بلیت هواپیما

سقوط قیمت بلیت هواپیما با کاهش تقاضای سفر

تاریخ انتشار : 1 شهریور 1400کد مطلب : 66703زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت ها و موسسات هوانوردی گفت: در پی کاهش 70 درصدی پروازها و تقاضای مردم برای سفرهای هوایی در هفته گذشته، قیمت بلیت هواپیما به کمترین حد خود رسید.

ایسنا:حسن خوشخو اظهار کرد:درپی اعمال محدودیت پذیرش مسافر هوایی از سوی ستاد ملی مقابله کرونا، پروازهای داخلی در هفته گذشته 70 درصد کاهش پیدا کرد و با وجود این میزان کاهش، تقاضای مردم هم برای سفرهای هوایی به حداقل رسید به گونه ای که حتی هواپیماها در این پروازهای محدود هم پر نمی شد.

وی افزود:وضعیت پروازهای داخلی در روزها و هفته گذشته نشان می دهد که تقاضا برای سفر بسیار کاهش پیدا کرده و این افت تقاضا بیانگر این است که مردم خودشان پروتکل ها را رعایت کرده و نگران شرایط کرونایی به وجود آمده هستند، بنابراین به سفر نمی روند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد:همین مساله سبب شده تا قیمت بلیت هواپیما کاهش شدیدی داشته باشد. به عنوان مثال حداکثر نرخ بلیت تهران-مشهد به حدود 350 هزار تومان کاهش پیدا کرد و این کاهش شدید تقاضا در شرایطی اتفاق افتاده که تعداد پروازهای مسافری در همه مسیرهای داخلی به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تا هفتاد درصد کمتر شد. 

خوشخو با اشاره به کاهش 70 درصدی پروازهای مشهد در هفته گذشته مصادف با ایام تاسوعا و عاشورا، گفت:برخی از شرکت های هواپیمایی نیز در این شرایط به این دلیل پروازهایشان را با لود پایین مسافر انجام می دهند که همچنان شبکه پروازی شان فعال باشد چرا که از نظر اقتصادی هیچ توجیهی برای آن ها ندارد.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته شکایتی برای بروز تخلف احتمالی از سوی ایرلاین ها دریافت نکردیم، تاکید کرد:محدودیت 70 درصدی پروازهای داخلی تا پنجم شهریور ماه ادامه دارد چرا که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تا این تاریخ تمدید شده و اگر از این بعد نیز تمدید شود بر اجرای آن نظارت خواهیم کرد. البته تاکنون نیز شرکت های هواپیمایی همسو با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند و از همه می خواهیم در ادامه نیز نسبت به رعایت آن جدیت به خرج دهند تا شاهد فروکش کردن ویروس کرونا در کشور باشیم.

انتهای پیام/م 

سقوط قیمت بلیت هواپیما با کاهش تقاضای سفر

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی