جلب اعتماد دیگران
هر فردی برای موفقیت در کار و زندگی و روابطی که دارد به جلب اعتماد دیگران نیاز دارد که آن را باید با رفتارهای صحیح در معاشرت با دیگران به دست بیاورد.

روش های ساده برای جلب اعتماد دیگران در کار و زندگی

گاهی، به نظر می رسد که ما کلماتمان را بدون فکر بیان می کنیم و این درخشش شخصیت ما را زیر سوال می برد. اعتماد و اعتبار ممکن است در بالای این فهرست باشند. در رسانه های اجتماعی ما در مورد اهمیت صحت و اصالت صحبت می کنیم. در تجارت و دولت، ما در مورد اصول اعتماد صحبت می کنیم. به نظر می رسد که ما سعی می کنیم این ایده های ساده را پیچیده کنیم.

اعتماد از طریق باور کردن فعال است. اعتماد به نفس در زمانی حفظ می شود که اعتماد ما به فردی به طور مداوم درک شود. در این بخش از نمناک می خواهیم به شما کمک کنیم تا توانایی های خود را در بروز رفتار های مناسب و جلب اعتماد دیگران افزایش دهید.

مزایای اعتماد

قبل از اینکه به روش های مختلفی که می توانید اعتماد کنید نگاه کنید، به مزایای اعتماد نگاهی بیندازید:

شما تاثیرگذار خواهید بود - مردم به دنبال مشاوره با شما خواهند بود و توصیه های شما را بدون متقاعد شدن زیاد دنبال خواهند کرد.

شما اطلاعات ارزشمندی به دست می آورید - مشتریان شما زمانی که به شما اعتماد می کنند، باز خواهند گشت. آن ها اطلاعات و بازخورد ارزشمندی به شما خواهند داد.

شما می توانید با دسترسی به اطلاعات داخلی به مشتریان خود خدمت کنید، شما می توانید به ریشه مساله برسید و واقعاً برای مشتری تان تفاوت ایجاد کنید.

وقتی به شما اعتماد می کنند، افراد بیشتری مراجعه می کنند. این منجر به رهبری با کیفیت بالا می شود.

آیا شما کسی را که می خواهید به آن اعتماد کنید، ارجاع می دهید؟ زمانی که مشتریانتان به شما اعتماد می کنند، استرس کمتری به دست می آورید به طور مثال اینکه برای یک جلسه ای دیر کنید، استرس کمتری دارید تا بدانید که مردم شما را خواهند بخشید.

مذاکرات موثر تری دارید - تحقیقات نشان داده است افرادی که فکر می کنند همکار هستند، معاملات بهتری را نسبت به افرادی که تصور می کنند از رقبا هستند، داشته اند. اکنون که شما مزایای اعتماد را می بینید، در این بخش از نمناک چندین راه برای ایجاد و جلب اعتماد وجود دارد.

جلب اعتماد دیگران

چگونه اعتماد دیگران را جلب کنیم؟

83 راه های ایجاد و جلب اعتماد دیگران

1. صادق باشید :

اگر حقیقت را بگویید، مشتریانتان به شما اعتماد خواهند کرد. همیشه صادق باشید، حتی زمانی که کسی نمی بیند و از اصل ماجرا خبر نخواهد داشت. این به شما کمک خواهد کرد تا شهرتی بسازید که مردم بتوانند بر روی حرف شما حساب کنند.

2. به مشتری خود احترام بگذارید :

با همان احترامی که با پدر و مادرتان رفتار می کنید، با مشتریان خود رفتار کنید. به زمان آنها نیز احترام بگذارید و هرگز دیر نکنید. اگر به زمان نیاز دارید، چک کنید که چگونه همیشه سر تایم باشید.

3. به آنها اهمیت دهید:

وقتی واقعاً به دیگران اهمیت می دهید، سخت است که به شما اعتماد نکنند.

4. اجازه پرسیدن سوالات بی انتها را بدهید:

اطلاعات بیشتری درباره مشتری خود کسب کنید و به پاسخ های آن ها علاقمند شوید. سوالات باز و بی پایان به مشتری این فرصت را می دهد که درباره خودشان به شما بگویند. سوالات بیشتری را براساس جواب هایی که می گیرید، بپرسید.

5. کامل نباشید:

همیشه چیزی در مورد کسی که به نظر می رسد همه چیز را دارد، وجود دارد. هدر دادن انرژی خود را برای پنهان کردن اشتباهات یا ضعف هایتان را هدر ندهید. این پیامی است که شما چیزی را پنهان نمی کنید و می خواهید اعتماد بسازید.

6. به ساعت خود نگاه نکنید:

همه ما در برنامه زمانبندی سخت هستیم، اگر به ساعت خود نگاه کنیم وقتی کسی صحبت می کند، بی ادبی است. اگر در مورد زمان محتاط هستید، از آنها اجازه بگیرید که به ساعت خود نگاه کنید.

7. همیشه دنبال نتیجه برنده - برنده باشید:

نتایج بازنده، تنها رویدادی هستند که یک بار اتفاق می افتد. وقتی هر دو طرف برنده می شوند، شما رابطه تان را تقویت می کنید.

8. پاسخ هایتان را مخفی نکنید :

هر وقت می توانید قطعی و محکم باشید. زمانی که پاسخ هایتان را محصور می کنید، به خودتان یک "نمره منفی" می دهید. چطور هر کسی می تواند به شما اعتماد کند وقتی که از این مسئولیت فرار می کنید. سیاستمداران بخاطر پوشش دادن پاسخ هایشان بدنام هستند.

9. بهترین منافع را برای مشتریانتان را در ذهن داشته باشید :

مشتریان می دانند که چه زمانی شما به دنبال آن ها هستید و چه زمانی به دنبال منافع خودتان هستید. زمانی که تعارض منافع وجود دارد به سختی می توانند به شما اعتماد کنند.

10. پز ندهید:

این کار مردم را پایین می آورد و مانند یک فرد خودخواه است که به موفقیت خود علاقمند است و نه به موفقیت دیگران.

11. از دیگران بخواهید که شما را تایید کنند :

اگر شما خود را قابل اعتماد ثابت کنید و محصولات و خدمات عالی ارائه دهید، باید از مشتریان خود بخواهید که شما را تایید کنند و بازخوردهای مثبتشان را ارائه دهند. برای دیگران آسان تر است که به شما اعتماد کنند اگر کسی از قبل به شما اعتماد داشته باشد.

12.روراست و شفاف باشید:

من مشکلاتی با شرکت هایی که کاملا شفاف نیستند، دارم. به عنوان مثال، شرکت هایی که عمداً قیمت خود را برای محصولات و خدمات خود پنهان می کنند.

13. تماس با مشتری :

اگر شما به آنها بی اعتنایی کنید، روابط ضعیف تر می شود. به مشتریان خود بر حسب تناوب، نه تنها زمانی که نیاز دارید چیزی را به آن ها بفروشید، تماس بگیرید.

14. هنگامی که چیزی اشتباه می شود، مسئولیت آن را به عهده بگیرید :

مسئولیت خود را بر عهده بگیرید و بر روی گام های بعدی تمرکز کنید. آسان تر می شود به کسی اعتماد کنید که اشتباه خودش را می پذیرد.

15. هر چیزی که به طور جدی گفته می شود را در نظر بگیرید :

یک مشکل بزرگ فردی را به عنوان کوچک بودنش در مقایسه با مشکلات خودتان کنار نگذارید. فقط گوش کنید. هر کاری که آن ها انجام می دهند برای آنها واقعی و جدی است و شما باید با آنها درست رفتار کنید.

16. افزودن ارزش:

ارزش چیزی است که مردم مایل به پرداخت آن هستند. کارهای بزرگی را انجام دهید که به شما ارزش افزوده ی دهد و دیگران با اعتماد به شما پاداش خواهند داد.

17. با ثبات باشید :

سخت است به کسی که به راحتی احساسی می شود اعتماد کنید. تنفس در این مواقع کمک می کند.

18. همدردی:

آگاهی از احساسات پشت سر چیزی که گفته می شود و همدلی کردن مهم است. مشتریان شما زمانی که احساس می کنند آن ها را درک می کنید به شما اعتماد خواهند کرد.

19. کاری کنید که مشتریتان احساس مهم بودن داشته باشد :

این یک نیاز اساسی بشر است و اگر آن را برآورده کنید، مردم به شما اعتماد خواهند کرد. همیشه صادق باشید. آن ها می توانند بگویند که آیا تظاهر می کنید یا خیر.

20. در دسترس باشید :

وقتی مردم می دانند که می توانند به شما دسترسی پیدا کنند، این کار باعث ایجاد اعتماد می شود زیرا آن ها می توانند شما را مسئول بدانند.

جذب مشتری

جلب اعتماد دیگران در محل کار

روش های جلب اعتماد مشتری

21. به چشم افراد نگاه کنید :

اگر پیوسته چشمان خود را تکان دهید، باعث می شود که مردم نسبت به شما مشکوک شوند.

22. حواس پرتی را حذف کنید:

وقتی با مشتریانتان ملاقات می کنید، همه عوامل حواس پرتی را حذف کنید (گوشی را خاموش کنید، صفحه کامپیوتر و غیره) و توجه خود را به آن ها معطوف کنید.

23. اعتماد به نفس بالایی داشته باشید :

نسبت به این که چه کسی هستید راحت باشید. در مورد علائم هشدار دهنده اعتماد به نفس کم مراقب باشید.

24. تعهد از خود نشان دهید:

وقتی تعهد خود را نشان می دهید، مردم به شما اعتماد می کنند. به مردانی فکر کنید که پیشنهاد می دهند (که در واقع ازدواج می کنند)، کارمندانی که قراردادهای استخدامی امضا می کنند و افرادی که همیشه وقتی می خواهند بگویند که چیزهایی را خواهند گفت.

25. گاهی "بگویید:من نمی دانم -":

باید اعتراف کنید که شما چه چیزهایی را نمی دانید و آن را مستقیم بیان کنید. این کار اعتبار زیادی برایتان خواهید داشت.

26. به قولتان عمل کنید :

آنچه را که می گویید انجام دهید. این یکی از بهترین روش ها برای ایجاد اعتماد است.

27. از یک عکس واقعی استفاده کنید:

اگر فروش آنلاین دارید، از تصویر واقعی خودتان استفاده کنید. یک تصویر معتبر این امکان را می دهد که بدانند شما از این که خودتان را نشان می دهید نمی ترسید و مسئول کارهایتان هستید.

28. " آسیب پذیر باشید :

اعتماد وقتی ایجاد می شود که شما باز شوید. طرف انسانی خود را پنهان نکنید. این سمتی است که افراد می توانند به آن متصل شوند.

29. مخاطبین خود را بشناسید :

حتما از زبانی استفاده کنید که مشتریتان آن را درک می کند. اگر با یک فرد فنی صحبت نمی کنید، از زبان فنی استفاده نکنید.

30. زمان بگذارید و توضیح دهید:

زمانی که مشتری گیج می شود، صبور باشید و زمان بگذارید تا به آن ها کمک کنید تا خوب درک کنند. آن ها از شما برای این کار قدردانی خواهند کرد و دفعه بعد هم تلافی خواهند کرد.

31. از امتیازاتتان سواستفاده نکنید :

همانطور که اعتماد بیشتری را به دست می آورید، اختیارات بیشتری به شما داده می شود. از این امتیازات سواستفاده نکنید.

32. بی قرار و استرسی نباشید :

از حرکات بدن خود آگاه باشید. تکان های پای خود را به حداقل برسانید، بدنتن نباید تغییر کند و دست تان وول بخورد. به سختی می توان به کسی که عصبی یا مضطرب به نظر می رسد اعتماد کرد.

33. نسبت به موقعیت، ترجیحات، و نیاز مشتریتان به روز باشید :

این به شما بستگی دارد که از طریق ارتباطات چقدر با این اطلاعات به روز باشید. لطفاً منتظر نمانید تا مشیریتان خودش شما را به روز کند.

34. به اسم صدا نکنید :

ممکن است فکر کنید که این می تواند به ایجاد اعتبار شما کمک کند، اما وقتی شما نام افراد را صدا کنید، اعتماد را خاموش می کنید. به نظر می رسد که از آن نام افراد برای جبران توانایی هایتان استفاده می کنید. برایداشتن نتایج بهتر، باید افراد دیگری شما را تایید کنند.

35. برای مشتری خود بلند شوید:

اگر احساس می کنید که مشتری چیزی می خواهد، برای آن ها بلند شوید، یا حداقل، آن ها را از جریان اطلاعات آگاه کنید.

36. فروش را سخت نکنید :

ممکن است بهترین محصول یا خدمات وجود داشته باشد که همه بتوانند از آن سود ببرند، اما هیچ کس دوست ندارد بخرد یا حس کند مجبور است این کارها را انجام دهد. ایجاد یک ارتباط، آموزش و تحریک مهم است، نه اجبار.

37. عقاید خود را به اشتراک بگذارید :

زمانی که با ایده های خوب برخورد می کنید، آن ها را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. ایده هایی را به اشتراک بگذارید که درک عمیق شما از نیازهای مشتریان را نشان می دهند.

38. جواب دادن سریع به تماس ها :

اگر کسی یک پیام برایتان گذاشته، فوری جواب دهید. سوالاتی بپرسید که واقعاً علاقمند به دانستنشان هستید. مقاومت در برابر انجان مکالمه و یا تلاش برای حل سریع مشکل یا مساله خوب نیست.

39. اسرار را حفظ کنید :

اگر یک مشتری چیزی محرمانه به شما بگوید، آن را در خودتان نگه دارید، مگر اینکه استانداردهای اخلاقی شما را نقض کند.

40 - زیادی توضیح ندهید :

وقتی که بیش از حد توضیح می دهید - سعی دارید خود را از مسئول بودن حذف کنید. این یکی از بهترین روش ها برای از دست دادن اعتماد است.

راه جلب اعتماد دیگران

نحوه رفتار و جلب اعتماد مشتری

رفتارهای مناسب برای جلب اعتماد دیگران

41. رحم و دلسوزی را به دیگران نشان دهید :

زمانی که اتفاق بدی برای مشتریان شما می افتد، همدردی خود را بیان کنید.

42. رابطه را ارزش دار کنید :

به مشتری خود نشان دهید که برای مدت طولانی در این رابطه هستید و نشان دهید که برای این رابطه ارزش قائل هستید. این ممکن است به معنی برداشتن اولین قدم در یک اعتماد خوب باشد.

43. برای شفاف سازی سوال کنید :

زمانی که سوال پرسیده می شود، همیشه قبل از پاسخ آن را روشن کنید.

44. نتیجه خود را بدانید :

اگر هدف شما ایجاد اعتماد است، پس تمایل شما برای کمک به مشتری باید از تمایل شما برای درست یا برنده شدن پیشی بگیرد. این بار به یاد داشته باشید که دفعه بعدی که سعی دارید ثابت کنید که چقدر حق دارید با مشتری ارتباط برقرار کنید.

45. از صدای "تقلبی" استفاده نکنید:

برخی از افرادی که من می شناسم از صدای "حرفه ای" استفاده می کنند که متعلق به خودشان نیست. از صدای خودتان استفاده کنید. اگر صدایتان را دوست ندارید، درس های صوتی یاد بگیرید، آن ها کار می کنند.

46. دستکاری نکنید :

این امکان وجود دارد که از ایده های موجود در این لیست با هدف دستکاری استفاده کنید. این کار را انجام ندهید چون پایان خوبی ندارد. هرگز این کار را نکنید.

47. دروغ نگویید :

یک دروغ کوچک می تواند کوهی از اعتماد را از بین ببرد.

48. درک کنید که مشتری شما منحصر به فرد است :

هر فردی در این دنیا منحصر به فرد است و باید مطابق با خودش رفتار شود. یک میزان متناسب با تمام رویکردها به ندرت کار می کند.

49. جملات افراد را تمام نکنید :

حتی اگر زمان زیادی را صرف این کار کنند، صبور باشند و اجازه بدهید که خودشان جملاتشان را بیان کنند.

50. تملق گویی نکنید:

وقتی که شما بیش از حد چابلوس و مودب باشید، می تواند نسبتاً آزاردهنده باشد.

51. " هرگز کسی را ساکت نکنید :

هیچ موقعیتی وجود ندارد که در آن این کار قابل قبول باشد.

52. لایق باشید :

همیشه برای بهبود مهارت ها تلاش کنید. اگر می خواهید قابل اعتماد باشید، باید با صلاحیت باشید. این به خصوص در نقش رهبری مهم است.

53. آنچه که به آن فکر می کنید را بگویید :

اگر فکر می کنید که چیزی ایده بدی است، این را بگویید. هنگامی که شما شهامت دارید و می گوید منظور شما چیست، مردم مجبور نیستند حدس بزنند که چه چیزی می خواهید بگویید. این کمک می کند تا اعتبار شما را افزایش دهد.

54. بر شباهت های خود تمرکز کنید :

آنچه را که با فرد دیگری مشترک دارید مشخص کنید. ما افرادی را دوست داریم که مشابه ما هستند و ما به افرادی که دوستشان داریم اعتماد داریم.

55. به دقت گوش دهید :

پاسخ به طرف مقابل چیزی است که نشان می دهد شما به دقت گوش به او داده اید. این به خصوص زمانی موثر است که شما با چالش هایی روبه رو شدید که در صحبت های قبلی به شما گفته بودند و از شما انتظار می رود که به خاطر داشته باشید.

56. افکار زیاد:

اعتقاد بر این است که برای همه کافی است و شما برای منابع محدود رقابت نمی کنید. اقداماتی که منعکس کننده این اعتقاد است، اعتماد را ایجاد می کند، زیرا شما با افرادی که در اطراف شما هستند، همکاری می کنید و برای بالا بردن سطح آگاهی مردم تلاش می کنید تا آنها را کنار بگذارید.

57. قرار ها را سر تایم شروع و تمام کنید :

اگر یک جلسه را تنظیم می کنید، مطمئن شوید که برنامه تان واضح است و باید به موقع انجام شود.

58. ثابت قدم و استوار باشید:

دیدگاه های خود را با هوستان تغییر ندهید. این اتفاق باعث بدگمانی مردم می شود.

59. کتاب های مربوط به هوش هیجانی را بخوانید:

نحوه برخورد با دوستان و تاثیر افراد توسط دیل کارنیج و هوش عاطفی دنیل گولمن کتاب های خوبی برای شروع هستند.

60. شایعه سازی نکنید :

درباره مشتریان تان، سخن چینی و شایعه پراکنی نکنید.

اعتماد و موفقیت

موفقیت در کار با جلب اعتماد دیگران

برای جلب اعتماد دیگران این کارها را انجام دهید

61. نام خانوادگی آنها را به یاد داشته باشید:

هیچ چیز برای ما جالب تر از اسم خودمان نیست. نشان دهید که نام افراد را به یاد دارید. اگر به کمک نیاز دارید، نحوه به خاطر سپردن نام ها را چک کنید. حتی اگر حافظه بدی دارید.

62. اول شما به افراد اعتماد کنید :

مردم با شما طوری رفتار می کنند که شما با آن ها رفتار می کنید. اگر می خواهید آن ها به شما اعتماد کنند، ابتدا شما به آن ها اعتماد کنید.

63. پاسخگو باشید :

اگر کسی نتواند به شما دسترسی پیدا کند، اطمینان حاصل کنید که ظرف 24 ساعت می توانید به آنها پاسخ دهید و یا یک پیغام پاسخ خودکار داشته باشید که در آن زمان دقیق را توضیح می دهید.

64. درستی داشته باشید :

به باورها و ارزش های خود پایبند باشید، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد.

65. به دیگران اجازه کمک کردن به خودتان را بدهید:

گاهی اوقات ما آنقدر تمرکز می کنیم که به دیگران اجازه نمی دهیم به ما کمک بدهند. انجام این کار باعث ایجاد لذت در افراد می شود. بگذارید دیگران هم این کار را برایتان انجام دهند.

66. سرزنش نکنید :

وقتی که همه چیز اشتباه پیش می رود، با انگشت اشاره نکنید. با قبول مسئولیت و سپس مشخص کردن آنچه می خواهید انجام دهید، خود را تقویت کنید. تفکر فعلی را در مورد گذشته که ممکن است تغییر کند، زمانتان را هدر می دهد. فردی که به سرعت مورد سرزنش قرار می گیرد اعتماد دیگران را به خود جلب می کند.

67. خودتان باشید :

خودتان را تغییر ندهید و دیگران را راضی کنید. وگرنه این کار برای همه خسته کننده است.

68. احساساتتان را نشان دهید :

"فقط حقایق" ممکن است در طی یک بررسی مناسب باشند اما وقتی با مردم سر و کار دارید، احساسات عنصر انسانی را که کلید ایجاد اعتماد است، به آن اضافه می کنند.

69.توجه کنید :

به زبان بدنی توجه کنید تا مطمئن شوید که با معنی زبان گفتاری همخوانی دارد یا نه.

70. پیش داوری نکنید:

با ذهن باز گوش دهید و آنچه را که گفته می شود بدون رنگ کردن آن با قضاوت خودتان انجام دهید.

71. رضایت نامه بگیرید :

اگر کار بزرگی انجام می دهید، از مشتریان خود بخواهید تا رضایت نامه ای را برای شما بنویسند. اینها اولین چیزهایی هستند که قبل از خرید هر چیزی می خوانم. هرگز رضایت نامه را جعل نکنید.

72. همه چیز را ندانید :

شما نمیتوانید بدانید همه چیز را بدانید و نیازی به آن هم ندارید. همیشه درباره آنچه که می دانید شفاف باشید و به این معنی نیست که شما بیشتر از آنچه که واقعا انجام می دهید را می دانید. انسان بودن چیز خوبی است

73. شور و اشتیاق داشته باشید :

زمانی که فردی را که با شور و شوق خود انگیزه گرفته است و نه با پول، وضعیت یا قدرت، می بینم، بیشتر به آنها اعتماد کنم .شاید این احساسی است که آن ها تلاش نمی کنند چیزی را از من بگیرند، بلکه می خواهند چیز بزرگی بسازند.

74. وفاداری نشان بدهید :

فردی که پشتیبانی محکم و ثابتی را نشان می دهد معمولاً فردی است که دیگران می خواهند به آن ها اعتماد کنند.

75. کار خود را انجام دهید :

سعی کنید مشتری خود را درک کنید. هر چه بیشتر آن ها را درک کنید، آن ها سریع تر به شما به عنوان یک فرد خودی فکر خواهند کرد. هدف شما دعوت شدن به دایره درونی آنها است.

76. اعتبار دادن :

هرچه بیشتر به دیگران اعتبار دهید، افراد بیشتری به شما اعتماد خواهند کرد.

77. نظر و ایده داشته باشید:

افرادی که هرگز طرفی را نمی گیرند، ادر ایجاد اعتماد مشکل دارند، زیرا نمی خواهند موضع گیری کنند.

78. انتظار نداشته باشید که هر چیزی برگردد و تلافی شود:

به افراد کمک کنید و در عوض انتظار برگشت نداشته باشید. از این بابت خوشحال تر خواهید بود و بخشش همیشه بهتر از پذیرایی است.

79. کارها را درست انجام دهید :

قبلا هم در نمناک اشاره کردیم که وقتی که اشتباهی مرتکب می شوید، علاوه بر یادگیری از آن، شما باید آن را به طریقی درست کنید. وقتی آن ها سفارش مرا اشتباه انجام می دهند و پس می گیرند، من دو بار به آنجا می روم.

80. به خودتان اعتماد کنید :

شما نمیتوانید آنچه را که ندارید و نمیتوانید انجام دهید را دریافت کنید (این را 5 بار به سرعت بگویید).

81. منصف باشید :

با مردم منصفانه رفتار کنید. مانند یک والد خوب، بازی مورد علاقه تان را انجام ندهید. درست پاداش و مجازات کنید.

82. بی خیال نشوید :

تنها به این خاطر که یک نفر به شما اعتماد ندارد، این به آن معنا نیست که شما نمی توانید آن را بسازید. اگر کاری که می کنید، جواب نمی دهد، یک چیز دیگر را امتحان کنید. شما 83 روش دارید که می توانید انجام دهید.

83 .مشتاق باشید :

اکثر مردم نمی توانند شور و شوق تقلبی و ساختگی را ایجاد کنند. وقتی در مورد کاری که می کنید مشتاق هستید، بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

 

روش های ساده برای جلب اعتماد دیگران در کار و زندگی

4.1117
این مطلب مفید بود ؟9522
منبع : thindifference / embracepossibility / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی