علائم مشکل ریه
علائم شناخته شده ای برای مشکلات ریه وجود دارند اما برخی علامت های ناآشنا مانند نشانه هایی در پوست خبر از بیماری خطرناک در ریه را میدهند که باید جدی گرفته شوند.

علائم مشکل و بیماری ریه روی پوست

وقتی که صحبت از سلامت ریه به میان می آید، احتمالا متوجه می شوید علائمی هستند که نشان دهنده مشکل می باشند‌. علائمی مانند خس خس سینه، سرفه و تنگی نفس؛ اما افراد کمی هستند که این مشکلات ریوی را تشخیص دهند و علائم آن را روی پوست شناسایی کنند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

جوش بنفش مایل به قرمز

علائم پوستی هستند که نشان دهنده مشکلات ریوی می باشند؛ مشکلاتی که به خاطر التهاب ناشناخته داخل ریه اتفاق می‌ افتند. علت آن هم تجمع سلول های التهابی ریز در بخشی از بدن است که به ریه و غدد لنفاوی انتقال پیدا می‌ کند و ممکن است بر روی چشم، پوست، قلب و دیگر اعضای بدن تاثیر بگذارد و اگر درمان نشود، در بعضی از موارد باعث فیبروز ریه یا زخم بافت ریه خواهد شد.

افرادی که به این وضعیت دچار هستند، متوجه جوش های بنفش مایل به قرمز روی پوست خود خواهند شد که معمولا در قسمت قوزک پا و قسمت پایین ساق پا اتفاق می‌ افتند و سوزش در ناحیه بینی، گونه و گوش هم ایجاد خواهد شد و لکه های تیره یا روشن روی پوست نزدیک زخم ها یا نزدیک خالکوبی اتفاق می افتد.

جوش بنفش

جوش های در حال رشد با سرعت بالا

سرطان ریه اغلب هیچ علامتی ندارد، مگر این که به مراحل پیشرفته برسد. در این حالت باید علائم پوستی را در نظر بگیرید که ممکن است نشان ‌دهنده پخش شدن سرطان باشد؛ جوش هایی که با سرعت بالا رشد می کنند و غیر طبیعی هستند و مخصوصاً خونریزی این جوش ها که در ناحیه سر، گردن و قسمت بالای بدن رخ می دهد و می تواند علامت مشکلات ریه باشد که البته در موارد نادر این جوش ها اتفاق می‌ افتد.

قرمز شدن پوست همراه با خارش

ممکن است در بعضی از موارد یک بیماری نادر باعث شود که پوست دچار قرمزی، ورم و التهاب بشود که مرتبط با سرطان است و سرطان ریه را به همراه دارد. بیماری ریوی در چنین حالتی ممکن است برای بعضی از افراد اتفاق افتاده باشد که علائم آن شامل حساسیت و قرمزی دردناک پوست است که با قرار گرفتن در برابر آفتاب، شدت پیدا می کند؛ همچنین ممکن است قسمت بالای پلک دچار ورم شود.

خارش پوست

کبود شدن پوست

اگر پوست تان خیلی راحت کبود می شود، این می تواند علائم مشکلات زمینه ‌ای مانند لخته شدن خون در ریه یا بیماری خونی باشد؛ همچنین علامت سندروم کوشینگ است که در آن سلول های سرطانی باعث می شوند تا غده های درون ریز، کورتیزول زیادی تولید کنند.

این علامت پوستی یعنی وضع ریه ات خوب نیست

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی