تانیا جوهری

عکس همسر خسرو شکیبایی همه را شوکه و ناراحت کرد

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1401کد مطلب : 87210زمان مطالعه : 2 دقیقه
حضور همسر مرحوم خسرو شکیبایی در یک مراسم و عکس های منتشر شده از خانم بازیگر فیلم های قدیمی، موجب شوک و ناراحتی بسیاری شد.

تغییر چهره تانیا جوهری، همسر اول خسرو شکیبایی

هفدهمین مراسم «شب بازیگر» 24 اردیبهشت 1401 به دبیری شهره سلطانی و با حضور هنرمندان در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر برگزار شد. در این مراسم از دو بازیگر پیشکسوت عرصه هنر تانیا جوهری و محمد ساربان تقدیر شد، بازیگر سریال گل پامچال که تغییرات چهره او طرفدارانش را شگفت زده نمود، صحبت های تامل برانگیزی را درباره علت ادامه کناره گیری از بازیگری عنوان نمود که در ادامه این بخش از نمناک می خوانید.

تانیا جوهری

تانیا جوهری/ عکس از ادریس بغدادی

تانیا جوهری همسر اول مرحوم خسرو شکیبایی که همه ما نقش های به یادماندنی او را در فیلم هایی چون فاصله، بازگشت پرستوها، گل پامچال و... به یاد داریم، در مورد غیبت ده ساله خود در سینما و تلویزیون در گفت وگویی به این اشاره کرد که:

تقریبا 12 سال است که کار نکرده و این کم کاری به دلیل تغییر شرایط و نگاه نامناسب بازیگران جوان است. همسر اول مرحوم خسرو شکیبایی از این نگاه های نامهربانانه گلایه کرد و گفت که با این وضعیت بهتر است کنار بکشیم.

او همچنین به نداشتن دانش کافی در برخی از بازیگران جوان اشاره کرد و گفت به همین دلایل ترجیح میدهد در خانه بماند تا اینکه با افراد ناشناس کار کند.

مختصر بیوگرافی تانیا جوهری و فیلم های خانم بازیگر

تانیا جوهری با نام اصلی مهرآزاد بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما متولد 26 مهر 1329 در تهران است. او فعالیت هنری خود را با تئاتر قبل انقلاب شروع کرد اما بعد از انقلاب مشهور شد. بازجویی، مخمصه، فیلم پرواز، سریال گل پامچال، سریال فاصله، سریال بازگشت پرستوها، نرگس، کاشانه، دردسر بزرگ و... از فیلم های این بازیگر هستند.

آخرین کار سینمایی ‌این بازیگر فیلم«شش و بش» به کارگردانی آقای گودرزی و آخرین حضور او در تلویزیون در سریال چراغ جادو بوده است. تانیا جوهری داور جشنواره خانه سینما بوده و تا مدت ها در تالار محراب، دانشکده رسام هنر، دانشگاه آزاد و آموزشگاه آزاد چهره های ماندگار بعنوان مدرس بازیگری حضور داشته است.

تانیا جوهری در سال 1348 با خسرو شکیبایی ازدواج کرد اما این ازدواج در نهایت سال 1358 بعد از 10 سال به طلاق ختم شد. ثمره این زندگی تنها یک دختر بنام پوپک است. او بعد از این ازدواج ناموفق دیگر ازدواج نکرد اما خسرو شکیبایی بعد از طلاق با پروین کوشیار در سال 1360 ازدواج کرد و صاحب فرزند پسری بنام پوریا شکیبایی شد.

عکس همسر خسرو شکیبایی همه را شوکه و ناراحت کرد

4.5119
این مطلب مفید بود ؟10712
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی