زنان موفق
زنان موفق افرادی هستند که علاوه بر ویژگی های شخصیتی متفاوت از انجام بعضی از کارها سرباز می زنند در این بخش درباره کارهایی که زنان موفق حاضر به انجام آن ها نیستندصحبت می کنیم.

زنان موفق برای رسیدن به اهداف خود چه کارهایی نمی کنند

آیا با ویژگی های زنان موفق آشنا هستید؟ آیا می دانید زنان موفق برای رسیدن به اهداف خود چه کارهایی انجام می دهند ؟ آیا می دانید زنان موفق برای رسیدن به اهداف خود از انجام چه کارهایی سر باز می زنند؟ جواب تمام سوالات خود را در این بخش از نمناک بیابید.

تصور کنید زن با روحیه منحصر به فرد خود، در محیطی مردانه قرار گیرد که حتی یک همکار خانم هم ندارد، در این شرایط توجه ویژه به نگرش و تصمیماتش برای دست یابی به موفقیت الزامی است. در ادامه با یوکن همراه باشید تا 9 کاری که زنان موفق انجام نمی دهند را متذکر شویم.
من به عنوان افسر زن FBI آموختم موفقیت و پیشرفت با تصمیمات و نوع نگرش ام رابطه مستقیم دارد و لازم است انتخاب های درستی داشته باشم. قطعاً هر فردی با توجه به موقعیت و طرز تفکر خود، تعریف متفاوتی از موفقیت دارد.

کارهایی که زنان موفق برای رسیدن به اهداف خود انجام نمی دهند

هیچ وقت ترس های خود را نادیده نمی گیرند
برای دست یابی به موفقیت باید از همان ابتدا با ترس های خود رو به رو شویم. هیچ وقت انرژی خود را برای دوری از ترس های درونی هدر ندهید، بلکه با تکیه بر قدرت ذهن خود، افکار، احساسات و رفتارهایتان را مدیریت کنید تا شما را به موفقیت کاری و شخصی برساند. وقتی می خواهید احساسات منفی را سرکوب کنید تنها با ترس بیشتری مواجه می شود و در نهایت به نقطه ی سکون می رسید. پس تلاش برای مهار ترس و اضطراب، تنها احتمال رو به رو شدن با آن را افزایش می دهد.

هیچ وقت از انتقادها و تعارضات فرار نمی کنند
من به عنوان افسر زن FBI هیچ گاه در مواجه با انتقادها، مشاجرات و مشکلاتی که در کار به آن ها برخورد کردم استثنا نبودم. تنها تفاوت من با دیگران این بود که با احساسات منفی رو به رو می شدم و برای رهایی از آن به کمک کسی نیاز نداشتم.
از نظر کسانی که از مشکلات فرار می کنند، تعارضات توهین آمیز و چالش برانگیزند. باید این رویکرد را کنار گذاشت، زیرا تعارضات به شکل های مختلفی نمود می کند. باید بتوانیم واکنش هوشیارانه ای در مقابل رفتار دیگران داشته باشید تا احساساتمان مورد سوء استفاده قرار نگیرد. اگر درک درستی از تعارضات و چالش ها داشته باشیم، واکنش مان نیز براساس انتخاب و تصمیم خواهد بود، نه از روی ترس و ناآگاهی.

به انتقادهای درونی توجه نمی کنند
نیاز بود ابتدا دلیل اصلی انتقادهای درونی را بدانم و نسبت به اضطراب و تردیدهای موجود در ذهنم بی توجه باشم. من یاد گرفتم این کار را با تمرکز روی بازخورد مثبت و انتقادهای سازنده انجام دهم.قدرت ذهن به معنای توانایی مهار اندیشه ها به جای اشراف ذهن بر ماست. راه تقویت قدرت ذهنی این است که یاد بگیریم برای مهار افکار، احساسات و هیجاناتمان با به کار بردن جملات مثبت و تأثیرگذار همواره گفت و گوی درونی داشته باشیم.

هیچ وقت منتظر شرایط ایده آل نمی مانند
هرگز بدون تلاش به شرایط مطلوب و شغل ایده آل دست نخواهید یافت. خیلی راحت می توان گفت "شرایط اصلاً خوب نیست"، "هیچ چیز سر جایش خود نیست" یا " به من بی عدالتی شده "؛ اما باید بدانید این جملات در نهایت شما را به بن بست می کشاند.باید از شرایط موجود و تمام فرصت ها، برای پیشرفت در زندگی بهره برد. قدرت ذهن به معنای آن است به جای اینکه به دنبال شکست باشیم، در مواجهه با شرایط مختلف، رویکرد مناسبی از خود نشان دهیم.

زنان موفق

 با ویژگی های زنان موفق آشنا شوید

هیچ گاه گذشته خود را اشتباه نمی دانند
شاید در ابتدای کار، مرتکب اشتباهات زیادی شده ام. در همان اوایل، از اشتباهات شرمگین می شدم اما با خود عهد بستم از تمام آن ها عبرت بگیرم. برخی اشتباهات گذشته می تواند ناخوشایند باشد اما باید آن ها را فرصتی برای یادگیری تجربیات جدید بدانید؛ یادگرفتن چیزهایی که قبلاً چیزی از آن ها نمی دانستیم. قطعاً ارتباط با کسانی که همانند ما مرتکب اشتباه می شوند، فرصت خوبی برای یادگیری چیزهای جدید است.

فرصت های طلایی را از دست نمی دهند
موفقیت با انجام کارهایی به دست می آید که دیگران تمایلی به انجام دادن آن ها ندارند. باید بدانید چه کارهایی است که دیگران در انجام آن ها تعلل می کنند؛ هر چند ممکن است خیلی کوچک باشند، اما در انجام آن ها تردید نکنید. وقتی در مسیر موفقیت قرار می گیرید که کارهایتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.بعد از آن، به مسیرتان ادامه دهید زیرا با طی کردن مسیر می توانیم به فرصت ها نزدیک شویم و آن ها را به نتیجه برسانیم.


آرامش خود را در هر شرایطی حفظ می کنند
من این جمله را باور دارم:دعا کنید و توکل تان به خدا باشد؛ اما هیچ گاه دست از تلاش برندارید.خیلی ها می گویند بخت و شانس ما را در زندگی به موفقیت یا شکست می رساند. مدیران با تدبیر خودشان اقبال خود را رقم می زنند و به عقیده ی آن ها موفقیت و شکست تحت سلطه ی آن هاست. البته ممکن است بخت و اقبال نقش محدودی داشته باشد اما آن ها قدرت ذهنی خود را صرف نگرانی برای اتفاقات احتمالی نمی کنند.
استفاده از تمام فرصت ها با بهره بردن از بخت و اقبال می تواند سبب بهبود زندگی و دست یابی به اهدافمان شود؛ شاید هم نتیجه ی آن یک تجربه ی تلخ باشد تا حسرت و سرزنش استفاده نکردن از فرصت های پیش رو.

زنان موفق  

 زنان موفق چه ویژگی دارند

هیچ وقت دست از تحقیق و پژوهش برنمی دارند
وقتی می خواستم از متهمی بازجویی کنم از قبل اطلاعات موردنیاز را به دست می آوردم.بسیار خوب است قبل از مذاکره با سرمایه گذار یا مشتری احتمالی، درباره موضوع گفت و گو پیش آگاهی داشته باشید. باید خود را برای انجام هر کاری آماده کنید و در هنگام گفت و گو مسلط و آگاه باشید.

هیچ وقت دست از تلاش برنمی دارند
بدون توجه به این که مسئولیت سنگینی برعهده داشتم، در طول 24 سال خدمتم در FBI به تلاش خود ادامه دادم.وقتی دست از تلاش بر می داریم و به سراغ "نمی توانم" می رویم که کنترل خود را روی رفتار و نگرشمان از دست می دهیم. این نشان می دهد حصار محدودیت را به دور توانایی های خود کشیده ایم. وقتی تلاش خود را متوقف می کنیم که به شکست اعتراف کنیم و این به معنای آن است جسارت کافی برای مقابله با چالش ها و محدودیت ها را نداریم.

خصوصیت زنان موفق

اهداف مشخص

یک زن موفق همواره در حال چیدن اهداف و رسیدن به آن هاست. داشتن چشم انداز لازم است، اما قرار دادن هدف های کوچک مانند پله هایی است که شما را در مسیر پیش می برد.لورن کنراد یکی از زنان موفق و طراح لباس معروف هرگز بدون برنامه ریزی و هدف و ناگهانی تبدیل به ملکه شرکت طراحی خود نشد. او در سر، آرزوی طراحی لباس را می پروراند و برای رسیدن به آن هر روز قدم های مشخصی برداشت. مثلا در انستیتوی مد طراحی و تجارت شرکت کرده و مدتی هم به صورت کارآموز در مجله وگ کار کرد.

زنان موفق چه کارهایی را انجام نمی دهند؟

4.828
این مطلب مفید بود ؟271
برچسب : زنان موفق
وبگردی