نکات آشپزی

رفع بوی سوختگی از خورشت
اگر خورشت یا برنج شما ته بگیرد و بسوزد می توانید از تکنیک های آشپزی در کمترین زمان برای از بین بردن بو و گرفتن طعم سوختگی آن ها استفاده کنید.
غذای شور

به راحتی شوری غذایتان را از بین ببرید + آموزش

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شور شدن غذا اتفاقی است که ممکن است برای هر فردی در آشپزی پیش بیایید که برطرف کردن آن غیر ممکن نیست و می توان به راحتی شوری غذا را از بین برد.
شستن مرغ

اشتباه خطرناک ما هنگام شستن و طبخ مرغ

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شستن غیر اصولی مرغ های خام باعث پراکنده شدن یک نوع باکتری در محیط آشپزخانه می شود که موجب آلودگی خواهد شد.
رفع بوی گوشت

تکنیک سرآشپزها برای رفع بوی گوشت از غذا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
روش های طبخ مناسب گوشت برای رفع بوی بد آن می تواند برای افرادی که از بوی گوشت بدشان می آید و به همین دلیل از مصرف آن خودداری می کنند را حل مناسبی باشد.
اشتباهات در آشپزخانه

اشتباهات ریز اکثر خانم ها در آشپزخانه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی نکات در آشپزخانه بسیار متداول و رایج هستند و بسیاری عادت به انجام آن ها دارند درصورتی که این نکات جزء اشتباهات رایج در آشپزخانه به شمار می آیند .
آشپزی همسر

همسرم آشپزی بلد نیست چه کنم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر همسر شما آشپزی بلد نیست یا دستپخت خوبی ندارد شما باید با او صادق باشید و با رفتارهای مناسب و روش صحیح این مسئله را بیان کنید تا دستپخت همسرتان بهبود یابد.
خصوصیات آشپز خوب

ویژگی که از شما یک آشپز خوب می سازد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای تبدیل شدن یه یک آشپز خوب و ماهر همه چیز دانستن رسپی های حرفه ای نیست بلکه برخی ویژگی های دیگر وجود دارد که با داشتن آنها آشپز بهتری خواهید بود.
اشتباهات آشپزی

اشتباهات بزرگ شما در آشپزی و آماده سازی غذا

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اشتباهاتی در آشپزی وجود دارد که شاید به عقیده برخی از افراد اشتباه کوچکی باشد اما بسیار تاثیرگذار در پخت و آماده سازی غذا خواهد بود.
روغن جداکننده کیک

طرز تهیه روغن جداکننده کیک؛ سالم و خونگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شیرینی پزهای ماهر به دلیل ترفندهایی که استفاده میکنند همیشه بهترین کیک ها را میپزند، استفاده از روغن جداکننده کیک بهترین روش برای راحت جداشدن کیک از قالب است.
شوری غذا

ترفند رستوران ها برای رفع شوری قورمه سبزی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر خورشت قورمه سبزی شور شد اصلا جای نگرانی نیست، با انجام ترفند های رستوارن ها به راحتی شوری قورمه سبزی را کم تر کرده یا حتی کاملا از بین ببرید.
شل شدن ماست

علت شل شدن ماست خانگی چیست؟ + راه حل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شل شدن ماست به این علت است که احتمالا دمای شیر مناسب نبوده و یا مایه را کم زده اید مایه ماست باید پرچرب و سفت باشد تا ماست شل نشود.
اشتباهات آشپزی

اشتباه آشپزی که غذاتونو خراب میکنه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در آشپزی ناخودآگاه اشتباهات زیادی مرتکب می‌شویم که غذا را خراب می‌کنند و زحمات ما را هدر می‌دهند و درصورت حذف این اشتباهات طعم و ارزش غذا بسیار بهتر خواهد شد.
رفع بوی دنبه

تکنیک سرآشپز برای رفع بوی دنبه از هر نوع غذا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روغن دنبه یا روغن حیوانی خواص زیادی برای سلامتی دارد اما برخی افراد به دلیل بوی بد آن استفاده نمی کنند. روش هایی وجود دارد که می توانید بوی دنبه را از هر غذایی از بین ببرید.
موارد استفاده آرام پز

مواد غذایی که پختشون با آرام پز اشتباهه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پخت هر نوع مواد غذایی در داخل آرام پز به هیچ وجه کار صحیحی نیست، به این دلیل که پخت برخی مواد غذایی در آرام پز خطراتی را برای سلامت بدن به همراه خواهد داشت.
اشتباهات آشپزی

اشتباهات آشپزی که این روزها خیلی از خانمها انجام میدن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آشپزی کردن یک هنر است و آشپزهای ماهر با رعایت نکات مهم و کلیدی که جزء اشتباهات رایج در میان خانم های خانه‌دار است به این مهارت رسیده اند.
صفحه 1 از 5