آداب و رسوم

آداب و رسوم ماه رمضان
ماه مبارک رمضان در تمام استان های کشور، دارای عطر و بوی خاص خودش می باشد. چرا که هر یک از این استان ها دارای آداب و رسوم مختص خودشان هستند.
آداب و رسوم رمضان

آیین زیبای رمضان در گوشه کنار جهان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
عبادت و روزه داری در ماه رمضان را تمام مسلمانان جهان به جای می آوردند اما برخی از کشورها در ماه رمضان آداب و رسوم خاصی دارد که شاید تا به حال نمی دانستید.
آداب و رسوم نوروز

آداب و رسوم جالب مردم ایران در عید نوروز

زمان مطالعه : 12 دقیقه
همه ایرانیان از دوران باستان نو شدن سال و عید نوروز را جشن می گیرند اما هر کدام از مناطق مختلف ایران آداب و رسوم خاص خود را برای این عید به جای می آورند.
آداب و رسوم عید نوروز

نوروز در کشورهای ترک و فارسی زبان همسایه

زمان مطالعه : 12 دقیقه
عید نوروز از جشن های باستانی مردم ایران و کشورهای همسایه می باشد و عید نوروز در این کشورها با آداب و آیین خاصی برگزار می شود.
چهارشنبه سوری

آداب و رسوم چهارشنبه سوری در جای جای ایران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
چهارشنبه سوری که جشن وداع با سال گذشته است از مراسمات نوروزی در ایران می باشد که هر استان این مراسم را با آیین های خاص و محلی خود برگزار می کند.
سال نوی چینی

آیین و سنت های جالب سال نوی چینی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
جشن سال نوی چینی یکی از جشن های سنتی و قدیمی چینی است که همه ساله میلیون ها نفر از کل دنیا برای دیدن این جشن خیابانی به چین سفر می کنند.
آداب و رسوم جیرفت

آداب و رسوم جیرفت ؛ دیار هزار گوهر ایران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شهر جیرفت در استان کرمان بنا به دلایلی به بهشت باستان شناسان شهرت دارد. سوغات جیرفت چیست و آیین نوروز در جیرفت چگونه است؟ آداب و رسوم مردم جیرفت چگونه است؟
جشن خرم روز

جشن خرم روز و تولد خورشید فردای شب یلدا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جشن خرم روز یا جشن زادروز خورشید یکی از جشن های مهم ایران باستان است که در زمانی مشخص و با آداب و رسومی خاصی برگزار میشود.
آداب و رسوم مشهد

آداب و رسوم مشهد ؛ قلب ایران زمین

زمان مطالعه : 11 دقیقه
مشهد قلب ایران زمین است که مردمانی با آداب و رسوم و فرهنگ های گوناگون را در دل خود جای داده که در ادامه به معرفی این آداب و رسوم خاص مردمان این شهر می پردازیم.
روز جهانی نینجا

درباره 5 دسامبر، روز جهانی نینجا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ 5 دسامبر مصادف با 15 آذر، روز جهانی نینجا نامگذاری شده است. مردم ژاپن برای گرامیداشت این جنگجویان پنهان در تاریکی شب در این روز رسم و رسوم خاصی دارند.
لباس محلی گیلان

معرفی کامل لباس محلی شاد گیلانی ها

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر از طرفداران لباس های سنتی هستید توصیه میکنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا شما را با لباس محلی زنان و مردان گیلانی بیشتر آشنا کنیم.
کرسی

تاریخچه ی کرسی و آداب نشستن دور آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کرسی یکی از محبوب ترین و نوستالژیک ترین وسایل برای گرم شدن در زمستان است که در این مطلب به تاریخچه، آداب و رسوم استفاده و فواید آن می پردازیم.
لباس محلی شیراز

معرفی کامل لباس محلی شیرازی ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لباس های محلی زنان و مردان شیراز از زیباترین لباس های سنتی ایران زمین است که در ادامه به معرفی بیشتر این لباس زیبای محلی به همراه تصاویر می پردازیم.
مردم گیلان

آداب و رسوم زیبای گیلانی های مهمان نواز

زمان مطالعه : 10 دقیقه
اگر علاقه مندید که با آداب و رسوم مردم گیلان، غذاهای محلی، پوشش خاص و مراسم های گوناگون مردم این خطه بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.
مردم بلوچ

آداب و رسوم مختلف قوم پر آوازه ی بلوچ

زمان مطالعه : 9 دقیقه
با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا شما را با آداب و رسوم خاص مردم بلوچ و غذاهای سنتی آنها آشنا کنیم.
صفحه 1 از 5