ماسک مو
استفاده از ماسک مو یکی از بهترین روش ها برای مراقبت و احیای مو است اما برخی اشتباهات در استفاده از آن باعث آسیب رسیدن به موهایتان میشود.

باید نبایدهای استفاده صحیح از ماسک مو

اگر ما بخواهیم به موهایمان برسیم و آن ها را تقویت کنیم، باید از محصولات مشخصی کمک بگیریم. به طور مثال ماسک مو یکی از بهترین محصولاتی است که می توانیم استفاده کنیم اما باید یاد بگیریم که چگونه روش صحیح برای آن را به کار ببندیم و اشتباهات را تکرار نکنیم. در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست وموی نمناک با ما همراه باشید تا اشتباهات رایج استفاده از ماسک مو را برایتان توضیح دهیم.

ماسک مو را متناسب با نوع موهایتان انتخاب نمی کنید

ماسک مو مانند هر محصول دیگری باید متناسب با نوع موی شما استفاده شود. اگر مو های وز و خشک دارید، ماسک مویی را انتخاب کنید که بتواند به اندازه کافی موهایتان را آبرسانی کند. اگر موی چرب دارید، باید از ماسک مویی استفاده کنید که بتواند چربی اضافی موهایتان را بگیرد یا به عنوان مثال برای موهای رنگ شده و آسیب دیده نیز ماسک های مخصوص وجود دارد که باید از آن ها کمک بگیرید.

ماسک مو

ماسک را به موی کثیف و چرب می زنید

اگر می خواهید از حداکثر خاصیت ماسک استفاده کنید، هرگز آن را به موی چرب یا کثیف نزنید، زیرا خاصیتش را از بین می‌ برد و هرگز به عمق موهای تان نفوذ نمی کند.

از قبل موهای تان را شانه نمی کنید

وقتی که می‌ خواهید ماسک را پخش کنید، باید سعی کنید که موهای تان را کاملاً باز کنید؛ پس از قبل آن را شانه کنید. 15 الی 20 دقیقه ماسک را روی موهایتان نگه دارید و به خوبی آن را به کل موهایتان برسانید و خیلی آن را به پوست سر نزنید.

شانه کردن مو

ماسک را شب تا صبح روی موهایتان نگه می دارید

درست است که ماسک حاوی ویتامین، آنتی اکسیدان و روغن طبیعی است اما نباید بیشتر از 20 دقیقه الی نیم ساعت روی موهایتان بماند، زیرا به ریشه مو ها می خورد و باعث ایجاد مشکل می شود؛ پس هرگز شب تا صبح آن را روی مو های تمیز نگه ندارید.

بیش از یک یا دو بار در هفته از ماسک استفاده می کنید

باید یک روتین منظم برای استفاده از ماسک داشته باشید و یک الی دو بار در هفته از آن استفاده کنید. استفاده بیش از حد از آن باعث ایجاد مشکل می‌ شود و ممکن است چربی های مویتان را زیاد کند؛ پس بهتر است که ریسک نکنید، زیرا اگر بیش از حد آن را استفاده کنید تاثیر عکس خواهد داشت.

اینطوری استفاده کردن از ماسک مو اشتباهه

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : ماسک مو
وبگردی