رضا عطاران و بهاره رهنما

بازیگران ایرانی که نقش معلم را در فیلم ها بازی کردند

تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67683زمان مطالعه : 4 دقیقه
رضا عطاران ، بهاره رهنما ، مریلا زارعی و مهران رجبی از جمله بازیگرانی هستند که در سینما و تلویزیون در نقش معلم خوش درخشیدند.

کدام بازیگران در فیلم ها معلم شدند

امروز 12 اردیبهشت یادآور یکی از مهم ترین روزهای سالهای زیبای مدرسه است ، همان سالهایی که اگر تمام عمر را یک سمت بگذاری باز هم کفه خاطرات دوران مدرسه در عمر آدم ها سنگینی میکند. اردیبهشت که از راه میرسید منتظر بودیم تا روزها یکی پس از دیگری سپری شود و به دوازدهمین روز از این ماه سال برسیم ، روزی که رنگ و بوی مدرسه با تمام روزهای دیگر تفاوت داشت.

امروز 12 اردیبهشت روز معلم ، روز بزرگداشت مقام معلم و شهادت استاد مرتضی مطهری معلم اخلاق بزرگ کشورمان است. به همین مناسبت در مطلبی به بازیگرانی که در نقش معلم جلوی دوربین رفتند پرداختیم و سعی کردیم به صورت خلاصه مطلبی درباره آنها تهیه کنیم. ادامه این مطلب جذاب را از دست ندهید.

بازیگرانی که در نقش معلم جلوی دوربین رفتند

رضا عطاران در ورود آقایان ممنوع

ورود آقایان ممنوع فیلمی پرفروش به کارگردانی رامبد جوان است که رضا عطاران یکی از نقش های اصلی این فیلم را جلوی دوربین برد.رضا عطاران در فیلم ورود آقاین ممنوع در نقش یک معلم شیمی جلوی دوربین رفت و با درون مایه ای طنز یکی از بهترین نقش هایش را ایفا کرد.

رضا عطاران

رضا عطاران در فیلم ورود آقایان ممنوع

مدیر یک دبیرستان دخترانه خصوصی با ورود آقایان به مدرسه خود شدیداً مخالف است. اما وقتی دبیر شیمی به علت زایمان شش ماه مرخصی می گیرد، مجبور می شود تا یک دبیر جایگزین به دبیرستان بیاورد؛ ولی تلاش وی برای یافتن دبیر زن در میانه سال تحصیلی بی فایده است و وی مجبور است یک مرد را به عنوان تنها گزینه بپذیرد. اما …


بهاره رهنما در ورود آقایان ممنوع

ورود آقایان ممنوع به کارگردانی رضا عطاران در سال 90 عنوان دومین فیلم پرفروش را از آن خود کرد . بهاره رهنما یکی از بازیگران این فلیم بود که در نقش معلم ادبیات در این فیلم پرفروش جلوی دوربین رفت.

بهاره رهنما

بهاره رهنما معلم ورود آقایان ممنوع

رضا عطاران، ویشکا آسایش، پگاه آهنگرانی ، مانی حقیقی ،بهاره رهنما، فلامک جنیدی ، زهره حمیدی، ستاره پسیانی،حدیث میر امینی و مهرناز بیات بازیگران ورود آقاین ممنوع را تشکیل میدهند.


مریلا زارعی در جدایی نادر از سیمین

جدایی نادر از سیمین فیلم برنده جایزه اسکار به کارگردانی اصغر فرهادی یکی از ماندگارترین فلیم های تاریخ سینما است. مریلا زارعی در این فلیم در نقش معلم دختر نادر و سیمین جلوی دوربین رفت.

مریلا زارعی

مریلا زارعی معلم فلیم جدایی نادر از سیمین

سیمین می خواهد به همراه همسرش نادر و دخترش ترمه از ایران برود و همه مقدمات این کار را فراهم کرده. اما نادر نمی خواهد پدرش را که از بیماری آلزایمر رنج می برد تنها رها کند. این اختلافات باعث می شود سیمین از دادگاه درخواست طلاق کند و در این حین ماجراهایی برایشان رقم میخورد که زندگی آنها را دستخوش تغیرات زیادی میکند.

لیلا حاتمی ، شهاب حسینی ، مریلا زارعی ، پیمان معادی ، ساره بیات ، بابک کریمی ، شیرین یزدان بخش ، سارینا فرهادی و علی اصغر شهبازی بازیگران جدایی نادر از سیمین را تشکیل میدهند.


نیکی کریمی در واکنش پنجم

واکنش پنجم ساخته تهمینه میلانی کارگردان سرشناس کشورمان است که فیلمی زنانه محسوب میشود. نیکی کریمی در این فیلم سینمایی در نقش یک معلم جلوی دوربین رفت.

نیکی کریمی

نیکی کریمی معلم فیلم واکنش پنجم

فرشته معلم مدرسه همسرش سعید را در یک سانحه تصادف از دست می دهد. پدرشوهرش حاج صفدر مردی ثروتمند و بانفوذ و صاحب یک بنگاه حمل و نقل است. او به فرشته می گوید حالا که سعید مرده، دیگر با خانواده آنها نسبتی ندارد و چون حاج صفدر دو پسر مجرد در خانه دارد و فرشته هم به آنها نامحرم است باید خانه آنها را ترک کند...


الهام پاوه نژاد در مدرسه مادربزرگ ها

مدرسه مادربزرگ ها ساخته غلامرضا رمضانی یکی از سریال های پرمخاطبی بود سال 75 از شبکه پنج سیما پخش شد. الهام پاوه نژاد نقش معلم مهربان مادربزرگ ها را در این سریال برعهده داشت.

الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد معلم مدرسه مادربزرگ ها

سریال مدرسه مادربزرگ ها داستان تعدادی خانم میانسال است که خانم معلم جوانی دارند و در هر قسمت ماجراهای جالبی در آن رقم میخورد.


مهران رجبی در بچه های مدرسه همت

بچه های مدرسه همت یکی از دیگر از سریال های نوستالژیک است که مهران رجبی در آن در نقش یک معلم جلوی دوربین رفت.

مهران رجبی

مهران رجبی معلم بچه های مدرسه همت

این مجموعه تلویزیونی دربارهٔ تعدادی دانش آموز است که در مدرسه راهنمایی همت به طور شبانه روزی تحصیل و زندگی می کنند هر بار با ماجرایی تازه روبرو می شوند.


نیلوفر خوش خلق در دایره زنگی

نخستین فیلم پریسا بخت آور با نویسندگی اصغر فرهادی سال 86 جلوی دوربین رفت. نیلوفر خوش خلق در این فیلم سینمایی بازیگر نقش یک معلم بود.

نیلوفر خوش خلق

نیلوفر خوش خلق در فیلم دایره زنگی

دایره زنگی به معضلات و تاثیرات ماهواره در زندگی خانوادگی ما پرداخت و بازیگران سرشناسی در این فیلم سینمایی جلوی دوربین رفتند.

بازیگران ایرانی که نقش معلم را در فیلم ها بازی کردند

410
این مطلب مفید بود ؟82
وبگردی