتیزون نیز شناخته می شود یک نوع تزریق دارویی است و تزریق هیدروکورتیزون فقط با نسخه پزشک انجام می شود.
اسکار کلوئید

کسانی که بیشتر در معرض اسکار کلوئید هستند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کلوئید اسکار یا همان گوشت اضافه اثرات به جا مانده از زخم می باشد که به صورت برآمده و بزرگتر از زخم به رنگ های مختلف روی پوست ایجاد می شود.
روش قطع خونریزی

قطع سریع خونریزی زخم به روش ابن سینا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای قطع خونریزی های جزئی روش های طبیعی و خانگی مانند استفاده از یخ، زردچوبه، آرد و وازلین وجود دارد که میتوانید در سریع ترین زمان ممکن خونریزی را متوقف کنید.
خوب شدن سریع زخم

چی بخوریم زخم زودتر خوب بشه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب در زندگی تاثیر بسیاری در بهبود سریع زخم های بدن دارد، همچنین مصرف مواد غذایی مانند عسل، شیر و آناناس برای جوش خوردن سریع زخم مناسب است.
زخم عفونی

از کجا بفهمیم زخم عفونت کرده یا نه ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
عدم مراقبت صحیح از پوست آسیب دیده باعث نفوذ باکتری ها و میکروب ها به آن شده و زخم عفونی می شود و باید عفونی شدن زخم را تشخیص داده و تا قبل از اینکه عفونت در بدن پخش شود به سرعت درمان شود.
مراقبت از زخم باز

مراقبت از زخم باز به شکل درست

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زخم های باز انواع مختلفی دارند که برخی از آنها خفیف و در خانه قابل درمان هستند و باید برای جلوگیری از عفونت زخم با روشی صحیح مراقبت و ضدعفونی شوند.
انواع زخم پوستی

انواع زخم پوستی در جاهای مختلف بدن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
همه ما از بدو تولد تا به حال دچار زخم و یا سوختگی شده ایم که شناخت انواع این زخم ها به شما کمک می کند تا روش درمان مختص آن را بیابید.
درمان زخم سطحی

روش درمان زخم های سطحی با عسل

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اغلب زخم های سطحی پوست را می توان با نسخه های گیاهی و خانگی درمان کرد، 15 روش مناسب گیاهی در خانه برای بهبود و درمان زخم های سطحی پوست وجود دارد.
ضماد چیست

معنی ضماد و بهترین نوع آن در طب سنتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ضماد مخلوطی از داروهای طبیعی و مواد گیاهی برای درمان و مرهم انواع زخم ها و بیماری های پوستی است که روی پوست قرار می دهند و با یک پارچه روی آن را می بندند.
درمان عفونت زخم

چند راه حل برای وقتی زخم عفونت میکند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عفونت زخم مشکلی است که بسیاری از افراد می توانند دچارش شوند که زود هم بهبود پیدا نمی کند و می تواند کل بدن را درگیر کند.
زخم سوختگی

روش صحیح شستشو و مراقبت از زخم سوختگی

زمان مطالعه : 15 دقیقه
اکثر افراد هنگام مواجهه با سوختگی برخی اقداماتی انجام میدهند که نه تنها سوختگی را درمان نمیکند بلکه آن را بدتر هم میکند.
بتادین برای زخم

دیگه روی زخم بتادین نریزید !!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
متاسفانه اکثر افراد وقتی زخمی برایشان ایجاد میشود سریع روی زخم شان بتادین میریزند این کار کاملا اشتباه بوده توصیه میشود دیگر از بتادین برای زخم استفاده نکنید.
چسب زخم

کلیه چسب زخم های وارداتی فاقد مجوز است

تاریخ انتشار : 5 دی 1398زمان مطالعه : 1 دقیقه
براساس اطلاعیه اداره نظارت بر تامین و نگهداشت اداره کل تجهیزات پزشکی، کلیه چسب زخم ها با برند خارجی در کشور غیرمجاز اعلام شد.
جای زخم و بخیه

روش های نوین رفع جای زخم و بخیه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
چگونه می توان جای زخم و بخیه را از روی صورت از بین ببریم؟ در ادامه با علل ایجاد زخم، انواع اصلی جای زخم، از بین بردن جای زخم و بخیه و روش هایی برای جلوگیری از ایجاد زخم آشنا خواهید شد.
جای زخم و بخیه

روش های خانگی محوکردن جای زخم و بخیه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اگر می خواهید جای انواع زخم و بخیه را کاهش یا درمان کنید نیازی به صرف هزینه های بالا نیست شما می توانید با انجام چند روش ساده در منزل خود از اثر زخم و بخیه روی پوستتان خلاص شوید.
صفحه 1 از 2