زخم

بتادین برای زخم

دیگه روی زخم بتادین نریزید !!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
متاسفانه اکثر افراد وقتی زخمی برایشان ایجاد میشود سریع روی زخم شان بتادین میریزند این کار کاملا اشتباه بوده توصیه میشود دیگر از بتادین برای زخم استفاده نکنید.
زخم سوختگی

روش صحیح شستشو و مراقبت از زخم سوختگی

زمان مطالعه : 15 دقیقه
اکثر افراد هنگام مواجهه با سوختگی برخی اقداماتی انجام میدهند که نه تنها سوختگی را درمان نمیکند بلکه آن را بدتر هم میکند.
انواع زخم پوستی

انواع زخم پوستی در جاهای مختلف بدن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
همه ما از بدو تولد تا به حال دچار زخم و یا سوختگی شده ایم که شناخت انواع این زخم ها به شما کمک می کند تا روش درمان مختص آن را بیابید.
عفونت زخم

9 علامت نگران کننده روی زخم و بریدگی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هر جای بدن که زخم و بریدگی دارید باید با روش های صحیح آن را درمان کنید وگرنه زخم شما عفونت می کند. عفونت زخم را می توانید با علائم آن تشخیص دهید.
درمان زخم سطحی

روش درمان زخم های سطحی با عسل

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اغلب زخم های سطحی پوست را می توان با نسخه های گیاهی و خانگی درمان کرد، 15 روش مناسب گیاهی در خانه برای بهبود و درمان زخم های سطحی پوست وجود دارد.
مراقبت از زخم باز

مراقبت از زخم باز به شکل درست

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زخم های باز انواع مختلفی دارند که برخی از آنها خفیف و در خانه قابل درمان هستند و باید برای جلوگیری از عفونت زخم با روشی صحیح مراقبت و ضدعفونی شوند.
روش قطع خونریزی

قطع سریع خونریزی زخم به روش ابن سینا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای قطع خونریزی های جزئی روش های طبیعی و خانگی مانند استفاده از یخ، زردچوبه و وازلین وجود دارد که میتوانید در سریع ترین زمان ممکن خونریزی را متوقف کنید.
کندن زخم خشک شده

چرا زخم خشک شده رو نباید کند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کندن زخم دلایل متعددی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد اما نکته مهم تر این وسواس، عوارض کندن زخم خشک شده است که آسیب های جبران ناپذیری را به جای میگذارد.
خوب شدن سریع زخم

چی بخوریم زخم زودتر خوب بشه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب در زندگی تاثیر بسیاری در بهبود سریع زخم های بدن دارد، همچنین مصرف مواد غذایی مانند عسل، شیر و آناناس برای جوش خوردن سریع زخم مناسب است.
درمان عفونت زخم

چند راه حل برای وقتی زخم عفونت میکند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زخمی که عفونت می کند خطرات زیادی را برای سلامتی به همراه دارد بنابراین باید با روش های مناسب هر چه سریع تر زخم عفونی شده را درمان کنید.
زخم عفونی

از کجا بفهمیم زخم عفونت کرده یا نه؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
عدم مراقبت صحیح از پوست آسیب دیده باعث نفوذ باکتری ها و میکروب ها به آن شده و زخم عفونی می شود و باید عفونی شدن زخم را تشخیص داده و تا قبل از اینکه عفونت در بدن پخش شود به سرعت درمان شود.
جای زخم و بخیه

روش های خانگی محوکردن جای زخم و بخیه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برای درمان جای انواع زخم و بخیه نیازی به صرف هزینه های بالا نیست شما می توانید با انجام چند روش ساده در منزل، از اثر زخم و بخیه روی پوستتان خلاص شوید.
ضماد چیست

معنی ضماد و بهترین نوع آن در طب سنتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ضماد مخلوطی از داروهای طبیعی و مواد گیاهی برای درمان و مرهم انواع زخم ها و بیماری های پوستی است که روی پوست قرار می دهند و با یک پارچه روی آن را می بندند.
درمان جای زخم

نسخه ای برای محو کردن گوشت اضافه جای زخم

زمان مطالعه : 10 دقیقه
اغلب افراد به دنبال راهکاری برای رفع اسکار کلوئید و گوشت اضافه جای زخم روی پوست هستند، چندین درمان گیاهی مناسب و کاربردی برای جای زخم ها وجود دارد.
تزریق هیدروکورتیزون

عوارض شایع تزریق هیدروکورتیزون

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هیدروکورتیزون که با نام کورتیزون نیز شناخته می شود یک نوع تزریق دارویی است و تزریق هیدروکورتیزون فقط با نسخه پزشک انجام می شود.
صفحه 1 از 2