آداب و رسوم

قوم قشقایی
دخرتان قوم قشقایی سبک جالب و هنرمندانه ای برای پاسخ دادن به خواستگاران خود دارند که یکی از سنت های قدیمی این قوم محسوب می شود.
عید نوروز

کشورهایی که مثل ایران، عید نوروز دارن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عید نوروز یکی از جشن های باستانی ایرانی هاست و همه مردم آن را جشن میگیرند، جالب است بدانید عید نوروز در کشورهای دیگر نیز به شکل های مختلف برگزار می شود.
لباس محلی

اسم لباس محلی زنان و مردان کردستان

زمان مطالعه : 9 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را لباس محلی زنان و مردان کردستان و تصاویری دیدنی از پوشش های مختلف و زیبای کردی آشنا میکنیم.
مد های عجیب

مدهای عجیب زیبایی؛ قدیم ها چجوری خوشگل میکردن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پدیده مد همیشه در تاریخ وجود داشته و همراه بشر بوده است، در زمان های قدیم روش های زیبایی و مدهای عجیب و غریبی وجود داشته که تعجب همگان را برانگیخته است.
خوابیدن روی زمین

دلیل رو زمین خوابیدن ژاپنی ها بالاخره فاش شد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شماهم به خوابیدن روی زمین علاقه دارید بدانید تنها نیستید، بسیاری از مردم ژاپن به تقلید از پدران خود هنوز روی زمین می خوابند و از فواید آن بهره مند می شوند.
آداب و رسوم نوروز

رسم جالب عید نوروز در شهرهای مختلف ایران

زمان مطالعه : 12 دقیقه
همه ایرانیان از دوران باستان نو شدن سال و عید نوروز را جشن می گیرند اما هر کدام از مناطق مختلف ایران آداب و رسوم خاص خود را برای این عید به جای می آورند.
چهارشنبه سوری

رسم جالب و باحال شب چهارشنبه سوری

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عید نوروز دارایی مراسم های زیادی است که چهارشنبه سوری نیز از این مراسم هاست و در هر استان روسوم خاص این روز را دارند.
چهارشنبه سوری

آداب و رسوم چهارشنبه سوری در جای جای ایران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
چهارشنبه سوری که جشن وداع با سال گذشته است از مراسمات نوروزی در ایران می باشد که هر استان این مراسم را با آیین های خاص و محلی خود برگزار می کند.
مراسم گل گل چهارشنبه

مراسم جالب گل گل چهارشنبه شب چهارشنبه سوری

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گل گل چهارشنبه یکی از مراسم های جالب مردم ایران زمین در آخرین چهارشنبه سال که به چهارشنبه سوری معروف است به شمار می رود.
آداب و رسوم جیرفت

آداب و رسوم جیرفت ؛ دیار هزار گوهر ایران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شهر جیرفت در استان کرمان بنا به دلایلی به بهشت باستان شناسان شهرت دارد. سوغات جیرفت چیست و آیین نوروز در جیرفت چگونه است؟ آداب و رسوم مردم جیرفت چگونه است؟
فستیوال های عجیب در دنیا

عجیب ترین و جنجالی ترین فستیوال های جهان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هرساله جشنواره های زیادی در سراسر دنیا با مضمون های مختلف برگزار می شود که برخی از آنها بسیار عجیب و غریب و حیرت آور هستند.
سنت های عجیب غریب

سنت عجیب و خجالت آور ازدواج؛ با عروس داماد چه میکنند!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
احتمالا شما هم راجع‌ به سنت های متفاوت ازدواج چیزهایی به گوشتان خورده است، برخی از این رسومات به قدری عجیب و غریب هستند که شما را حیرت‌زده خواهند کرد.
آداب و رسوم نوروز

آداب و رسوم زیبای مردم آذربایجان غربی در نوروز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عید نوروز که یک سنت کهن در ایران است در هر استان آداب و رسوم خاصی دارد. آیین نوروزی مردم آذربایجان غربی که در عید نوروز انجام میدهند بسیار زیبا و جذاب است.
عید نوروز

رسم جالب مردم قزوین در عید نوروز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شهر قزوین هم مانند شهر های دیگر ایران رسم و رسومات جالبی در عید نوروز دارد که مردم با این رسومات به پیشواز سال نو میروند و از عید نوروز لذت میبرند.
اسامی هندی

مردم این روستا خاص ترین اسم دنیا را دارند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در سرتاسر جهان آداب و رسوم و سنت های عجیب و غریب زیادی وجود دارد که از شنیدن آن تعجب میکنید، یکی از عجیب ترین سنت ها برای انتخاب اسم در هند وجود دارد.
صفحه 1 از 6