مشکلات ریه

علائم مشکل ریه
مشکلات ریوی در افراد امروزه به دلیل هوای آلوده بسیار افزایش یافته است، علائم و نشانه هایی وجود دارند که شاید ساده به نظر برسد اما خبر از مشکلات ریه می دهند.
پاکسازی ریه

پاکسازی ریه با روش های طبیعی و سنتی

زمان مطالعه : 12 دقیقه
برای پاکسازی ریه شما می تواند از رژیم غذایی سالم و خاصی استفاده کنید موادی همچون کلم و انگور،پسته وغیره که می توند برای شما در این رژیم بسیار مفید باشد.
اسکن پرفیوژن ریه

علائم نیاز بدن به اسکن هسته ای ریه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اسکن پرفیوژن ریه یک آزمایش عکس برداری است که برای تشخیص مشکلات خاص ریوی انجام می شود، البته انجام اسکن پرفیوژن ریه کاربردهای دیگری نیز دارد.
پردنیزولون

داروی پردنیزولون برای چه افرادی تجویز میشود ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
داروی پردنیزولون از داروهای کورتیکواستروئید است که از ایجاد التهاب در بدن جلوگیری می کند و هر فردی باید قبل از مصرف این دارو در مورد نحوه مصرف و عوارض آن بداند.
پاکسازی ریه

شربت گیاهی معجزه آسا برای پاکسازی کامل ریه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
سیر یک ماده ی غذایی طبیعی و حاوی خواص درمانی فوق العاده ای است که می تواند برای تمیز کردن و پاکسازی ریه مؤثر باشد.
بیماری عفونی ریوی

علائم انواع عفونت های ریوی در کودکان و بزرگسالان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بیماری های عفونی ریوی مانند سیاه سرفه، آنفولانزای H1N1، آنفولانزای پرندگان،ذات الریه باکتریایی و غیره بر سیستم تنفسی و ریه تاثیر می گذارد.
آموکسی کلاو

درچه شرایطی آموکسی کلاو تجویز می شود؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
آموکسی کلاو یکی از آنتی بیوتیک ها برای درمان انواع عفونت در کودکان و بزرگسالان است و مصرف این دارو برخی عوارض جانبی را به همراه دارد.
عفونت ریه

علائم اصلی عفونت ریه و سینه پهلو + درمان گیاهی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
عفونت ریه یا بیماری پنومونی معمولا با مشکلات تنفسی همراه است که بیشتر در افراد مسن و کودکان ایجاد می شود و درمان اصلی آن استفاده از آنتی بیوتیک ها می باشد.
بیماری سل ریوی

علائم و درمان های جدید بیماری سل ریوی

زمان مطالعه : 14 دقیقه
بیماری سل ریوی یا توبرکلوز نهفته فرد را متوجه بیماری نمی کند و ممکن است سال ها بدون تشخیص در بدن فرد بماند و نوع فعال آن معمولا با سرفه شروع می شود.
مراقبت از ریه

مراقبت های خانگی از ریه ها در سرما

زمان مطالعه : 3 دقیقه
با سرد شدن هوا بیماری های ریوی و سرماخوردگی افزایش می یابند بنابراین باید با راهکارهای مناسب از سرماخوردگی جلوگیری و از سلامت ریه ها مراقبت کنید.
روز جهانی ذات الریه

تاریخچه روز جهانی ذات الریه و چند حقیقت مهم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ذات الریه بیماری حاد تنفسی است که موجب عفونت و التهاب ریه ها می شود و در برخی موارد جدی ممکن است سبب مرگ شود. در تقویم تاریخ 12 نوامبر روز جهانی ذات الریه نامگذاری شده است.
ذات الریه

علائمی که ابتلا به ذات الریه را تایید می کنند

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ذات الریه یا سینه پهلو یکی از بیماری های شایعی است که بر اثر عفونت ناشی از ویروس و یا باکتری بوجود می آید که در دو دسته به جریان خواهند در آمد.
شستشوی ریه

برونکوسکوپی ریه چیست و برای چه افرادی تجویز می شود؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برونکوسکوپی روشی است که به پزشک متخصص ریه اجازه می دهد تا با استفاده از دستگاهی به نام برونکوسکوپ ریه و مجرای هوای بیمار را بررسی کند.
کمبود اکسیژن خون

نشانه ها و عوارض جدی کمبود اکسیژن خون

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کمبود اکسیژن خون در بدن می تواند به طور ناگهانی در نتیجه مصرف برخی داروها یا یک حمله آسم شکل بگیرد، یا با گذشت زمان به واسطه مشکلات قلبی یا بیماری های ریوی، ایجاد شود.
ریه

با "ریه" و انواع بیماری های این عضو مهم آشنا شوید

زمان مطالعه : 12 دقیقه
ریه مهم ترین اندام دستگاه تنفسی در بدن انسان است و آنفولانزا، سرفه مزمن، آسم، برونشیت، سیاه سرفه و ... از بیماری های مرتبط با ریه می باشد.
صفحه 1 از 3