تغذیه دوران بارداری

خواص چغاله بادام
چغاله بادام یکی از محبوب ترین میوه های فصل بهار است که خوردن آن برای برخی افراد بسیار مفید است و برای برخی هم مضراتی را به دنبال دارد.
توت فرنگی بارداری

خوردن توت فرنگی در دوران بارداری مفید یا مضر ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خوردن توت فرنگی در دوران بارداری به دلیل دارا بودن فولیک اسید می تواند تاثیرات مثبتی بر جنین داشته باشد فقط حواستان باشد که ارگانیک باشد.
کاهو در بارداری

نظر متخصصان در مورد خوردن کاهو در دوران بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کاهو دارای خواص بسیاریست که هم برای مادر و هم برای جنین لازم است مصرف سبزیجات از جمله کاهو در دوران بارداری بسیار مهم و ضروری است.
جگر در بارداری

خوردن جگر در دوران بارداری خطری دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر باردار هستید و هوس جگر کرده اید در خوردن آن مراقب باشید که ممکن است آسیب های جدی به جنین شما وارد کند تغذیه در بارداری از مهم ترین مسائل است.
براي قد بلند شدن جنين

تغذیه مادر باردار برای قد بلند شدن جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از عوامل اصلی که قد نوزاد شما را تعیین می‌کند عوامل وراثتی است؛ اما با تغذیه مناسب در بارداری نیز می‌توانید بر رشد قد جنین تاثیر مثبت بگذارید.
خیار شور در بارداری

هوس خیارشور در بارداری، یعنی بچه پسره؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری بر این باوراند که ارتباطی بین ویار خانم های باردار و جنیست جنین آن ها وجود دارد. خیارشور جزء ویارهای سوال برانگیز است که جنیست را تعیین میکند یا خیر.
برنامه غذایی بارداری

برنامه غذایی کامل و دقیق دوران بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
داشتن یک برنامه غذایی مناسب و سرشار از آهن و مواد معدنی برای رشد جنین و سلامت مادر ضروری است از اینرو باید به تغذیه در دوران بارداری توجه خاصی داشته باشید.
نعناع در بارداری

خوردن نعناع در بارداری با تمام خوب و بدهایش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نوشیدن چای نعنا در دوران بارداری خاصیت های فراوانی دارد؛ اما همانند تمام دمنوش ها مضراتی هم دارد که ممکن است برای خانم های باردار خطرناک باشد.
تغذیه قبل زایمان

بخور نخورهای روزهای آخر بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تغذیه در سه ماهه سوم بارداری به خصوص در ماه نهم بسیار مهم است و تاثیر مستقیم بر سلامتی کودک و همچنین وزن گیری آن دارد.
بارداری و ادویه ها

ادویه های مجاز و ممنوع در حاملگی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مواد غذایی که در دوران بارداری مصرف می کنید برای سلامت جنین بسیار مهم است. از بین تمام ادویه ها برخی از آنها برای خانم های باردار مفید و برخی دیگر مضر و ممنوع می باشند.
بارداری و تن ماهی

عوارض مصرف زیاد تن ماهی در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن تن ماهی در حاملگی برای تامین پروتئین و ویتامین دی مفید است اما مصرف بیش از حد کنسرو ماهی در بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.
پیاز در بارداری

خانم های باردار میتونن پیاز بخورن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
احتمالا برای شما هم نگرانی های در مورد تغذیه درست در بارداری وجود دارد به همین منظور باید در این دوران توجه ویژه ای به مواد غذایی مورد مصرف خود داشته باشید.
باورهای غلط بارداری

باورهایی کاملا اشتباه در مورد تغذیه بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
باورهای غلطی در بارداری وجود دارند که پایه و اساس علمی ندارد و گاهی منجر به تصمیم گیری اشتباه مادران باردار می شوند که عواقب خطرسازی برای آنها خواهند داشت.
هویج بارداری

مصرف هویج و آب هویج در بارداری خوب است یا بد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مصرف هویج در دوران بارداری باعث تقویت استخوان بندی جنین و بهتر شکل گرفتن دندان های نوزاد می شود اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.
امگا 3 بارداری

خانم های باردار میتونن امگا 3 مصرف کنن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تردید هایی درباره مصرف امگا 3 در دوران بارداری وجود دارد. آگاهی از تمام نکات، عوارض یا فواید استفاده از این چربی در بارداری شک های شما را رفع میکند.
صفحه 1 از 8