تغذیه دوران بارداری

بارداری و ادویه ها
مواد غذایی که در دوران بارداری مصرف می کنید برای سلامت جنین بسیار مهم است. از بین تمام ادویه ها برخی از آنها برای خانم های باردار مفید و برخی دیگر مضر و ممنوع می باشند.
بارداری و تن ماهی

عوارض مصرف زیاد تن ماهی در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن تن ماهی در حاملگی برای تامین پروتئین و ویتامین دی مفید است اما مصرف بیش از حد کنسرو ماهی در بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.
پیاز در بارداری

خانم های باردار میتونن پیاز بخورن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
احتمالا برای شما هم نگرانی های در مورد تغذیه درست در بارداری وجود دارد به همین منظور باید در این دوران توجه ویژه ای به مواد غذایی مورد مصرف خود داشته باشید.
باورهای غلط بارداری

باورهایی کاملا اشتباه در مورد تغذیه بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
باورهای غلطی در بارداری وجود دارند که پایه و اساس علمی ندارد و گاهی منجر به تصمیم گیری اشتباه مادران باردار می شوند که عواقب خطرسازی برای آنها خواهند داشت.
هویج بارداری

مصرف هویج و آب هویج در بارداری خوب است یا بد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مصرف هویج در دوران بارداری باعث تقویت استخوان بندی جنین و بهتر شکل گرفتن دندان های نوزاد می شود اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.
امگا 3 بارداری

خانم های باردار میتونن امگا 3 مصرف کنن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تردید هایی درباره مصرف امگا 3 در دوران بارداری وجود دارد. آگاهی از تمام نکات، عوارض یا فواید استفاده از این چربی در بارداری شک های شما را رفع میکند.
یخ خوردن در بارداری

دلیل هوس خوردن یخ در حاملگی و عوارض آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
میل جویدن یخ در بسیاری از خانم های باردار رایج است اما بی اطلاعی از دلیل این هوس و امکان وجود عوارض خوردن یخ باعث نگرانی آن ها می شود.
ترشی در بارداری

هوس خوردن ترشی و شوری در بارداری، یعنی بچه ....

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در دروان بارداری باید و نباید هایی درمورد تغذیه وجود دارد اما میل به خوراکی های ترش و شور را نمیتوان متوقف کرد البته دلیل مشخصی برای این ویار وجود دارد.
صبحانه دیابت بارداری

بهترین صبحانه در روزهای بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ابتلا به دیابت بارداری در دوران حاملگی امری تقریبا طبیعی است که با رعایت نکات تغذیه ای بدون خطر هدایت و بعد از زایمان رفع می شود. در بحث رژیم غذایی دیابت بارداری ، صبحانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
تخم بلدرچین

خواص شگفت انگیز تخم بلدرچین برای زنان باردار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تخم بلدرچین علاوه بر خواص بی نظیری که برای سلامت بدن دارد، مصرف آن در دوران بارداری نیز به هوش نوزاد و سلامت مادر بسیار کمک می کند.
شکلات در بارداری

خوردن شکلات در بارداری با تمام خوب و بدهایش

زمان مطالعه : 9 دقیقه
اغلب مادران باردار به خاطر ترس از اثرات سوء شکلات بر روی بدن خود و جنین از خوردن شکلات دوری می کنند. اما آیا واقعا خوردن شکلات در بارداری عوارضی بر سلامت مادران و جنین دارد؟
لبو در بارداری

زنان باردار لبو را چطور بخورند بهتر است ؟ + فواید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
یکی از مواد خوراکی مفید برای مادران باردار چغندر است. آیا شما نیز با فواید شگفت انگیز خوردن چغندر در بارداری آشنا هستید.
کیوی بارداری

خانم های باردار میتونن کیوی بخورن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تغذیه در دوران بارداری روی سلامتی مادر و جنین تاثیر بسیار زیادی دارد، پس خانم های باردار باید مراقب خوراکی هایی که مصرف میکنند باشند تا آسیبی به جنین نرسد.
مواد غذایی رشد جنین

لیست مواد غذایی مفید و مهم برای رشد جنین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
یکی از مهم ترین عوامل رشد جنین تغذیه مناسب و خوردن مواد غذایی سالم در دوران بارداری می باشد که مادران باردار باید حتما برای سلامت کودک رعایت کنند.
انگور در بارداری

خواص انگور در بارداری هم برای جنین و هم برای مادر

زمان مطالعه : 9 دقیقه
انگور دارای ویتامین ها و مواد معدنی است و مصرف آن در بارداری هم برای مادر و هم برای جنین بسیار مناسب است، البته برای برخورداری از خواص انگور در بارداری باید به مقدار کافی مصرف شود.
صفحه 1 از 8