تشنج

تب و تشنج کودکان
تب کردن کودکان همیشه یکی از مسایل نگران کننده برای والدین است.ترس از تشنج و خطرات بعد از آن پدر و مادرها را وادار به یادگیری راههای اولیه پیشگیری و درمان تب زیاد می کند.
قرص کلونازپام

پاسخ همه سوالات مهم درمورد قرص کلونازپام

زمان مطالعه : 10 دقیقه
داروی کلونازپام که به شکل قرص و شربت می باشد برای درمان اضطراب، کنترل تشنج و حملات پانیک استفاده می شود و خواب آلودگی و مشکلات تنفسی از عوارض این دارو می باشند.
قرص دپاکین

قرص دپاکین برای چه بیماری خوبه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دپاکین دارویی برای جلوگیری یا درمان سردردهای میگرنی، تشنج و اختلالات روحی روانی مانند اختلال دو قطبی می باشد. اسهال، خواب آلودگی و تغییرات وزن از عوارض این دارو می باشند.
ارگوتامین

تاثیرات ارگوتامین در بارداری و عوارض مصرف “ارگوتامین”

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بانوانی که باردار می باشند از مصرف ارگوتامین باید به طوری جدی پرهیز کنند زیرا “ارگوتامین” می تواند حتی باعث نقص جنین یا مرگ او شود.
دیازپام

دیازپام برای چه مشکلی تجویز می شود؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
دیازپام دارویی خواب آور و مسکن است که برای اسپاسم عضلانی و تشنج استفاده می شود که در صورت عدم آگاهی از نحوه مصرف صحیح آن ممکن است دچار عوارض جانبی جدی شوید.
تشنج

پاسخ به تمام سوالاتی که در مورد تشنج داشتید

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تشنج یک حمله ناگهانی و غیر قابل کنترل در مغز است که وجود یک بیماری در مغز را هشدار می دهد و شایع ترین علت حملات تشنج بیماری صرع می باشد.
داروی صرع

آیا صرع با دارو درمان می شود؟ + عوارض داروی ضد تشنج

زمان مطالعه : 10 دقیقه
صرع یک اختلال نورولوژیکی است که باعث حرکات تنشی دست و پا و تشنج می شود و البته با مصرف داروی ضد صرع این بیماری را کنترل کرد.
میدازولام

هر آنچه که باید از آمپول “میدازولام” بدانید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
“میدازولام” در شیر ترشح می شود و بانوانی که شیر می دهند باید با احتیاط این دارو را مصرف نمایند.
لاموتریژین

تاثیرات و نحوه نگهداری “لاموتریژین” چگونه می باشد؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
لاموتریژین پس از مصرف خوراکی به سرعت وبطور کامل جذب می گردد. “لاموتریژین” در کبد متابولیزه می شود و تحت متابولیسم عبور اول ناچیزی قرار می گیرد
ویروس زیکا

افزایش خطر تشنج نوزادان با ویروس زیکا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ویروس زیکا با نقص تولد مرتبط دانسته شده است که در اثر آن، کودکانی با سر کوچک و رشد اندک مغز و جمجمه و یا خطر تشنج به دنیا می آیند.
تشنج در کودکان

عوارض تشنج ناشی از تب در کودکان و کنترل آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تشنج ناشی از تب در کودکان معمولا تمام بدن را در بر می گیرد، به صورت سختی اعضا بدن و سپس لرزش اندام هاست، معمولا کمتر از یک ربع ساعت به طول می انجامد.
تشنج

دلایل بروز تشنج در افراد چیست؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دلایل بروز تشنج در افراد چیست؟ فقط بیماری صرع باعث بروز تشنج نمی شود،بلکه عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند، مثل تب بالا در کودکان، ضربه مغزی یا وجود عفونت در بدن.
تشنج کودکان

در هنگام تشنج کودکان چه باید کرد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تشنج کودکان یکی از بیماری های دوران کودکی است که با بالارفتن درجه حرارت و تب کودک رخ می دهد. تب و تشنج همیشه برای پدر و مادر یک اتفاق نگران کننده و ترس برانگیز است پس بهتر است بدانید که در زمان تشنج چه باید کنید.