مشکلات و بیماری دوران بارداری

بارداری و لثه
بیماری لثه تاثیر زیادی در بارداری خانم ها دارد و آن را به تاخیر می اندازد به این صورت که خانم هایی که بیماری لثه دارند دیرتر باردار میشوند.
دندان درد بارداری

پاسخ تمام سوالات شما در مورد دندان درد بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بارداری دوره ای است که مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد که یکی از این مشکلات دندان درد است که تاثیر مستقیمی بر سلامت جنین دارد.
تاثیر حاملگی بر دندان

تاثیر بیماری دندان در حاملگی روی نوزاد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری وضعیت دهان و دندان در زنان با تغییرات قابل ملاحظه ای همراه است. این تغییرات معمولا به صورت التهاب لثه، تومورهای دهان و تورم خفیف تا شدید لثه ها بروز می کنند.
سیگار کشیدن در بارداری

فاجعه ای که در شکم مادر سیگاری برای جنین رخ می دهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
کم خونی بارداری

عواقب خطرناک کم خونی در دوران بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کم خونی یکی از مشکلات شایع خانم ها در دوران بارداری است که انواع مختلفی دارد و علائم آن ها متفاوت است با دانستن آن ها کم خونی بارداری را می توانید درمان کنید.
ورم پاها در باداری

10 روش موثر و خانگی درمان “ورم پاها در بارداری”

زمان مطالعه : 6 دقیقه
“ورم پاها در بارداری” به عنوان نشانه پره اکلامپسی شناخته نمی شود ولی اگر با افزایش فشار خون همراه باشد باید حتما با پزشک یا ماما مشورت کنید.
تلخی دهان در بارداری

تلخی دهان در بارداری چرا و از کی شروع میشه؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تلخی دهان در بارداری می تواند به علت مصرف دارو یا آلرژی و یا حتی کمبود ویتامین باشد راهکارهایی برای به حداقل رساندن این طعم وجود دارد.
خشکی دهان در بارداری

خشکی دهان در حاملگی از چیه ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، اتفاقات زیادی در بدن خانم های باردار به وجود می آید که یکی از این اتفاقات خشکی دهان است که با دانستن راهکارهایی می توان از خشکی دهان در بارداری جلوگیری کرد.
بارداری و تغییر رنگ ادرار

علت تغییر رنگ ادرار در ماههای مختلف بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در بارداری حتماً متوجه تغییر رنگ ادرارتان شده اید تغییر رنگ ادرار یکی از نشانه های بارداری است اما در بعضی مواقع رنگ ادرار در بارداری تحت تاثیر عوامل مهمی تغییر رنگ می دهد.
درد سینه در بارداری

درد قفسه سینه در بارداری از چیه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
درد قفسه سینه در بارداری می تواند طبیعی باشد اما اگر این درد مداوم بود باید به پزشک مراجعه کنید. از دلایل درد قفسه سینه در بارداری می توان به بیماری های قلب اشاره کرد.
افسردگی

توصیه های قرآنی برای رفع افسردگی زنان باردار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خداوند بهترین روش برای درمان افسردگی در دوران بارداری و پس از آن را به حضرت مریم(ع) سفارش کرده است و امروزه این روش از نظر علمی به اثبات رسیده است.
نفخ در بارداری

به راحتی از نفخ شکم در دوران بارداری خلاص شوید

زمان مطالعه : 11 دقیقه
نفخ در بارداری اتقاقی طبیعیست که به مرور بدتر هم می شود اما می توان این مشکل را با دارهای گیاهی و خانگی و نوشیدن آب فراوان از بین برد.
خستگی دوران بارداری

خستگی مفرط دوران بارداری نشانه مشکلی جدی است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خستگی دوران بارداری به دلیل افزایش متابولیسم و کاهش قند و فشار خون رخ می دهد که با بیخوابی و ناامیدی همراه است و برای بهبود آن از بالش های مخصوص برای استراحت استفاده کنید.
باورهای اشتباه در بارداری

سوزش سردل در حاملگی یعنی بچه پرمو؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری توصیه ها و باورهای اشتباهی از افراد قدیمی می شنوید که هیچ منبع علمی ندارند و ممکن است برای مادر و جنین خطرساز باشند.
بارداری در پاییز

بیماری های پاییزی و خانم های باردار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با رسیدن فصل پاییز، بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش می یابند. خانم های باردار باید در این فصل با تقویت ایمنی بدن از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کنند.
صفحه 1 از 6