روز جهانی پیک نیک

روز جهانی پیک نیک و تاریخچه آن

کد مطلب : 81864زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 18 ژوئن به عنوان روز جهانی پیک نیک نامگذاری شده است. در این روز در همه جای دنیا مردم برای تفریح و غذا خوردن به بیرون از منزل می روند.

18 ژوئن؛ روز جهانی پیک نیک

روز جهانی پیک نیک فرصتی است که در بیرون از منزل در هوای باز همراه با دوستان و اعضای خانواده غذا بخوریم. این روز در میانه ماه ژوئن تعیین شده است؛ البته اگر آب و هوا و نور خورشید در این روز وضعیت مطلوبی داشته باشند اما اگر در این روز وضعیت هوا مساعد نبود و همکاری نکرد، باز هم می توانید پیک نیک را داخل خانه برگزار کنید. فقط کافی است که یک زیر انداز زیبا در حیاط یا بالکن خانه ی خود بیندازید و یک وعده غذای ساده درست کنید؛ انگار که بیرون هستید و لذت ببرید.

تاریخچه روز جهانی پیک نیک

این کلمه ریشه در زبان فرانسوی دارد و باور و عقیده بعضی از افراد در این است که خوردن وعده غذایی در بیرون از منزل در زمان های گذشته بعد از انقلاب فرانسه در اواسط سال 1805، رواج بسیار زیادی داشته و مردم در آن زمان به پارک های شاهنشاهی کشور می رفتند و تفریح می کردند.

روز پیک نیک

از همان زمان که پیک نیک در فرانسه رواج داده شد، به یک فعالیت دوست داشتنی تبدیل شد که در کل جهان نیز رونق پیدا کرد و باب شد. چنانچه در بخش گوناگون نمناک می خوانید پیک نیک های قرن 19 همانطور که در رمان افراد مشهور هم خوانده اید، در انگلستان یک وجهه اجتماعی خوب داشته اند. حتی منو های غذایی بسیار مختلفی از غذاهای گوشتی گرفته تا کلوچه ها هم برای افرادی که پیک نیک می رفتند، در مغازه ها وجود داشت.

با گذشت زمان پیک نیک معنای اعتراض سیاسی و تجمع افراد برای یک هدف سیاسی هم پیدا کرد. یکی از آن ها پیک نیک بعضی از مردم اروپایی بود که در تابستان سال 1989 در مرز اتریش و بلغارستان انجام شد و بخشی از اعتراضات علیه کمونیست بود.

روز جهانی پیک نیک

اخیراً در سال 2009 در کتاب جهانی گینس در مورد رکورد بزرگترین پیک نیک در جهان چیزهایی را به ثبت رسانده است که این پیک نیک بیش از 20 هزار نفر در پرتغال جمعیت داشت.

پیشنهاد های امروزی، ساده تر از قبل شده اند؛ حتی با چند تکه نان و پنیر هم برگزار می شوند و می توان آن ها را کنار نیمکت یک پارک هم برگزار کرد و معمولا بسیاری از این افراد حین پیک نیک فعالیت های خارج از منزل و بازی هایی را هم دور هم انجام می دهند. روز جهانی پیک نیک نیز در بسیاری از کشورها جشن گرفته می شود و فرصتی عالی برای لذت بردن از زیباییِ غذا خوردن در بیرون از منزل است.

18 ژوئن روز جهانی پیک نیک و تاریخچه جالب آن

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی