سریال مسافری از هند

خاطره بازی با سریال مسافری از هند + تصاویر

تاریخ انتشار : 10 آبان 1396کد مطلب : 59026زمان مطالعه : 3 دقیقه
به بهانه پخش مجدد سریال مسافری از هند از شبکه تلویزیونی آی فیلم گزارشی از بازیگران و داستان این سریال تهیه کرده ایم تا تجدید خاطره ای با سریال مسافری از هند کرده باشیم.

پخش مجدد سریال مسافری از هند از آی فیلم

شبکه تلویزیونی آی فیلم چند روزی است که سریال خاطره انگیز مسافری از هند را پخش میکند. پخش مجدد این سریال پرمخاطب بهانه ای شد تا در گزارشی کوتاه از بازیگران و داستان سریال مسافری از هند بگوییم.

سریال مسافری از هند به تهیه کنندگی صدیقه صحت و نویسندگی علیرضا کاظمی پور، محصول سال 1381 است که قاسم جعفری کارگردانی آن را برعهده داشت. سریال مسافری از هند 15 سال پیش روانه آنتن شبکه سه شد و قاسم جعفری با ساخت این سریال پس از خط قرمز نشان داد که رگ خواب مخاطب را می شناسد و می تواند با ساخت سریال های خانوادگی و پرسوز و گداز مردم را سرگرم کند.

بازیگران و داستان سریال مسافری از هند

شیلا خداداد در نقش سیتا، سروش گودرزی در نقش رامین، الهام حمیدی در نقش پروانه، حمید گودرزی، نسرین مقانلو ، شیرین بینا، عنایت شفیعی، مجید مشیری، ایرج نوذری و بهنوش طباطبایی بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

رامین نادری ( سروش گودرزی ) برای درس خواندن به هندوستان می رود. او که قرار است با دختر دایی خود پروانه ( الهام حمیدی ) ازدواج کند، با دختری هندی به نام سیتا ( شیلا خداداد ) آشنا می شود و او را برای ازدواج به ایران می آورد، اما ورود سیتا به ایران مشکلاتی را به وجود می آورد…

شیلا خداداد

شیلا خداداد بازیگر نقش سیتا در سریال مسافری از هند

شیلا خداداد در نقش سیتا یکی از متفاوت ترین نقش هایش را ایفا کرد. شیلا خداداد خیلی خوش شانس بود که پیشنهاد بازی در نقش یک زن هندی را دریافت کرد. در سینما و تلویزیون ما که نقش های متنوع برای بازیگران زن نوشته نمی شود، او در قالب شخصیتی فرورفت که پیچیدگی های زیادی داشت. هم لهجه و گریمش با دیگر زنان فرق داشت و هم سبک زندگی اش. شیلا خداداد که کشف مسعود کیمیایی در فیلم «اعتراض» بود، پس از سریال مسافری از هند در چند فیلم و سریال دیگر هم بازی کرد، اما نتوانست موفقیت این سریال را تکرار کند.

الهام حمیدی

الهام حمیدی بازیگر نقش پروانه در سریال مسافری از هند

الهام حمیدی گرچه از آن دست بازیگران جوان است که در کارنامه هنری اش نقش های مثبت و خاکستری دیده می شود، اما همیشه تلاش کرده که همین نقش های مثبت هم به لحاظ شخصیت و مضمون متفاوت باشد. تنوع نقش های او در تلویزیون کم نیست و در این باره می توان به سریال «مسافری از هند» اشاره کرد که نقش دختری به نام پروانه را بازی می کرد که نامزدش در کشور هند به دختری دیگر دل می بندد. مسافری از هند یکی از بهترین نقش های الهام حمیدی بود که به گفته خودش با این نقش بازیگری او تثبیت شد.

سروش گودرزی و شلا خداداد

شیلا خداداد و سروش گودرزی در سریال مسافری از هند

سروش گودرزی بازیگر نقش رامین با بازی در فیلم پارتی (سامان مقدم – 1379) به سینما آمد. مدتی بعد از بازی در فیلم پارتی، در مجموعه پرطرفدار خط قرمز (قاسم جعفری – 1380) بازی کرد و به شهرت رسید. بعد از پارتی به تلویزیون باز می گردد و همراه با چند جوان دیگر از جمله شهرام حقیقت دوست ،علی منصوری،ایمان شراقی و پویا امینی در سریال خط قرمز ایفای نقش می کند. سروش گودرزی بعد از خط قرمز در مسافری از هند درخشید . گودرزی در این مجموعه نقش جوانی را بر عهده داشت که در سفر به خارج با یک دختر هندی آشنا می شود و به نیت ازدواج با او از نامزد پیشین خود (حمیدی )جدا می شود. سروش گودرزی در اوج شهرت از بازیگری کناره گرفت.وی در آمریکا به شغل خرید و فروش املاک رو آورده و گویا از این بابت بسیار خرسند است وی عقیده دارد که این کار یکی از پردر آمدترین مشاغل در امریکاست .

حمید گودرزی

حمید گودرزی بازیگر نقش فرزاد در سریال مسافری از هند

حمید گودرزی بازیگر جوان دیگری بود که سریال مسافری از هند نقطه عطفی در کارنامه هنری او محسوب میشود. حمید گودرزی در این سریال در نقش فرزاد و برادر رامین به ایفای نقش پرداخت .

بهنوش طباطبایی

بهنوش طباطبایی بازیگر نقش کتی در سریال مسافری از هند

بهنوش طباطبای دیگر بازیگر جوان سریال مسافری از هند بود که در نقش کتی دختر خانواده نادری به ایفای نقش پرداخته بود.

شیلا خداداد

 سریال مسافری از هند با بازی شیلا خداداد در نقش سیتا

از دیگر بازیگران این سریال میتوان به نسرین مقانلو در نقش سیمین، شیرین بینا در نقش فروغ ، عنایت شفیعی در نقش دایی جلال، مجید مشیری در نقش منصور نادری (پدر رامین)، ایرج نوذری در نقش عموی سیتا و ... اشاره کرد.

خاطره بازی با سریال مسافری از هند + تصاویر

4.127
این مطلب مفید بود ؟225
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی