سرقت از صرافی

نقشه سرقت از صرافی تهران توسط 5 مرد جوان

تاریخ انتشار : 11 بهمن 1397کد مطلب : 1553زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند پنج نفره که نقشه سرقت از یک صرافی را طراحی کرده بودند خبر داد.

نقشه سرقت از صرافی تهران

روزنامه ایران: چندی قبل کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت مطلع شدند که پنج مرد جوان نقشه سرقت از یک صرافی در پایتخت را طراحی کرده اند.

بلافاصله تیمی در این رابطه تشکیل شد و به صورت نامحسوس مردانی که نقشه سرقت از صرافی را در سر داشتند زیر نظر گرفتند.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:با برملا شدن این راز به دستور بازپرس ایردموسی از شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی وارد عمل شده و متهمان را در مخفیگاه شان دستگیر کردند. 

گفت وگو با سرکرده باند سرقت از صرافی 

اهل وساکن یکی از شهرهای شمال غربی کشور است اما زمانی که برای اجرای نقشه سرقت به هشتگرد آمده بود دستگیر شد. 

چه زمانی نقشه سرقت از صرافی را کشیدی؟ 

نقشه سرقتی در کار نبود. ما می خواستیم با مأموران مخفی پلیس همکاری کنیم. دو ماه قبل با مرد جوانی به نام بیوک آشنا شدم. من خیاط مبل هستم. بیوک مرا به خانه دوستش دعوت کرد. در این شب نشینی چند مرد مسلح هم بودند که همگی کلت کمری، بی سیم و کارت شناسایی داشتند و می گفتند مأمور مخفی هستند. بیوک هم گفت مأمور مخفی است و حکم دادستانی برای دستگیری یک مرد صراف دارد. او از ما خواست تا اطلاعات بگیریم و ببینیم که واقعاً آن مرد دلار فروش است یا خیر. 

چطوری شما باید به این ماجرا پی می بردید؟ 

طبق نقشه ای که بیوک گفت، من باید با رابط مردی که پالت دلار داشت تماس می گرفتم و می گفتم که برای یک خارجی دلار می خواهم. بعد با آنها قرار می گذاشتم و به محل قرار می رفتم. اگر آنها برای من دلار می آوردند من به بهانه ای آنجا را ترک می کردم و موضوع را فوراً به مأمور مخفی ها اطلاع می دادم. آنها هم بعد از رفتن ما وارد عملیات می شدند تا آنها را دستگیر کنند. 

پالت دلار چیست؟ 

در هر پالت 10 کیف و در هر کیف 10 میلیون دلار وجود دارد. به عبارتی هر پالت 100 میلیون دلار است. بیوک به ما گفت آنها سه پالت دلار دارند. 

به رابط نگفتی این همه دلار را برای چه می خواهی؟ 

طبق نقشه ای که مأموران مخفی به ما داده بودند من به او گفتم که این دلارها را برای یک خارجی می خواهم. حتی رابط به من گفت چرا از بانک نمی گیرید که من به او گفتم چون مقدار دلارها زیاد است و خریدار نیز خارجی است برایش دردسر می شود. 

با اعضای باند چطور آشنا شدی؟ 

از دوستان و بستگان باجناقم بودند. 

چه زمانی قرار بود این کار را انجام دهید؟ 

10 روز قبل به خانه باجناقم در هشتگرد رفتیم و قرار بود نقشه را بزودی اجرا کنیم که بازداشت شدیم.

انتهای پیام/م

نقشه سرقت از صرافی تهران توسط 5 مرد جوان

51
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : سرقت
وبگردی