مزایای رتبه بندی معلمان

مزایای رتبه بندی معلمان و فرهنگیان کی پرداخت می شود؟

تاریخ انتشار : 8 دی 1398کد مطلب : 73821زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر آموزش و پرورش زمان پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان را اعلام کرد.

زمان پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان

باشگاه خبرنگاران:محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از مدرسه اقلیت مذهبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در آستانه سال نو میلادی و به مناسبت میلاد حضرت مسیح بازدیدی از مدرسه اقلیت مذهبی داشتیم و بازدید از مدرسه نشان داد این فضای آموزشی متناسب با تعداد دانش آموزان امکانات مناسبی دارد. 

او ادامه داد:این مدارس به جهت تعدد، قصد تجمیع داشتند اما شرایط فعلی نشان می دهد که فضای آموزشی مناسب دانش آموزان است. 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه درباره موکول شدن پرداخت مطالبات فرهنگیان به سال بعد گفت:متاسفانه کسانی هستند که دائما با دامن زدن به شایعات، منجر به تشویش اذهان فرهنگیان می شوند، ما طبق وعده ای که داده ایم، طرح رتبه بندی را تصویب و ابلاغ کردیم و مراحل اجرایی آن آغاز شد. 

او افزود:بیش از 700 هزار معلم تحت پوشش طرح رتبه بندی فرهنگیان قرارمی گیرند و تعهد کردیم که مزایای آن از اول مهر 98 اختصاص یابد؛ به محض اینکه رتبه بندی اجرا شد، مزایا پرداخت خواهد شد و تمام تلاش را می کنیم که با حقوق بهمن تمام مزایا پرداخت شود. طبق برنامه ریزی انجام شده متوسط افزایش حقوق، 420 هزار تومان است که البته برخی بیشتر و برخی کمتر دریافتی خواهند داشت.

حاجی میرزایی درباره نظارت و برخورد با مدارس غیردولتی متخلف بیان کرد:روی استاندارد های خودمان جدی هستیم و با دقت نظارت داریم؛ اولیا هم می توانند در مواردی که تخلفی صورت می گیرد، گزارش دهند. 

وزیر آموزش و پرورش افزود:یکی از بیشترین مکاتباتی که این روز ها دریافت می کنم گزارشات هیئت نظارت است که در بعضی موارد منجر به لغو امتیاز می شود؛ در این مورد بسیار جدی هستیم علاوه بر آن خانواده ها می توانند از طریق سایت و شماره تلفن اعلام شده شکایات خودرا اعلام کنند. 

او درباره سازوکار آموزش و پرورش برای برخی مدارس غیردولتی که از خانواده ها درخواست پرداخت شهریه مجدد دارند، بیان کرد:در سایت آموزش و پرورش میزان شهریه مصوب را اعلام کردیم و اگر مدرسه ای بیش از این مقدار شهریه دریافت کند، اولیا آموزش و پرورش را در جریان بگذارند.

وزیر آموزش و پرورش درباره سرانجام استفساریه برای استخدام مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت گفت:این طرح به تصویب مجلس نرسیده است اما براساس آیین نامه دولت، شیوه نامه داریم که بیش از یک ماه است به همه استان ها رسیده است.

انتهای پیام/م

مزایای رتبه بندی معلمان و فرهنگیان کی پرداخت می شود؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : معلم
وبگردی