باقلا

 بیماری فاویسم

افرادی که نباید باقلا بخورند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بیماری فاویسم بیماری خونی است که از طریق مصرف باقالا و برخی داروها به وجود می آید که فقط از طریق آزمایش خون قابل تشخیص است.
خواص باقلا

دردهایی که با خوردن باقلا درمان می شوند

زمان مطالعه : 10 دقیقه
افزایش انرژی بدن، زیبایی پوست، درمان کم خونی، درمان یبوست و کاهش وزن از خواص باقلا هستند، البته استفاده از باقلا یا باقلی برای زنان باردار و کودکان نیز مفید است.
فريز كردن باقلا سبز

بهترین روش پخت ، فریز و خشک کردن باقالی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای مصرف و نگهداری باقلا سبز باید شما حتما با روش پخت، فریز و یا خشک کردن باقلا کاملا آشنا باشید تا در مواقع مصرف از طعم واقعی باقلا سبز لذت ببرید.
باقلا قاتق

طرز تهیه “باقلا قاتق” گیلانی با نکات طلایی و ضروری

زمان مطالعه : 2 دقیقه
باقلا قاتق یک غذای محلی مشهور و بسیار خوشمزه ی خطه ی شمال ایران است که در این بخش آشپزخانه ی نمناک طرز تهیه “باقلا قاتق” گیلانی را آموزش می دهد.
طرز تهیه بورانی باقلا سبز

روش تهیه “بورانی باقلا سبز” تازه و خوشمزه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
“بورانی باقلا سبز” تازه غذای محلی شهر شوشتر در استان خوزستان است که طرز تهیه ساده ای دارد و در مدت زمان کمی آماده می شود تا میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.
کوفته شویدباقلا

طرز تهیه “کوفته شویدباقلا”

زمان مطالعه : 2 دقیقه
“کوفته شویدباقلا” یکی از غذاهای خوشمزه محلی ایران است که طرز تهیه آن را در این مطلب از آشپزخانه نمناک آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.
بیماری فاویسم

فاویسم بیماری باقلا، ارثی یا تغذیه ای ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
“بیماری فاویسم” یا حساسیت به باقلا ، بیماری است که به دلیل کمبود آنزیمی به نام گلوکز6 فسفات دی هیدروژناز (G6pd) بروز می کند. در این بخش توضیحات کاملی درباره علل و راههای درمان کودکان فاویسمی خواهید خواند.
باقلا پلو

طرز تهیه “باقلا پلو” با گوشت بوقلمون

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شما به راحتی و با دستور پخت بسیار آسان میتوانید یک “باقلا پلو” خوشمزه با گوشت بوقلمون را در منزل تهیه کنید.
خوراک باقلا بادمجان

طرز تهیه خوراک باقلا بادمجان یونانی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خورش یونانی خوشمزه حاوی باقلا، بادمجان، کدو سبز، فلفل قرمز، سیب زمینی و زیتون سیاه که با پنیر خرد شده سرو می شود. در ادامه با دستور پخت خوراک باقلا بادمجان یونانی همراه ما باشید.
خورش باقلا قاتق

با این روش ساده “خورش باقلا قاتق” را سه سوت درست کنید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
باقلا قاتق جز یکی از معروف ترین غذاهای شمالیه که بیشتر از بقیه غذاها جای خودش رو تو بقیه نقاط کشورمون باز کرده. این خورشت فوق‌العاده سریع حاضر میشه و خیلی هم لذیذه …