نکات آشپزی

گوجه سبز

خشک کردن گوجه سبز به 4 روش بازاری

تاریخ انتشار : 17 خرداد 1402زمان مطالعه : 3 دقیقه
در فصل هایی که گوجه سبز به وفور یافت می شود میتوانید گوجه سبز هارا خشک کنید و در تمامی فصل های سال از خوردن این میوه خوشمزه لذت ببرید.
رفع بوی دنبه

تکنیک سرآشپز برای رفع بوی دنبه از هر نوع غذا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روغن دنبه یا روغن حیوانی خواص زیادی برای سلامتی دارد اما برخی افراد به دلیل بوی بد آن استفاده نمی کنند. روش هایی وجود دارد که می توانید بوی دنبه را از هر غذایی از بین ببرید.
گرفتن نفخ حبوبات

گرفتن نفخ حبوبات در زمان کم و بدون خیساندن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای پختن حبوبات بهتر است قبل از هرکاری راه حل هایی برای از بین بردن نفخ حبوبات پیدا کرده و در کوتاه ترین زمان آن را از بین ببرید.
شیرینی غذارو چجوری بگیریم

روش رفع شیرینی غذا و گرفتن شیرینی پیاز غذا

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گاهی پیازی که در غذا استفاده می کنید یا خود غذا شیرین می شود و شما به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستید، ما ترفند هایی برای رفع شیرینی غذا آماده کرده ایم.
پاک كردن پای مرغ

آموزش نحوه صحیح پاک کردن و پخت پای مرغ

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پای مرغ یکی از مواد غذایی پرخاصیت و مفید برای سلامت بدن و زیبایی پوست می باشد که برای مصرف آن ابتدا باید ترفند شستشو و پاک کردن آن را یاد بگیرید.
خصوصیات آشپز خوب

ویژگی که از شما یک آشپز خوب می سازد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای تبدیل شدن یه یک آشپز خوب و ماهر همه چیز دانستن رسپی های حرفه ای نیست بلکه برخی ویژگی های دیگر وجود دارد که با داشتن آنها آشپز بهتری خواهید بود.
ترفندهای آشپزی

ترفندهای آشپزی که هر بانویی باید بداند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پختن غذا به هر نحوی نشانه بلد بودن آشپزی نمی باشد، بلکه خانم ها باید از ترفندهای مهم آشپزی برای از بین بردن سوختگی، تندی و ترشی و ... هم مطلع باشید.
اشتباهات آشپزی

اشتباهات آشپزی که این روزها خیلی از خانمها انجام میدن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آشپزی کردن یک هنر است و آشپزهای ماهر با رعایت نکات مهم و کلیدی که جزء اشتباهات رایج در میان خانم های خانه‌دار است به این مهارت رسیده اند.
نکات جوجه کباب

نکات پخت جوجه کباب که حرفه ای ها می دانند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای اینکه جوجه کباب سفت نشود و مزه خوبی بگیرد باید یک سری نکات را به هنگام آماده‌سازی و پخت جوجه رعایت کنیم که در این بخش از نمناک به طور کامل بیان شده است.
نکات جوجه کباب

اشتباهی که اکثرمون تو پخت جوجه کباب داریم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جوجه کباب یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین غذاها در خانواده های ایرانی است. برخلاف تصور برخی افراد برای پخت جوجه کباب لذیذ و خوشمزه باید نکاتی را رعایت کرد.
ترفندهای آشپزی

کلک های آشپزخونه ای مخصوص تازه عروس ها

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تکنیک ها و ترفند های کاربردی آشپزی و خانه داری نقش مهمی در کدبانو شدن تازه عروس ها دارند. آشنایی با این نکات برای همه ضروری است.
کپک رب

کپک رب، سرکه و ترشی را چه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلاتی که خانم های خانه دار با آن روبرو هستند کپک زدن برخی از مواد غذایی مانند رب ، ترشی و آبغوره است که در ادامه دلایل ایجاد کپک و راه حل جلوگیری از آن را توضیح می دهیم.
اندازه ها در آشپزی

همه چیز را در مورد اندازه های آشپزی بدانید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای آشپزی بیشتر اندازه گیری مواد به پیمانه اشاره شده است اما ممکن است پیمانه استاندارد در دسترس همه نباشد برای اندازه گیری بدون پیمانه به مطلب زیر توجه کنید.
ترفند خانه داری

ترفندهای جالب خانگی برای آشپزی و خانه داری راحت

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خانه داری کاری دلنشین ولی زمان بر است ، امروزه ترفندهای جدیدی برای سریعتر انجام شدن کارهای خانه وجود آمده که بهتر است با آن ها آشنا شوید.
رفع بوی سوختگی از خورشت

رفع بوی سوختگی از خورشت تو سه سوت

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر خورشت یا برنج شما ته بگیرد و بسوزد می توانید از تکنیک های آشپزی در کمترین زمان برای از بین بردن بو و گرفتن طعم سوختگی آن ها استفاده کنید.
صفحه 1 از 6