هدیه روز زن

بهترین انتخاب هدیه روز زن

کد مطلب : 85698زمان مطالعه : 3 دقیقه
این روز ها که همه نیاز به حال خوب دارند، بهترین راه هدیه دادن به یکدیگر است. اگر فکرتان را کردید و چیزی به ذهنتان نرسیده است، کتاب گزینه مناسبی است.

آداب هدیه دادن از کجا آمده است؟

نقاشی های به جا مانده در غارها، نشان دهندۀ این موضوع است که برای اولین بار انسان های غار نشین مواد غذایی را به یکدیگر هدیه  می دادند که احتمالاًهدف اصلی شان تامین مواد مورد نیاززندگی و کسب عشق و محبت ازیکدیگر بوده است. بعد ها انسان علاوه برغذا، سنگهای زینتی،پوست حیوانات یاحتی برخی از پوسته درختان را برای هدیه انتخاب کرده است.هرچقدر انسان در این زمینه تجربه بیشتری بدست آورد ظرافت در انتخاب هدیه ها نیز بیشتر شد که البته در طبقه اشراف برای نشان دادن همبستگی و وفاداری به شکل سنگ های تزیینی و فلزات گرانبها رایج تر بود.
امروزه بااین که مفهوم هدیه دادن یک امر رایج و شناخته شده است ولی باز هم رسوم و فرهنگ های مختلف باعث به‌وجود آمدن شکل عجیب وغریب این مهم می شود.مثلا در آرژانتین هدیه به صورت گل وشیرینی ست وازهدایای فلزی و تیز استقبال نمی کنند چون فکرمی کنند ممکن است روی روابطشان اثر منفی بگذارد. یا مثلا در فرانسه باید تعداد گل هایی که هدیه می دهید فرد باشد و یا در یک سری از کشورها مثل سنگاپور یا چین رسم است که کادو با دو دست داده شود در غیر اینصورت نشان دهنده بی احترامی ست. یااین که درمصر باید فقط با دست راست هدیه راتحویل دهید.

دلایل هدیه دادن چه بوده است  ؟

از قدیم برای رابطه اجتماعی بهتر این عمل پسندیده انجام می شده است. چون باعث ایجاد حس خوب بین دوطرف ودرنتیجه برقراری رابطه بهترمی شده است.
 دریک جمله شاد می شویم و در این روز ها چه ارزشمند است این شادی و داشتن کسانی که شادی را تقدیم تو می کنند و نکته جالب تر این است که بخشیدن و هدیه دادن خیلی تاثیر گذارترازگرفتن هدیه است. 

هدیه روز زن

آداب و اصول هدیه دادن چیست ؟

  1. هدیه دادن به کودکان را فراموش نکنید. حواستان بهشان باشد.اگر برای مادر یا پدر کادو تهیه می کنید یک کادوی خیلی کوچک برای بچه ها فراهم کنید. (فرقی نمی کند یک شکلات ساده یایک هدیه لوکس)فقط بهشان بفهمانید حواستان هست.
  2. فکر کنید و بخرید.برای شاد کردن فردی که دوستش دارید فکرکنید ودر مورد پیدا کردن هدیه مناسب وقت بگذارید و صرفاً به یک تبلیغ اینترنتی یاچیزی که خودتان دوست داشتید اکتفا نکنید.شاید هدیه مناسب یک کاردستی باشدیاحتی یک عکس چاپ شده روی شاسی یاحتی یک کتاب که طرف مقابلتان را به یاد لحظات مشترک بیاندازد.
  3. فخرفروشی نکنیم.برای اینکه در یک جمع بدرخشیم سعی نکنیم هدیه ای  بدهیم که یک سروگردن از باقی هدایا بالاتر هست. چون دریافت کننده هدیه را معذب می کنیم و او ازهمان لحظه به فکرجبران می افتد.
  4. چوب خشک و عصا قورت داده نباشید. 
    اگر دریافت کننده هدیه هستید بااحساس هدیه را بگیرید  و ازسلیقه هدیه دهنده تعریف کنید و با خوشرویی تشکر کنید.این یک حس متقابل دوطرفه هست.اجازه بدهید دوطرف این حس را تجربه کنند.
  5. اقتصادی فکرکنید.این را بدانید که از همان لحظه  اول فرد دریافت کننده به فکر جبران هست بنابراین  فقط به قیمت کادو فکر نکنید که هرچه بالاتر باشد بهتر است. گاهی اوقات یک کتاب با موضوع زیبا و با قیمت کم در یک بسته بندی شیک مناسب ترین هدیه برای فرد مقابل است.

هدیه به مناسبت روز زن

حال همدیگر را خوب کنیم. 

در پایان باید این نکته را بدانیم که در این روزهای سخت و پرگرفتاری ،همه ما به چیزی نیاز داریم  تا حس خوب از دست رفته مان را باز بیابیم و هدیه دادن و ایجاد حال خوب ساده‌ترین راه حل ممکن است. بهانه های اقتصادی را فراموش کنیم و باانتخاب و تقدیم یک هدیه حتی کوچک به مادر،پدر،همسر حالشان را خوب کنیم تا کنارهم شاد باشیم.

 فرشاد فتحی 
فروشگاه اینترنتی موبیدو

بهترین انتخاب هدیه روز زن

517
این مطلب مفید بود ؟170
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی