تولد
کفش پاشنه بلند مردان
شاید برای شما کفش پاشنه بلند پوشیدن مردان خنده دار و عجیب باشد اما باید بدانید آقایان در گذشته قبل از خانم ها کفش های پاشنه بلند می پوشیدند.

چرا مردان پاشنه بلند نمی پوشند؟

شاید مطرح کردن این سوال برایتان عجیب باشد زیرا اصلاً به ذهنتان خطور نکرده که یک مرد بخواهد پاشنه بلند بپوشد اما جالب است بدانید که مردان در گذشته کفش های پاشنه بلند می پوشیدند. در واقع چنانچه در بخش سرگرمی نمناک می خوانید قدمت پوشیدن کفش های پاشنه بلند در مردان طولانی تر از خانم ها است.

در واقع آن ها با پوشیدن کفش های پاشنه بلند، قدرت بیشتر خود را با قد بلند تر نشان می دادند. مثلاً پادشاهان نیز از این کفش ها استفاده می کردند که نشان دهنده سطح بالای طبقه اجتماعی آن ها بود.

کفش پاشنه بلند مردان

پس مردان در گذشته کفش پاشنه بلند می پوشیدند اما چرا الان نمی پوشند؟

روشنگری هایی که در جوامع امروزی اتفاق افتاد، ظاهر و تیپ مردان دچار تغییر و تحولاتی مخصوصاً در زمینه پاشنه کفش شد. در واقع تغییر زیادی در لباس پوشیدن مردان ایجاد شد.

آن ها دیگر قبول نمی کردند که از کفش های پاشنه بلند، رنگ های روشن و زیورآلات استفاده کنند زیرا احساس می کردند که این زیبایی ها مخصوص خانم هاست و مردانگی آن ها را زیر سوال می برد. پس همین شد که امروزه تفاوت زیادی بین تیپ مردان و زنان دیده می شود.

کفش مردانه قدیمی

تقریباً از سال 1740 مردان به طور کامل کفش های پاشنه بلند را کنار گذاشتند. قوانین سرسختانه نیز در مورد لباس ها در جنسیت های مختلف ایجاد شد و پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مردان یک اقدام احمقانه به حساب می آمد به همین دلیل مردان نیز کم کم با همین آداب و رسوم خو گرفتند و این شد که مردان دیگر کفش پاشنه بلند نپوشیدند.

چرا مردان کفش پاشنه بلند نمی پوشند؟

4.232
این مطلب مفید بود ؟275
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی