مشکلات و بیماری دوران بارداری

ورم پاها در باداری
“ورم پاها در بارداری” به عنوان نشانه پره اکلامپسی شناخته نمی شود ولی اگر با افزایش فشار خون همراه باشد باید حتما با پزشک یا ماما مشورت کنید.
تلخی دهان در بارداری

علت تلخی و مزه ی فلز دهان در دوران بارداری چیست؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تلخی دهان در بارداری می تواند به علت مصرف دارو یا آلرژی و یا حتی کمبود ویتامین باشد راهکارهایی برای به حداقل رساندن این طعم وجود دارد.
مشکلات بارداری

مشکلاتی که در دوران بارداری سراغ خانم ها می آید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در دوران بارداری برای همه خانم ها مشکلاتی مانند ویار ، حالت تهوع و سوزش سر دل به وجود می آید که معمولا طبیعی است و با رعایت چند نکته می توان آن ها را کاهش داد.
نفخ در بارداری

به راحتی از نفخ شکم در دوران بارداری خلاص شوید

زمان مطالعه : 11 دقیقه
نفخ در بارداری اتقاقی طبیعیست که به مرور بدتر هم می شود اما می توان این مشکل را با دارهای گیاهی و خانگی و نوشیدن آب فراوان از بین برد.
خستگی دوران بارداری

خستگی مفرط دوران بارداری نشانه مشکلی جدی است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خستگی دوران بارداری به دلیل افزایش متابولیسم و کاهش قند و فشار خون رخ می دهد که با بیخوابی و ناامیدی همراه است و برای بهبود آن از بالش های مخصوص برای استراحت استفاده کنید.
باورهای اشتباه در بارداری

سوزش سردل در حاملگی یعنی بچه پرمو؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری توصیه ها و باورهای اشتباهی از افراد قدیمی می شنوید که هیچ منبع علمی ندارند و ممکن است برای مادر و جنین خطرساز باشند.
سرماخوردگی در بارداری

اگر در بارداری سرما خوردیم چه کنیم ؟ + درمان گیاهی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وقتی در دوران بارداری دچار سرماخوردگی شدید؛ سعی کنید بدون مشورت پزشک دارویی استفاده نکنید که ممکن است آسیبات جدی به مادر و جنین برسد.
علائم خطرناک در بارداری

علائم خطرناک در بارداری و دردهایی که باید نگران تان کند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در دوران بارداری علائم و دردهایی وجود دارد که نگران کننده هستند و نباید آن ها را نادیده بگیرید به محض اینکه این علائم خطرناک در بارداری را تجربه کردید به پزشک خود اطلاع دهید.
سیگار کشیدن در بارداری

فاجعه ای که در شکم مادر سیگاری برای جنین رخ می دهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
کم خونی بارداری

عواقب خطرناک کم خونی در دوران بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کم خونی یکی از مشکلات شایع خانم ها در دوران بارداری است که انواع مختلفی دارد و علائم آن ها متفاوت است با دانستن آن ها کم خونی بارداری را می توانید درمان کنید.
تب در بارداری

“تب در بارداری” بلای جان و فوق العاده خطرناک

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلات رایج در دوران بارداری تب است که تعداد بسیاری از زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین، بهتر است که از آن غفلت نکرده و آن را مسئله ای جدی بدانید.
درد بارداری

دردی در بارداری که اشک تان را در می آورد + علائم

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در بارداری خانم ها دچار دردهای مکرری می شوند یک سری از این دردها طبیعی هستند و به علت گاز معده و بزرگ شدن رحم اتفاق می افتند اما باید حواسمان به دردهای خطرناک نیز باشد.
خطر هماتوم در بارداری

علل خونریزی سابکرونیک یا هماتوم در دوران بارداری + درمان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خونریزی در دوران بارداری همیشه خطرناک نیست اما با تشخیص خونریزی هماتوم برای جلوگیری از سقط جنین هر چه سریعتر باید تحت درمان قرار بگیرید.
درد شکم در بارداری

علت درد شکم در هر ماه از دوران بارداری چیست؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
درد شکم در بارداری از مشکلات و عوارض شایع دوران بارداری است ک دلایل مختلفی دارد و در اغلب موارد طبیعی است اما گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی و خطرناک باشد.
سندرم ترنر

همه چیز درباره علائم سندرم ترنر و راه های تشخیص آن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سندرم ترنر در جنس مونث بروز می کند و باعث عدم رشد معمولی و مشکلات بارداری و ناباروری می شود اما می توان قبل از تولد آن را تشخیص داد.
صفحه 1 از 5