با سواد ترین بازیکنان
برخی از فوتبالیست ها در قاره اروپا در عین حال که سطح بالایی از خودشان در مستطیل سبز به نمایش گذاشته اند، میزان تحصیلات بالایی نیز دارند.

باسوادترین فوتبالیست های غیرایرانی جهان

پیوستن به فوتبال در سن پایین باعث می شود که بسیاری از افراد از تحصیلات صرف نظر کنند. اکثر فوتبالیست ها بعد از دوره ای که در فوتبال پیشرفت کردند، دیگر به تحصیلات خود ادامه ندادند اما جالب است بدانید که در این بین فوتبالیست هایی هم بودند که علاوه بر اینکه فوتبال را به صورت جدی پیگیری می کردند، تحصیلات خود را نیز ادامه دادند که در این قسمت از نمناک قصد داریم با سوادترین هایشان البته از نوع خارجی و نه ایرانی، را به شما معرفی کنیم.

فیکایو توموری

این بازیکن متولد سال 1997 اهل کانادا است و اکنون در تیم میلان بازی می کند. تحصیلات او مدیریت بیزینس است و همچنین تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد. او از سال 2016 به طور حرفه ای در فوتبال فعالیت کرده است اما تا قبل از آن تحصیلات خود را نیز ادامه داد.

روملو لوکاکو

این فوتبالیست اهل بلژیک که متولد سال 1993 می باشد و در تیم فوتبال چلسی بازی می کند. رشته او روابط عمومی است و سال 2009 مشغول بازی کردن در تیم های فوتبال شد و در باشگاه های معروفی هم قرارداد بست و علاوه بر فوتبال تحصیلاتش را نیز ادامه داد و همچنین به زبان های مختلف انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی و دو زبان دیگر مسلط است.

روملو لوکاکو

سایمون میگنولت

این بازیکن زاده سال 1988 ، اهل بلژیک است و تحصیلات او در زمینه حقوق و علوم سیاسی است. این بازیکن هم جزء معدود بازیکن های فوتبالی است که تحصیلات خود را ادامه داده و در این زمینه به شدت موفق بوده و در بیش از صد مسابقه لیگ شرکت کرده است.

او در واقع ثابت کرده است که می تواند در زمینه رشته خودش یعنی حقوق و علوم سیاسی موفق باشد و در فوتبال هم بسیار خوش بدرخشد؛ همچنین به زبان آلمانی، انگلیسی و فرانسوی هم کاملاً مسلط است.

خوان ماتا

این بازیکن متولد سال 1988، اهل اسپانیا است و در تیم منچستر یونایتد بازی می کند و تحصیلاتش بازاریابی و علوم ورزشی است که با رشته اش نیز ارتباط دارد. او یک بازیکن فوتبال حرفه ای بوده که از آکادمی رئال مادرید فارغ التحصیل شده است و شغلش را از سال 2007 آغاز کرده و علاوه بر آن به تحصیلاتش نیز پرداخته است و فوتبال تنها هدف او در زندگی نیست، او همچنین دوست دارد در زمینه مربیگری هم آموزش ببیند.

خوان ماتا

اندرس اینیستا

این بازیکن اسپانیایی متولد سال 1983 است، تحصیلات او در زمینه علوم ورزش و بیولوژی است و یکی از افرادی است که تحصیلات را در کنار ورزش دنبال کرده است. به همین دلیل توانسته که شرایط خوبی را برای خودش به وجود بیاورد. او از دهه بیست سالگی توانست که جایگاه خوبی را برای خودش ایجاد کند؛ همچنین در زمینه فوتبال هم در تیم های معروفی بازی می کند و در کنارش در علوم ورزشی هم تحصیلات دارد.

یوتو ناگاتومو

این بازیکن متولد سال 1986 که اهل کشور ژاپن است و در تیم های بزرگ فوتبال بازی می کند و در زمینه اقتصاد هم تحصیلات داشته است. او در فوتبال به شدت حرفه ای است و در لیگ یک بازی می کند.

نام او نه تنها در لیست موفق ترین فوتبالیست های جهان قرار دارد، بلکه جزء با استعدادترین فوتبالیستان تحصیلکرده هم هست که توانسته تا در رشته اقتصاد به درجات علمی بالایی برسد.

یوتو ناگاتومو

دونکان وات مور

این بازیکن متولد سال 1994 می باشد و اصالتش انگلیسی است و اکنون هم در فوتبال در تیم میدلزبرو فعالیت می کند و در زمینه مدیریت بیزینس و اقتصاد تحصیلات داشته است و یکی از 10 فوتبالیست باسواد جهان محسوب می شود و همچنین در زمینه فوتبال نیز اقدامات درخشانی انجام داده است.

کنترل توپ یکی از مهارت های بسیار بزرگی است که کمتر کسی می تواند با او رقابت کند. جالب است بدانید که او از دانشگاه هم فارغ التحصیل شده است و دو سال هم تحصیلات ارشد مربوط به مدیریت بیزینس و اقتصاد را پشت سر گذاشت.

فرانک لمپارد

این بازیکن متولد سال 1978 و نژاد او انگلیسی بریتانیایی است و اکنون از فوتبال بازنشسته شده است اما در زمان خودش یکی از بهترین ها بوده است. جالب است بدانید که او هم در لیگ های قهرمانی بسیار بزرگی در اروپا فعالیت کرده و بازی های درخشانی را از خودش به جا گذاشته است و تحصیلات و درجات علمی را نیز پشت سر گذاشته و جزء افرادی است که سطح هوشی و آی کیو بالایی دارند و یکی از با سواد ترین بازیکنان فوتبال در جهان محسوب می شود. او در زمینه مربیگری هم آموزش دیده است و رشته تحصیلی اش 11 GCSEs است.

تحصیلات فرانک لمپارد

وینسنت کمپانی

این بازیکن متولد سال 1986 و اهل بلژیک است. اکنون در تیم فوتبال آندرلخت بازی می کند. او در زمینه بیزینس تحصیل کرده است و یکی از باسوادترین فوتبالیست های جهان محسوب می شود و از سن پایین شروع به فعالیت در فوتبال کرد اما در کنارش تحصیلاتش را ادامه داد و توانست در هر دو زمینه ورزشی و علمی به موفقیت های زیادی برسد.

او در آکادمی بیزینس منچستر، تحصیلاتش را به اتمام رساند و بعد از آن به مطالعه فوق لیسانس در همین رشته پرداخت و در سال 2019 دوره تحصیلاتش را تکمیل کرد.

جورجو کیه لینی

این بازیکن ایتالیایی فوتبال زاده سال 1984 است که در تیم یوونتوس بازی می کند. او در زمینه بازرگانی و اقتصاد تحصیلات داشته و جزء 10 فوتبالیست باسواد در کل جهان شناخته می شود.

این فوتبالیست تحصیل کرده اقدامات درخشان زیادی را نیز در زمینه ورزشی انجام داده و همچنین در رشته ای که تحصیل می کند، مقالات علمی هم بیرون داده است که باعث شده جزء باسواد ترین ها باشد.

باسوادترین فوتبالیست های مشهور جهان

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : sportmob / بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی