انتقال سهام عدالت متوفیان

مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث + مدارک لازم و روش

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1402کد مطلب : 91879زمان مطالعه : 3 دقیقه
در صورتی که شخص متوفی مشمول دریافت سهام عدالت باشد وراث و یا همسر وی چگونه میتواند برای انتقال سهام عدالت متوفی اقدام نماید.

انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث و همسر

سهام عدالت نوعی یارانه یا سهام دولتی برای تامین عدالت اجتماعی و فقرزدایی و کاهش سهام دولت در شرکت‌های بزرگ اقتصادی است. در صورتی که شخص متوفی مشمول دریافت سهام عدالت باشد، یکی از وراث می تواند با در دست داشتن مدارک نسبت به انتقال سهام عدالت متوفی اقدام نماید. برای دانستن نحوه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

برای انتقال سهام عدالت متوفیان چه مدارکی لازم است؟

قبل از مراجعه برای انتقال سهام عدالت متوفیان این مدارک را آماده وبه همراه داشته باشید:

  1. اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت
  2. تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی
  3. اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی
  4. اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه رسمی که در گواهی حصر وراثت نیز به آن اشاره شده است.

سهام عدالت متوفیان

نکته:

  • اگر کارت ملی تان آماده نیست، رسید متقاضی کارت ملی و یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می‌تواند جایگزین کارت ملی باشد.
  • اگر مادر در عداد وراث باشد؛ مستنبط از بند ب ماده 892 قانون مدنی جهت کنترل حاجب، صفحات شناسنامه مربوط به تعداد فرزندان پدر و مادر متوفی نیز الزامی است.

مراحل آنلاین انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری

انتقال سهام عدالت متوفیان، وراث متوفیان سهام عدالت(یکی از وراث که حتما باید سجامی شده باشد) ابتدا باید وارد درگاه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir شود. سپس وارد بخش امور سهام عدالت متوفی شده و کدملی و تاریخ تولد متوفی را در بخش استعلام نوبت تشکیل پرونده بزند تا زمان تشکیل پرونده برای آغاز فرایند انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث مشخص گردد.

پس از آگاهی از زمان فرارسیدن تشکیل پرونده و نوع دارایی متوفی، در صورت تائید زمان تشکیل پرونده، او می تواند به هر یک از دفاتر کارگزاری و بانک‌های منتخب مراجعه نماید.

پس از تشکیل پرونده در یکی از دفاتر، تمام وراث می توانند پرونده را از طریق بخش استعلام وضعیت پرونده در درگاه یکپارچه پیگیری کرده و مشاهده نمایند.

برای انتقال سهام عدالت متوفیان به کجا مراجعه کنیم؟

بعد از مشخص شدن تاریخ وراث با در دست داشتن مدارک می توانند به بانک‌های «ملی، ملت، پارسیان و تجارت» و کارگزاری‌های منتخبی چون بانک سامان، رفاه، سپه، پاسارگاد، انصار، تجارت، ملت و پارسیان، ملی و کارآفرین، مبین سرمایه، مفید، نهایت نگر، پویان، هوشمند رابین، شهر، تدبیرگران فردا، کاریزما، اندیشه و بینش پیشرو، بازار سهام، ملل پویا، آرمون بورس، آپادانا، آرمان تدبیر نقش جهان، شاخص سهام، سهم آشنا، ساوآفرین، سرمایه‌گذاری ملی، آراد ایرانیان، فارابی، هامرز، آسمان، نماد شاهدان، آگاه اقتصاد بیدار، خبرگان، معاملات آرتان، توسعه فردا، آتیه، سهام پژوهان، دانایان پارس، آبتین استاک، توسعه اندیشه دانا، کالای خاورمیانه مراجعه نمایند.

برای انتقال سهام عدالت متوفیان به وارث چقدر پول لازم است؟

نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی برای انتقال سهام عدالت متوفیان به وارث نیست و تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث از طریق سامانه میراث در چهار بانک و 44 کارگزاری منتخب به صورت رایگان است.

سامانه میراث

سود سهام عدالت متوفیان کی پرداخت می‌شود؟

اخبار فراوانی در مورد پرداخت سود سهام عدالت متوفیان وجود دارد، برخی خبرگزاری ها اعلام نموده اند سود سهام عدالت متوفیان به وراث در سال 1403 پرداخت می شود.

مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث + مدارک لازم و روش

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
برچسب : سهام عدالت
وبگردی