آداب و رسوم شب یلدا

آداب رسوم شب یلدا
آداب رسوم شب یلدا از رسوم دلپذیر و به یاد ماندنی در میان ایرانیان است که اغلب ایرانیان آن را در هر کجای دنیا باشند انجام می دهند.
غذای شب یلدا

غذای شب یلدایی شهرهای مختلف ایران، چیه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ایرانیان از قدیم الایام شب چله یا یلدا را جشن میگرفتند و در این شب خوراکی ها و غذاهای خاصی درست میکردند که هر شهر بر طبق آیین خود غذای شب یلدا را انتخاب میکرد.
شب یلدا

شب یلدای 1401 تعطیله؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شب یلدا یکی از بزرگترین جشن ها در آیین ایرانیان است. اگر شماهم این روز را جشن میگیرید بهتر است تاریخ دقیق روز و ساعت شب یلدا را بدانید.
شب یلدا عروس

با کلاس ها، شب یلدا برای عروس چی میبرن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کادو دادن به عروس در شب یلدا رسم و رسومی است که از گذشته تا امروز از طرف خانواده داماد انجام میشود. با هدایایی که در شب چله برای عروس میبرند آشنا شوید.
شعر شب یلدا

شعرهایی زیبا مخصوص شب یلدا

تاریخ انتشار : 29 آذر 1399زمان مطالعه : 7 دقیقه
شب یلدا به عنوان بلندترین شب سال در کشور ایران شناخته می شود و اغلب در این شب افراد به یکدیگر تبریک می گویند، در ادامه با چند شعر زیبا برای تبریک شب یلدا آشنا می شوید.
فال شب یلدا

چرا شب یلدا فال حافظ میگیریم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شب یلدا فقط با هندوانه خوردن و تخمه شکستن نیست که جذاب و دوست داشتنی است بلکه از سنت های دیرینه این شب، حافظ خوانی و شاهنامه خوانی است.
بازی دسته جمعی

بازی های خانگی جالب برای ایام بیکاری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
برای داشتن شب یلدایی به یاد ماندنی و خاطره انگیز می توانید از بازی های جالب و باحال دسته جمعی با خانواده استفاده کنید و از این شب لذت ببرید.
شب یلدا در البرز

مراسم زیبای شب یلدا در طالقان و البرز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مردم استان البرز و روستای طالقان آداب و رسوم خاصی برای برگزاری شب یلدا بلندترین شب سال دارند که در نوع خود جالب و قابل توجه است.
شب یلدای کرمانشاه

آداب و رسوم کرمانشاهی ها در شب یلدا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شب یلدا بلندترین شب سال است که با آداب و رسوم ویژه ای در شهرهای مختلف همراه است و ما در این مطلب به معرفی آداب ویژه شب یلدای کرمانشاه می پردازیم.
شب یلدای آذربایجان شرقی

آیین یلدا در تبریز و آذربایجان شرقی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شب یلدا با آداب و رسوم خاصی در آذربایجان شرقی و تبریز همراه است که ما در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی بیشتر این آداب و رسوم می پردازیم.
شب یلدای شیراز

مراسم و فال جالب شب یلدا در شیراز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مردم شیراز شب یلدا را با آداب و رسوم و خوراکی های خاص خود جشن میگیرند و به شب زنده داری و دورهمی در این شب می پردازند.