طلاق

دلیل اصلی طلاق چیست؟

کد مطلب : 54153زمان مطالعه : 2 دقیقه
آمارها حاکی از آن است که در دهه اخیر درصد طلاق بسیار بالا رفته، به طوری که می گویند در شهرها از هر 3 ازدواج، یکی به طلاق منجر می شود که متاسفانه پیامدهای جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

علت اصلی طلاق را در خودمان جستجو کنیم

متاسفانه بسیاری از زوج ها این مجال و اجازه را به خانواده هایشان می دهند که از همان روزهای اول ازدواج در زندگی شان مداخله کنند. علت این دخالت به وابستگی فرد به خانواده نخستینش بازمی گردد. دختر و پسر وقتی درصدد تشکیل زندگی مشترک هستند، باید وابستگی خود را از خانواده کم کنند و هر کدام از آنها برای پایداری زندگی شان به مدیریت خانواده خود بپردازند.

1 - اکثر مردم در تامین نیازهای اولیه با مشکل مالی مواجه اند، و بسیاری از اختلافات خانواده ها از فقر نشات میگیرد.
2- 80 درصد مردم دارای الگوهای رفتاری اشتباه هستند، ولی فکر میکنند درست رفتار میکنند. 18 درصد مردم بیماری جدی روانی دارند و تنها 2 درصد انسانها هنجارهای رفتاری درستی دارند. بنابراین تنها 2 درصد مردم رفتار درست با همسرشان را بلد هستند.

طلاق

علت طلاق

3- اکثر ازدواجها با عشق ، علاقه و حتی آشنایی سطحی و متاسفانه بدون شناخت کافی طرفین از شخصیت و اخلاق همدیگر صورت می گیرند.
4- مردم ایران اهل مطالعه، مشاوره و کلاسهای آموزشی نیستند تا بتوانند مشکلات رفتاریشان را حل کنند. یکی از دلایل عدم مطالعه مردم ما اینست که کلا اعتماد به نفس کاذب فرهنگی داریم و فکر میکنیم همه چیز را می دانیم.
5- اکثر مردم تصور میکنند که خودشان اخلاق خوشی دارند و مشکل زندگی آنها مربوط به بد اخلاقی همسر آنهاست.
6- اکثر زوجهای ایرانی خواسته یا نا خواسته نیازهای عاطفی ، روانی و زناشویی همسرانشان را تامین نمی کنند.
7-نبودن آموزشهای کافی رفتاری ، عاطفی و زناشویی چه قبل و چه بعد از ازدواج به اختلافات بیشتر دامن میزند.
8- مردم کشورمان دومین مردم غمگین جهان هستند، بنابراین از زندگی لذت نمی برند پس فرقی ندارد با چه کسی ازدواج کنند.
9- مرغ همسایه غاز است !
اکثر مردم فکر میکنند سرشان کلاه رفته و همسر دیگران بهتر از همسر آنهاست، در حالیکه طبق آمار موثق فوق تنها 2 درصد مرغها غازند! بنابراین حسرت همسر دیگران را نخورید. قضیه همان " تا زیر یک سقف نرفتن و معلوم نشدن عیب های پنهان" است.

دلیل اصلی طلاق چیست؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از آخرین خبر-/ ر
برچسب : علت طلاق
وبگردی