غذاهای سرخ کردنی

رابطه افسردگی و غذاهای سرخ کردنی

کد مطلب : 44453زمان مطالعه : 2 دقیقه
غذاهای سرخ کردنی و مصرف برخی مواد غذایی دیگر تأثیر بسزایی در بروز افسردگی و استرس دارند که با تغدیه مناسب باید استرس را کاهش داد.

غذاهای سرخ کردنی عامل افسردگی

غذاهای سرخ کردنی, گوشت گاو و گوساله، شترمرغ، ماهی نمک سود، سیرابی، پاچه، پنیر کهنه، سوسیس و کالباس کلم، گل کلم، بادمجان، سیب زمینی، گوجه فرنگی، قارچ، عدس, غذاهای تند و شور و ترش در بروز افسردگی و استرس نقش دارند.

تغذیه مناسب برای کاهش استرس و افسردگی:با وجود پیشرفت تکنولوژی و گسترش شهرنشینی که موجب فراهم شدن آسایش بیشتر و راحت شدن زندگی انسان شده اما متأسفانه امروزه شاهد افزایش میزان استرس و افسردگی در جوامع بشری هستیم.

عوامل متعددی مانند ورزش، تغذیه و محیط زندگی در کاهش استرس نقش دارد و اهمیت نقش تغذیه در سلامتی،کاهش استرس و افسردگی انکار ناپذیر است.

 

غذاهای سرخ کردنی

تأثیر سرخ کردنی ها در افزایش استرس

 غذاهای مورد استفاده روزانه افراد می تواند موجب افزایش نشاط, سرزندگی و کاهش اضطراب شود و به بیان دیگر غذاها نقش زیادی را در کاهش استرس و افسردگی دارند.

غذاهایی که موجب بروز افسردگی و استرس می شوند را نباید زیاد مصرف کرد که می توان به غذاهای سرخ کردنی, گوشت گاو و گوساله، شترمرغ، ماهی نمک سود، سیرابی، پاچه، پنیر کهنه، سوسیس و کالباس اشاره کرد.

همچنین کلم، گل کلم، بادمجان، سیب زمینی، گوجه فرنگی، قارچ، عدس، نخود سبز، لوبیا سبز ، باقلا، غذاهای تند و شور و ترش، تره، سیر، پیاز، خردل نیز در بروز افسردگی و استرس نقش دارند. 

غذاهای سرخ کردنی

تأثیر سرخ کردنی ها در افزایش استرس

تمام غذاها و میوه های ترش و ترشیجات، چای پررنگ، قهوه، نسکافه، کم خوابی و گرسنگی برای افراد دچار استرس و افسردگی بسیار مضر است و باعث تشدید علایم می شود همچنین شام نخوردن و گرسنه خوابیدن در شب نیز بسیار مضر است.

رابطه افسردگی و غذاهای سرخ کردنی

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ی
برچسب : افسردگی
وبگردی