ژاله صامتی
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک، پرکارترین بازیگران زن و مرد سینمای ایران در سال 99 را به همراه فیلم هایشان معرفی خواهیم کرد.

پرکارترین بازیگران سینما در سالی که گذشت

سینمای ایران در سال 99 با توجه به شیوع بیماری کرونا تعطیلات زیادی را تجربه کرد به طور یکه اکران فیلم ها مدت محدودی داشته و فرصت کافی برای فروش عمومی نداشتند. تعطیلات طولانی مدت در شایط قرنطینه و و به تعویق افتادن اکران نوروزی فیلم های سینمایی، شرایط سختی را ایجاد کرد.

با تمام شرایط سختی که برای همه سینماگران یکسان بود برخی از بازیگران در همین تعداد محدود فیلمها نسبت به دیگر بازیگران پرکارتر بودند و در صورت اکران فیلمهایشان در سینما می توانستند فروش موفقی را تضمین کنند.

معرفی بازیگران پر کار سینمای ایران در سال 99

ژاله صامتی؛ 3 فیلم  

ژاله صامتی بازیگر کشورمان سال پرکاری در سینما داشته است. او در فیلم «حمال طلا» به کارگردانی تورج اصلانی حضور داشت که در تابستان 99 به صورت آنلاین اکران شد. 

«سرکشی»  نام دیگر فیلم ژاله صامتی در سال 99 است که محمدهادی کریمی کارگردان آن می باشد و خانم صامتی باه همراه نسیم ادبی در این فیلم متفاوت حضور داشت.

ژاله صامتی در فیلم «شب اول هجده سالگی» به کارگردانی محمد امین کریم پور نقش متفاوتی را تجربه کرد. این فیلم در زمستان 99 به صورت آنلاین اکران شد. 

ژاله صامتی

نسیم ادبی؛ 3 فیلم  

نسیم ادبی یکی از بازیگران پرکار سینما است که در سه فیلم اکران شده در سال 99 حضور دارد. این بازیگر در فیلم «مهمان خانه ماه نو» محصول مشترک ایران و ژاپن در سال 97 حضور داشت. این فیلم در اردیبهشت 99 به صورت آنلاین اکران شد. 

فیلم سینمایی «بی وزنی» نام فیلم دیگر نسیم ادبی است که نقش شخصیت مرموز و مادر امیر جدیدی را بازی می کرد. فیلم «بی وزنی» ، در بهمن 1398 اکران خود را در سینماهای ایران آغاز کرد اما به دلیل همه گیری کرونا، نمایش آن متوقف شده و در سال 99 به صورت آنلاین اکران شد. 

نسیم ادبی در فیلم «سرکشی» به کارگردانی محمدهادی کریمی حضور داشت. این فیلم در تابستان 99 به صورت آنلاین اکران شد.

نسیم ادبی 

علی شادمان؛ 3 فیلم  

علی شادمان ابزیگر جوان و خوش آتیه سینمای ایران که با فیلم «میم مثل مادر» فعالیت خود را آغاز کرد در سال 99 با دو فیلم «شنای پروانه» و «مردن در آب مطهر»، حضور پررنگی در اکران سینما داشت. «مردن در آب مطهر» به کارگردانی نوید محمودی برای علی شادمان شانس کاندید شدن بهترین بازیگر نقش اول مرد را داشت. او در این فیلم شخصیت جوانی افغان را برعهده داشت. 

علی شادمان در فیلم «شنای پروانه» نیز استعداد خود در عرصه بازیگری را نشان داد. این فیلم با توجه به موفقیت هایش در جشنواره فجر به دلیل شیوع کرونا نتوانست فروش موفقی در گیشه داشته باشد. 

فیلم «مهمان خانه ماه نو»  عنوان سومین فیلم اکران شده علی شادمان است که در آن نیز حضور متفاوتی را تجربه کرد.

علی شادمان 

مهرداد صدیقیان؛ 3 فیلم

مهرداد صدیقیان یکی از بازیگران پرکار در سالهای اخیر است که با توجه به بازی های متفاوت، تاکنون موفق به دریافت جوایز معتبر سینمایی نشده است. فرامرز صدیقیان در سال 99 در سه فیلم اکران شده «تا ابد»، «عطر داغ» و «طلا» حضور داشت. دو فیلم «تا ابد» و «عطر داغ» با توجه به اکران ناموفق در مجموع 80 میلیون فروش داشتند اما فیلم  «طلا» در جشنواره فجر در بخش های مختلف کاندید شده بود.

مهرداد صدیقیان

جواد عزتی؛ 2 فیلم

جواد عزتی یکی از بازیگران پرکار سالهای اخیر در سینما است که فیلم های او همواره لقب پرفروش ترین فیلم های سینما لقب گرفته است. جواد عزتی در سال 99 در دو فیلم اکران شده حضور داشت.

او در فیلم سینمایی «شنای پروانه» نقش موثر و متفاتی را ایفا کرد. این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فجر به عنوان موفق ترین فیلم شناخته شد اما با توجه به شرایط کرونایی و عدم اکران نوروزی، فروش موفقی نداشت.

جواد عزتی در فیلم سینمایی «جهان با من برقص» نیز نقش متفاوتی را ایفا کرد.فیلم «جهان با من برقص» به کارگردانی سروش صحت که از دی ماه 98 در سینماها کار اکران خود را آغاز کرده بود با شیوع بیماری کرونا فروش محدودی داشته است.

جواد عزتی

پژمان جمشیدی؛ 2 فیلم

پژمان جمشیدی بازیگر پرکار دیگر در سینمای سال 99 است که مانند جواد عزتی در دو فیلم اکران شده حضور داشت. این بازیگر که در سالهای گذشته همواره جزو بازیگران پولساز مطرح شده است در فیلم «جهان با من برقص» با جواد عزتی حضور داشت. نقش پژمان جمشیدی در این فیلم نسبت به سایر شخصیت هایی که تاکنون کار کرده بود آرام و جدی تر بود.

پژمان جمشیدی در فیلم «ارتش سری» بار دیگر در قالب طنز بازی کرد که مورد توجه طرفداران فیلمهای کمدی قرار گرفت.

پژمان جمشیدی

سارا بهرامی؛ 2 فیلم

سارا بهرامی برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر در سال 99 در دو فیلم اکران شده حضور داشت. این بازیگر در فیلم «جمشیدیه» نقش متفاوتی را تجربه کرد که برای اولین بار در سی و هفتمین جشنواره فجر به نمایش در آمده بود.

فیلم «لتیان» دومین فیلم سینمایی سارا بهرامی است که فقط اکران آنلاین داشته و فروش گیشه را تجربه نکرد. سارا بهرامی در فیلم «لتیان» در کنار بازیگران مطرح سینما حضور داشت.

سارا بهرامی 

محمدرضا شریفی نیا؛ 2 فیلم

محمدرضا شریفی نیا بازیگر فعال در عرصه فیلم است که در سال 99 در فهرست پرکارترین بازیگران سینما قرار دارد.حضور در نقش های تکراری اما مداوم باعث پرکار بودن او در عرصه سینما می باشد.

محمدرضا شریفی نیا در سال 99 بازی در فیلم «زن ها فرشته اند 2» و فیلم «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را در کارنامه خود دارد.

محمرضا شریفی نیا

معرفی پرکارترین بازیگران سینما در سال 99 و فیلمهایشان

3.886
این مطلب مفید بود ؟6620
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی