فصل بهار

مزاج فصل بهار
تغییر فصل و دمای هوا به طبع با تغییراتی در بدن همراه است، بخشی از توصیه های مراقبت از سلامتی مربوط به طب سنتی است که در این بخش به مزاج فصل بهار خواهیم پرداخت.
بیماری های فصل بهار

بلاهایی که ممکنه فصل بهار سرمون بیاد !!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
با تغییر فصل ماهم دچار تغییراتی می شویم، تغییراتی که گاه خوشایند و گاه ناخوشایندند. با داشتن آگاهی کافی می توان از بروز هر گونه شرایط مشکل ساز جلوگیری کرد.
ماءالشعیر طبی

معجون پاکسازی بدن مخصوص فصل بهار

زمان مطالعه : 6 دقیقه
فصل سرما به سبب پرخوری و کم تحرکی شرایط دفع کامل سموم را از بدن ضعیف می سازد به همین دلیل فصل بهار فرصتی عالی برای پاکسازی بدن می باشد.
تغذیه

تغذیه پیشنهادی طب سنتی برای فصل بهار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هوا در فصل بهار به تدریج گرم می شود و سرمای زمستان تحلیل می رود. گرم شدن هوا باعث ضعیفی قدرت هاضمه شود پس بهتر است در فصل بهار از غذاهای سبک و متعادل استفاده کرد.
خواب آلودگی

چرا در فصل بهار بیشتر می خوابیم ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خواب آلودگی در فصل بهار برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد که علت های مختلفی مثل آلرژی به گل و گیاه و سرو صدای محیط دارد که با تغذیه مناسب حل شدنی است.
تغذیه فصل بهار

بهترین نوع تغذیه در فصل بهار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با آمدن فصل بهار باید تغذیه و برنامه غذایی خود را تغییر دهیم و میوه و سبزیجات تازه بیشتر مصرف کنیم و همچنین از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز کنیم.
حجامت

چه کسانی نباید در فصل بهار حجامت کنند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بهار یکی از بهترین فصل ها برای انجام حجامت است که از فواید آن میتوان به کاهش سکته های قلبی اشاره کرد اما افرادی هم هستند که حجامت در این فصل برایشان مضر است.
فصل بهار

آشنایی با خاصیت درمانی فصل بهار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
فصل بهار معمولا تاثیرات روان شناختی عدیده ای بر روحیه و رفتار ما دارد که بد نیست اشاره ای گذرا به آن داشته باشیم.