تغذیه دوران بارداری

برنامه غذایی مناسب بارداری
داشتن یک برنامه غذایی مناسب و سرشار از آهن و مواد معدنی برای رشد جنین و سلامت مادر ضروری است از اینرو باید به تغذیه در دوران بارداری توجه خاصی داشته باشید.
فواید آبلیمو در بارداری

آیا خوردن آبلیمو در بارداری مضر است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آبلیمو سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی است که خوردن آن در دوران بارداری برای سلامت جنین و مادر اهمیت بسیاری دارد.
نعناع در بارداری

خوردن نعناع در بارداری و تمام خوب و بدهایش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مصرف نعناع و چای نعناع در دوران بارداری فواید بسیار زیادی از جمله کاهش حالت تهوع و خنک نگه داشتن دمای بدن دارد اما ممکن است این گیاه برای بعضی از زنان باردار مشکلاتی هم ایجاد کند.
عرقیات در بارداری

خانم های باردار دور این عرقیات گیاهی را خط بکشند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خانم های باردار باید حسابی حواسشان به تغذیه شان باشد مصرف بعضی از عرقیات در دوران بارداری موجب سقط جنین و یا زایمان زودرس می شود.
جگر در بارداری

خوردن جگر در دوران بارداری خطری دارد ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر باردار هستید و هوس جگر کرده اید در خوردن آن مراقب باشید که ممکن است آسیبات جدی به جنین شما وارد کند تغذیه در بارداری از مهم ترین مسائل است.
بادام در بارداری

خوردن بادام در بارداری کی خوبه کی بد ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بادام سرشار از مواد مغذی است و مصرف آن در دوران بارداری به شدت توصیه شده است خیساندن بادام باعث هضم بهتر غذا می شود و به گوارش کمک می کند.
بارداری

رژیم غذایی و تغذیه مناسب سه ماهه دوم بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تغذیه مادر در دوران بارداری در روند رشد جنین تاثیر مستقیم دارد و داشتن یک برنامه و یا رژیم تغذیه ای مناسب مواد لازم برای رشد جنین را تامین می کند.
بارداری

باورهایی کاملا اشتباه در مورد تغذیه بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
باورهای غلطی در بارداری وجود دارد که این باورها پایه و اساس علمی ندارد و گاهی منجر به تصمیم گیری اشتباه مادران باردار می شود که اثرات و عواقب خطرسازی برای آنها خواهد داشت.
کشمش در بارداری

خوردن مویز و کشمش در بارداری چه تاثیری روی جنین دارد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کشمش دارای فیبر و کلسیم و آهن بسیاریست که خوردن آن در بارداری بسیار توصیه شده است و باعث تقویت دندان و هضم بهتر و رفع گرسنگی مادر می شود.
کاهو در بارداری

نظر متخصصان در مورد خوردن کاهو در دوران بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کاهو دارای خواص بسیاریست که هم برای مادر و هم برای جنین لازم است مصرف سبزیجات از جمله کاهو در دوران بارداری بسیار مهم و ضروری است.
هلو در بارداری

خوردن هلو در دوران بارداری ممنوع یا آزاد ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خوردن هلو در دوران بارداری نه تنها مضر نیست بلکه باعث رشد بهتر و کامل تر جنین می شود فقط مادرانی که به دیابت مبتلا هستند نباید در خوردن آن زیاده روی کنند.
ذرت در بارداری

خوردن ذرت در بارداری بیشتر فایده دارد یا ضرر ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن ذرت در بارداری مزایایی دارد همچون پیشگیری از کم خونی ، سرطان و افزایش کلسترول خون و البته مصرف بیش از حد آن نیز بدون عوارض نیست.
گریپ فروت

اثرات خوردن گریب فروت در بارداری روی جنین و مادر

زمان مطالعه : 6 دقیقه
گریپ فروت در بارداری یکی از سالم ترین میوه ها است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است که خوردن این میوه در این دوره توصیه می شود.
شلغم در بارداری

خانم های باردار شلغم بخورند یا نه ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شلغم گیاهی با ارزش غذایی بسیار بالایی است که خوردن آن در دوران بارداری خواص زیادی دارد اما برخی افراد باید در مصرف این گیاه احتیاط کنند.
لبو در بارداری

زنان باردار لبو را چطور بخورند بهتر است ؟ + فواید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
یکی از مواد خوراکی مفید برای مادران باردار چغندر است. آیا شما نیز با فواید شگفت انگیز خوردن چغندر در بارداری آشنا هستید.
صفحه 1 از 7