لباس های کهنه
اگر شماهم لباس های کهنه زیادی دارید و نمیدانید که با آنها چیکار کنید ما برای شما ترفند های کاربردی برای استفاده دوباره از لباسهای کهنه آماده کرده ایم.

ایده استفاده از لباس های کهنه و غیرقابل مصرف در منزل

استفاده از لباس های کهنه نیاز به خلاقیت دارد که شاید خیلی از شما هم به این موضوع فکر کرده باشید؛ اما برنامه ریزی برای آن نداشته باشید.‌ به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم راهکار هایی را معرفی کنیم که باعث می‌ شود بتوانید از لباس های کهنه تان استفاده های مفید داشته باشید؛ پس با ما همراه باشید تا این راهکار ها را به شما آموزش دهیم.

لباس را رنگ کنید

شاید لباس به خاطر لکه ای که روی آن ریخته یا از بین رفتن رنگش کهنه به نظر می رسد. شما می ‌توانید لباس تان را رنگ کنید که معمولاً رنگ مشکی مناسب تر است و در بسیاری از خشکشویی ها هم این کار را انجام می دهند.

رنگ لباس

وصله دوزی کنید

شما مجبور نیستید که برای وصله دوزی از یک چرخ خیاطی خیلی حرفه ای استفاده کنید. کافیست نخ و سوزن بردارید و تکه های لباس را به یکدیگر بچسبانید و از آن به عنوان وصله استفاده کنید.

گلدوزی کنید

شما می توانید از همه لباس های کهنه، تیشرت و شلوار جین هایتان برای گلدوزی استفاده کنید. برای این کار فقط به یک نخ و سوزن نیاز دارید و باید هم کمی آموزش ببینید تا این مهارت را یاد بگیرید و تمام لباس هایتان را زیبا و قابل پوشیدن کنید.

برش دهید

کافی است که لباس های کهنه را با قیچی برش دهید؛ حتی برای شلوارهای جین هم می‌توانید این کار را بکنید؛ مثلاً از تیشرت کهنه خود یک دامن درست کنید که البته در چنین حالتی نیاز به مقدار زیادی پارچه دارید یا می توانید چند تیشرت را به یک دامن تبدیل کنید.

لباس کهنه

ملحفه درست کنید

شما می توانید از این پارچه ها برای دوختن یک ملحفه یا کاور روی پتو استفاده کنید؛ مثلا اگر 15 تیشرت قدیمی داشته باشید، با کنار هم دوختن آنها، می توانید یک ملحفه چهل تیکه بدوزید و نوآوری هم داشته باشید.

سرهم بندی کنید

کافی است که تعداد زیادی لباس را برش بزنید و آنها را سرهم بندی کنید. می توانید از آنها به عنوان کیسه هم استفاده کنید یا آنها را به شکل بقچه در بیاورید.

بعنوان وسیله ای برای بازی کنار بگذارید

شما می توانید تعدادی از این پارچه ها را برش بزنید و برای بازی با بچه ها کنار بگذارید. می توانید آنها را مانند یک توپ مچاله کنید یا روبان مو درست کنید یا اینکه چندین پارچه را به یکدیگر گره بزنید و بازی های مختلف انجام دهید.

برای تمیز کاری استفاده کنید

اگر لباس های قدیمی دارید؛ می توانید آنها را بشویید؛ سپس برش بزنید و به عنوان قاب دستمال یا دستمال هایی برای تمیز کاری در منزل کمک بگیرید.

نظافت

برای جلد کادو استفاده کنید

به جای خرید کاغذ کادو می توانید از این پارچه ها برای کادو کردن چیزی که خریداری کرده اید؛ استفاده کنید. می توانید لبه های آن را به شکل شکلات گره بزنید و یک هدیه جذاب و منحصر به فرد ایجاد کنید.

چند ایده جذاب برای استفاده از لباس های کهنه

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
برچسب : ترفندستان
وبگردی