بیمه کارگران ساختمانی

از بیمه کارگران ساختمانی در سال 98 چه خبر؟

تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1398کد مطلب : 14116زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از اجرایی شدن بیمه کارگران ساختمانی خبر داد.

اجرایی شدن بیمه کارگران ساختمانی در سال 98

تسنیم:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش 52 درصد حق بیمه کارگران ساختمانی خبر داد و گفت:بیمه کارگران ساختمانی اجرایی شد. 

محمد شریعتمداری صبح امروز در حاشیه نشست صمیمی با نخبگان مهارت که در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کرج برگزار شد، در جمع خبرنگاران در ارتباط با افزایش 52 درصد حق بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت:بیمه کارگران ساختمانی با تکلیف دولت انجام شد و این کارگران تا سال های قبل دارای هیچ گونه پرداختی نبودند به همین دلیل دارای بدهی معوق هستند که باید به تدریج نسبت به پرداخت بدهی به دولت اقدام کنند. 

وی افزود:تصمیم در این ارتباط در سازمان تامین اجتماعی گرفته شده و ممکن است در این رابطه تجدیدنظر صورت بگیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اختصاص بخشی از سهام کارخانه ها به کارگران همان کارخانه ها گفت:این قانون سالها پیش به تصویب رسیده و قرار بود تا سقف 33 درصد سهام کارخانه ها به کارگران همان کارخانه اختصاص داده شود و این کار در مرکز گسترش مالکیت های صنعتی انجام می شود که طی این سالها روند تغییر کرد و سهام عدالت جایگزین آن شد. 

شریعتمداری ادامه داد:ما اختصاص سهام کارخانه ها را به کارگران یک امر ضروری می دانیم و آن را در شورای عالی خصوصی مطرح کردیم تا با قوانین فعلی کشور اجرا شود. 

وی در ارتباط با اینکه سهام کدام کارخانه ها به کارگران داده می شود، گفت:در حال حاضر سهام کارخانه هایی که خصوصی سازی می شوند مدنظر است.

انتهای پیام/م

از بیمه کارگران ساختمانی در سال 98 چه خبر؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی