مصرف و نگهداری مواد غذایی

مواد غذایی برای آنفولانزا
برای درمان و جلوگیری از تشدید آنفولانزا باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشته باشید، البته برخی مواد غذایی هستند که به ریکاوری آنفولانزا کمک شایانی می کند و همچنین برخی غذاها برای آنفولانزا مضر است.
گرم کردن غذا

غذاهایی که دوباره گرم کردنشون اشتباهه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از مواد غذایی با گرم کردن دوباره تبدیل به سمی خطرناک برای بدن می شوند، این غذاها نباید دو بار گرم شوند و گرم کردن دوباره آن ها خطرات جدی به همراه دارد.
نگهداری مربا

راز کدبانوهای ماهر در نگهداری مربای خانگی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مربا یکی از خوراکی های پرمصرف است که خانم ها با انواع میوه های مختلف آن را درست می کنند، اما در نحوه نگهداری این مرباهای خانگی با مشکل مواجه هستند.
نگهداری پیاز در خانه

شگرد نگهداری پیاز برای ماندگاری بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مثل بقیه سبزیجات ریشه دار پیاز هم به مدت طولانی قابل نگهداری است، ولی اگر پیاز رابه طور صحیح نگهداری نکنید جوانه میزند و ریشه و ساقه اش شروع به رشد میکند.
بلانچ مواد غذایی

بلانچ کردن مواد غذایی را شما هم یاد بگیرید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از تکنیک ها در آشپزی بلانچ کردن مواد غذایی است که بیشتر برای میوه ها و سبزیجات به کار میرود و یکی از بهترین روش ها برای حفظ رنگ و ظاهر سبزیجات است.
نگهداری باقیمانده غذا

نگهداری باقیمانده غذاها به روش سالم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلف مقداری از غذاها باقی بماند، باقی مانده هر نوع غذا را چگونه نگهداری کنیم؟ بهترین روش برای نگهداری غذاها چیست؟
نگهداری میوه سبزیجات

مواد غذایی که نباید کنار هم نگهشون داریم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در بعضی مواقع به دلیل خرید زیاد میوها و سبزیجات دچار مشکل برای نگهداری از آنها میشویم، اما همیشه استفاده از میوه های خوشرنگ و سبزیجات تازه لذت بخش تر است.
نگهداری سبزی خوردن

ترفند تازه نگهداشتن سبزی خوردن برای یک هفته

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای بسیاری از افراد نگهداری سبزی خوردن بسیار سخت و دشوار است، با استفاده از چند روش مناسب می توان سبزی خوردن را به مدت یک هفته نگهداری کرد.
پاک کردن میگو

آموزش تصویری پاک کردن میگو به روشی آسان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
میگوی سالم و تازه، سفت و صورتی رنگ است و پاک کردن آن هم ترفندهای خاص خود را دارد که هر کسی نمی داند.
نگهداری تخمه آفتابگردان

قلق اصلی نگهداری تخمه آفتابگردان رو بلدی؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تخمه آفتاب گردان پایه ثابت تنقلات برای ایرانی ها است و برای سلامتی بدن فواید زیادی دارد، اما نگهداری از تخمه آفتاب گردان نیازمند رعایت نکاتی است.
شستن گل کلم

شستن گل کلم به بهترین روش ممکن + آموزش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گل کلم را خوب بشویید زیرا به احتمال زیاد ممکن است کرم هایی در آن وجود داشته باشند که دیده نمی شوند. پس شستن آن ها را با دقت انجام دهید تا کاملا تمیز شوند.
شستن مواد غذایی

شستن این مواد غذایی قبل پخت اشتباهه!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اغلب افراد معمولا قبل از پختن غذا اقدام به شستن تمام مواد غذایی می کنند، در حالی که شستن برخی مواد غذایی قبل از پخت اشتباه است و عوارضی را به همراه دارد.
عوارض دنبالچه مرغ

لطفا این قسمت از مرغ را هرگز نخورید!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قسمت هایی از مرغ مانند بال و گردن , دل و جگر و سنگدان , پوست و دنبالچه و پای مرغ توسط خانوارها مصرف میشود ولی قسمتی از مرغ به دلیل عوارض خطرناک نباید مصرف شود.
کیک خانگی

راز تازه نگه داشتن انواع کیک خانگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر کیک خانگی شما بعد از یک روز خشک و غیر قابل خوردن می شود برای نگهداری آن از این ترفندها استفاده کنید تا بتوانید کیک را به مدت طولانی تازه نگه دارید.
نگهداری آبلیمو

اشتباه بزرگ خانم های ایرانی در نگهداری آبلیمو

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای نگهداری آبلیموی تازه و طبیعی در منزل باید آن را در ظروف مناسب و بی خطر بریزید و در دمای مناسب یخچال قرار دهید تا کپک نزند.
صفحه 1 از 5