چیزهایی که از بدن انسان پیدا شد
در دنیای پزشکان همیشه چیزهای شگفت انگیزی وجود دارد که شاید قابل تصور و باور نباشند؛ پزشکان عملیات هایی انجام می دهند که قابل باور نیستند.

عجیب ترین اشیایی که داخل بدن انسان ها وجود داشته

متخصصان و پزشکان گاهی اوقات حین عمل جراحی با چیز هایی مواجه می شوند که برای شما بسیار عجیب به نظر می رسند. آن ها چیز هایی را از داخل شکم بیماران درآورده اند که در این قسمت از گوناگون نمناک قصد داریم جدیدترین هایش را به شما معرفی کنیم.

جواهرات

شاید هیچ جایی بهتر از داخل بدن نباشد که بتوانید جواهرات را داخلش پنهان کنید اما جالب است بدانید که یک خانم میان سال به خاطر دل درد شدیدی که داشت؛ به بیمارستان مراجعه کرد و از او آزمایش گرفتند.

آزمایش چیزی نشان نداد تا این که با سونوگرافی متوجه شدند که چیز هایی در قسمت بالای روده کوچک و شکم این خانم وجود دارد که انگار جواهرات و زیورآلات است. این خانوم این جواهرات را بلعیده بود تا شوهرش آن ها را از او نگیرد.

طلا

مسواک

شاید برایتان غیر ممکن به نظر برسد اما اخیراً در ژورنال پزشکی این خبر را به ثبت رسانده اند که مردی یک مسواک را بلعیده بود. این اتفاق بسیار نادر است و کاملاً تصادفی رخ داده بود.

این مرد 55 ساله زندگی طبیعی خودش را پشت سر می گذاشت و بعد از دو هفته بعد بلعیدن اتفاقی مسواک، به بیمارستان مراجعه کرد و دل درد بسیار شدیدی داشت و جراحان بالاخره مسواک را از داخل بدنش بیرون آوردند. این اتفاق حین مسواک زدن رخ داده بود.

تیغ

جالب است بدانید که قبلا هم یک مرد تیغ را بلعیده بود و این اولین بار نیست. هنوز نمی دانند که چگونه این اتفاق رخ داده است اما او به دلیل درد شدید شکم به بیمارستان مراجعه کرد و توانستند که این تیغ را از داخل شکمش بیرون بیاورند که بسیار وحشتناک هم بود.

خلال دندان

یک مرد پنجاه ساله هم هنگام استفاده از خلال دندان به طور ناگهانی آن را قورت داده بود. بعد از مدتی درد عجیبی را در قسمت شکم و ناحیه تناسلی احساس کرد تا این که پزشکان او را جراحی کرده و خلال دندان را از روده کوچکش بیرون آوردند.

بهداشت دندان

تیغ بدن ماهی

ماهی فواید زیادی برای بدن دارد اما نه استخوان هایش. متخصصان با یک مرد 31 ساله مواجه شدند که غده تیروئیدش ورم کرده بود. ظاهراً استخوان ماهی داخل گلو گیر کرده بود و به سمت غده تیروئید حرکت کرده بود.

دستکش جراحی

جالب است بدانید که جراحان دستکش جراحی را داخل روده یک مرد 55 ساله جا گذاشته بودند و این اتفاق حین جراحی رخ داده بود تا این که مجبور شدند بالاخره با جراحی دوم آن را بیرون بکشند.

ساس

متخصص پوست در نیویورک با یک خانم میانسال مواجه شد که اظهار داشت یک خال روی بدنش دارد که مدام جایش تغییر می کند. بعد از آزمایشات متوجه شدند که این خال تغییر نمی کند، بلکه در حال حرکت است اما خالی وجود نداشت. چیزی که روی بدنش حرکت می کرد، یک ساس بود که زیر پوستش رفت و آمد داشت و پزشکان آن را به آرامی بیرون آوردند.

حشرات

سکه

پزشکان همچنین با یک پسر 14 ساله مواجه شدند که یک سکه بزرگ را بلعیده بود . آزمایشات سونوگرافی این سکه را داخل شکم او نشان داد. پزشک ها برایش دارو های روان کننده تجویز کردند تا بتواند از طریق مدفوع آن را دفع کند. 28 روز بعد این سکه بدون هیچ درد و ناراحتی خاصی از بدنش بیرون آمد.

گلوله

یک مرد به پزشکان مراجعه کرد و از درد و خارش شدید بواسیر شکایت می کرد و تصمیم گرفته بود که با یک گلوله 50 میلی متری خودش را بخاراند اما این گلوله در همان جا گیر کرده و وارد روده اش شد و با جراحی مجبور شدند آن را بیرون بکشند.

مداد

یک مرد آلمانی متوجه شد که یک مداد داخل سرش وجود دارد. مداد 8 سانتی متری که بعد از تصادف در دوران کودکی داخل سرش گیر کرده بود. خوشبختانه پزشکان توانستند که این مداد را از داخل سر او بیرون بیاورند و او بعد از مدتی ریکاوری شد. البته در این مدت زمان از سر درد و مشکل بینایی رنج می برد.

مداد

درخت و گیاهان

دو سال پیش یک مرد 75 ساله در ماساچوست با مشکلات زیادی مواجه بود و به بیمارستان مراجعه کرد. آن ها متوجه شدند که ریه سمت چپ او به طور کامل از بین رفته است. بعد ها پزشکان متوجه شدند که او تومور دارد اما بعد از جراحی فهمیدند که توموری در بدنش وجود ندارد، بلکه گیاه نخود داخل ریه اش رشد کرده است، نخودی که توسط مرد بلعیده شده بود و داخل ریه اش پرورش پیدا کرده بود.

دندان مصنوعی

یک مرد 75 ساله در نوامبر سال گذشته از پارکینسون رنج می برد. او دندان مصنوعی اش را گم کرده بود. همزمان به بیماری و درد شدید و عفونت ریه مبتلا شده بود اما پزشکان فهمیدند دندان مصنوعی اش گم نشده بود، بلکه داخل بدنش بوده است.

قاشق و چنگال

پزشکان 78 عدد قاشق چنگال را از داخل شکم یک خانم با جراحی بیرون آوردند. او بعد ها اعتراف کرد که دوست داشته قاشق چنگال بخورد. همه اجزای این قاشق چنگال با دقت از بدن او بیرون آورده شدند و خانم نیز برای مدتی زیادی به مراقبت های ویژه نیاز داشته است.

قاشق

سوزن و گردنبند و سکه

11 سال پیش پزشکان فرانسوی مردی را درمان کردند که سکه خورده بود. 350 سکه داخل شکم او پیدا کردند و همچنین سوزن و گردنبند هم داخل شکمش بود. در واقع تمام چیز هایی که داخل شکمش کرده بود، 5 کیلو گرم وزن داشتند.

عجیب ترین چیزهای کشف شده از بدن انسان!

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی