پرچم ترکیه و ایتالیا
سفر به سرزمین های مختلف، به خصوص کشورهای اروپایی، در چند دهه اخیر، جزء برنامه های ثابت شهروندان ایرانی بوده، به طوری که ایرانی ها همیشه یکی از مهمترین توریست های خارجی در کشورهای مختلف محسوب می شوند.

وقت سفارت ایتالیا و دانستنی های مهم اخذ اقامت ترکیه

سفر به سرزمین های مختلف، به خصوص کشورهای اروپایی، در چند دهه اخیر، جزء برنامه های ثابت شهروندان ایرانی بوده، به طوری که ایرانی ها همیشه یکی از مهمترین توریست های خارجی در کشورهای مختلف محسوب می شوند. تا قبل از گران شدن ارزهای خارجی، سفر به اروپا به راحتی امکان پذیر بود و با هزینه های مقرون به صرفه انجام می شد.

ولی از اوایل دهه 90 شمسی که قیمت دلار و یورو به طور ناگهانی، جهش پیدا کرد، به تدریج از تعداد گردشگران ایرانی که اروپا را به عنوان مقصد اصلی انتخاب می کردند، کاسته شد، تا اینکه در سال 97 با جهش غیر واقعی دلار، سفر به اروپا برای ایرانیان، تقریباً غیر ممکن شد و تعداد بسیار کمی از مردم، قادر به سفرهای اروپایی بودند. 

از این رو ترکیه که یک کشور آسیایی اروپایی و همسایه ایران است، به مقصد اصلی شهروندان ایرانی تبدیل شد، اگر، ایرانی ها از دیرباز به دلایل مختلفی از جمله:نزدیکی ترکیه به ایران و ارزانتر بودن سفر تورهای ترکیه نسبت به تورهای اروپایی، به ترکیه رفت و آمد زیادی داشته اند، ولی گرانی یورو نیز به محبوبیت ترکیه در بین مردم، دامن زد، ولی با شیوعویروس کرونا، مردم، دیگر قادر به سفر به ترکیه نیز نمی باشند و در حال حاضر تمامی مرزهای اروپا و ترکیه بر روی ایرانیان بسته است. تنها افرادی که اقامت ترکیه را دارند، شاید بتوانند تحت شرایط خاصی وارد این کشور شوند.

پرچم ایتالیا و ترکیه

درباره اقامت ترکیه و وقت سفارت ایتالیا

شرایط اخذ اقامت ترکیه 2020

به طور کلی، اقامت ترکیه در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت به اتباع خارجی اعطا می شود و روش های مختلفی برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد. از مهمترین روش های اخذ اقامت ترکیه به صورت موقت یا دائم می توان به:اقامت ترکیه از طریق تحصیل، اقامت ترکیه از طریق کار، اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری های مختلف که از رایج ترین نوع آن، اقامت ترکیه با خرید ملک و ثبت شرکت است. 

اقامت ترکیه از طریق ازدواج، احتمالاً، آسانترین روش برای دریافت پاسپورت این کشور است و در صورتی امکان پذیر است که فرد، با یک تبعه یا مقیم دائم ترکیه ازدواج نماید و استاد قانونی و واقعی مربوط به ازدواج باید به اداره مهاجرت ترکیه ارائه شود.

یکی از ساده ترین و ارزانترین روش های اخذ اقامت ترکیه به صورت کوتاه مدت، اقامت توریستی است که برای این منظور باید، هدف مشخصی برای درخواست ویزای توریستی یکساله داشته باشید، برای مثال می توانید با اهداف گردشگری، تحقیقاتی و یا شرکت در برخی کلاس های آموزشی، مثلاً آموزش زبان ترکی، نسبت به اخذ ویزای توریستی یکساله ترکیه و اقامت ترکیه، اقدام کنید.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

هزینه اقامت ترکیه، بسته به روشی که انتخاب می کنید، متفاوت است، ولی در صورت سرمایه گذاری، حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه، 250 هزار دلار، برای ثبت شرکت 1میلیون و 500 هزار لیره و برای سایر روش های اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، حداقل 500 هزار دلار می باشد. 

تحصیل نیز یکی دیگر از روش های اخذ اقامت ترکیه به صورت موقت است که تحت شرایط خاصی، اگر بعد از فارغ التحصیلی، موفق به پیدا کردن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود شوید، منجر به اقامت ترکیه به صورت دائم خواهد شد. به طور معمول، افراد برای دریافت اقامت ترکیه به صورت دائم، باید به مدت 5 سال در ترکیه زندگی کنند و تنها در صورت برآورده کردن کلیه الزامات و رعایت قوانین و مرتکب نشدن هیچ گونه جرمی، اقامت ترکیه دائم به آنها اعطا خواهد شد. 

راهنمای اخذ ویزا و وقت سفارت ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای توریستی و زیبای اروپایی است و از آنجایی که نژاد نیمی از مردم این کشور، آریایی است، ایرانی ها احساس نزدیکی بسیاری با شهروندان ایتالیا دارند. ایتالیا در منطقه شینگن اروپا قرار دارد و افراد برای سفرهای توریستی، کاری و یا تحقیقاتی به این کشور باید، ویزای شینگن ایتالیا را دریافت نمایند و برای این منظور، ابتدا باید وقت سفارت ایتالیا را بگیرند.

در سال های اخیر، به دلیل حجم بالای تقاضا برای ویزاهای مختلف ایتالیا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا مانند سابق، آسان نیست و بسیار زمان می برد و به همین دلیل توصیه می شود در مدتی که منتظر وقت سفارت ایتالیا هستید، مدارک و اسناد لازم برای ویزای ایتالیا را به طور کامل تهیه کنید تا با نقصی مدارک مواجه نشوید، چون در این صورت، باید یک بار دیگر برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

لازم به ذکر است، برای انجام امور مربوط به ویزا ایتالیا، مانند اخذ وقت سفارت ایتالیا و یا ارائه مدارک و انجام مصاحبه، پرداخت هزینه و صدور ویزا، دیگر لازم نیست به سفارتخانه ایتالیا مراجعه کنید و این کارها از طریق کارگزاری این سفارت که در خیابان ولنجک، پاساژ گالریا واقع شده است، به راحتی انجام پذیر است.

برای اخذ وقت سفارت ایتالیا، دو راه وجود دارد، راه اول:مراجعه به وب سایت سفارت ایتالیا و درخواست و رزرو وقت سفارت که تقریباً کم هزینه ولی بسیار زمان بر است، راه دوم:مراجعه به شرکت های معتبر گردشگری مانند شرکت ویزا21 که در زمینه اخذ ویزای شینگن و وقت سفارت ها فعالیت دارد، این در صورتی است که شما برای اخذ ویزای ایتالیا عجله دارید و باید در زمان مشخصی در ایتالیا حضور داشته باشید. به این نوع وقت سفارت ایتالیا، وقت سفارت فوری گفته می شود. 

 

راهنمای اخذ اقامت ترکیه و وقت سفارت ایتالیا

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی